• Mikołaj Kopernik
  • 1473 - 1543
  • Aktualności

     • Spotkanie z policjantami

      W dniu 14 grudnia 2023 r.funkcjonariusze Posterunku Policji w Tolkmicku asp.szt.Sylwester Rosół oraz asp.szt. Tomasz Suliński przeprowadzili pogadanki w klasach IV - VIII. Dotyczyły one odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberprzemocy i hejtu w internecie oraz zachowania zasad bezpieczeństwa podczas zbliżającej się przerwy świąteczno- noworocznej.

     • IX Gminny Konkurs Recytatorski "Mistrzyni Szymborska" w Pogrodziu

      12 grudnia 2023 roku odbył się IX Gminny Konkurs Recytatorski "Mistrzyni Szymborska" w Pogrodziu.

      Uczniowie z ościennych szkół zaprezentowali ponad trzydzieści własnych interpretacji wierszy polskiej noblistki. Wydarzenie miało miejsce w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą urodzin Wisławy Szymborskiej.

     • Podziękowanie za zbiórkę słodyczy na Dom Dziecka we Fromborku

      W imieniu Domu Dziecka ,,Słoneczne Wzgórze” oraz ,,Promyk” we Fromborku serdecznie dziękujemy Dzieciom, Rodzicom i Pracownikom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tolkmicku za miłą niespodziankę mikołajkową. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i szczodrość. Wierzymy, że czynione dobro, powraca, a nauka dobroczynności jest bardzo ważną, życiową lekcją.

     • Pasowanie na czytelnika

      Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać.

      Dnia 04.12.2023 r., obie klasy pierwsze gościły w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. K.I. Gałczyńskiego w Tolkmicku, w celu uroczystego pasowania na czytelnika. Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy.

    • Książka na święta …
     • Książka na święta …

      Hejka!

      Chciałabym Was zachęcić, do przeczytania książki Joanny Balickiej pt. ,,Co wyszeptał nam deszcz”. Do napisania tej książki autorkę zainspirowały prawdziwe wydarzenia dotyczące życia jej babci.

      Książka opowiada o Reinie Sullivanie i Olivii Hale. Od dziecka wychowywali się razem. Chociaż nie byli rodzeństwem, połączyły ich wspólne pragnienia, plany, a także obietnica, że zostaną przyjaciółmi aż do śmierci.

     • Mikołajki

      Święty Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, który co roku obdarowuje je wspaniałymi prezentami. Wszystkie grzeczne dzieci w dniu św. Mikołaja dostają mnóstwo prezentów, a te, które źle się sprawowały, mogą liczyć jedynie na rózgi, co ma ich przestrzec przed dalszym niewłaściwym zachowaniem.

     • Andrzejki w naszej szkole

      W dniu 29 listopada w szkole odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana przez Radę Rodziców dla uczniów naszej szkoły .

      Pragniemy serdecznie podziękować za liczne przybycie i udaną zabawę.

    • 8 Bieg Mikołajkowy - podsumowanie
     • 8 Bieg Mikołajkowy - podsumowanie

      W sobotę 2 grudnia 2023 r. odbył się w Tolkmicku 8 Bieg Mikołajkowy. Organizatorem biegu oraz fundatorem słodkich upominków było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tolkmickiej "Lanzania". Uczestnicy biegu startowali w czterech kategoriach: dzieci przedszkolne, uczniowie klas 1 - 3, uczniowie klas 4 - 6 oraz uczniowie klas 7, 8 i dorośli.

     • Wręczenie nagród za konkurs „Rośliny Wysoczyzny Elbląskiej”.

      Park Krajobrazowy Wysoczyny Elbląskiej wraz z Biblioteką Młodego Czytelnika Bulaj w Elblągu byli organizatorami konkursu plastycznego pod nazwą „Rośliny Wysoczyzny Elbląskiej”.

      Konkurs był adresowany do uczniów ze szkół podstawowych położonych na terenie gmin: gmina Miasto Elbląg, gmina Elbląg, gmina Tolkmicko, gmina Milejewo, gmina Frombork, gmina Gronowo Elbląskie, gmina Markusy, gmina Młynary.
      Każdy uczestnik mógł zgłosić jedną pracę plastyczną (technika dowolna – farby akwarelowe, farby plakatowe, pastele, kredki zwykłe, kredki świecowe itp.), formatu A3 (297 x 420 mm) przedstawiającą wybrany z listy gatunek rośliny dziko rosnącej na terenie Wysoczyzny Elbląskiej
      W kategorii I – dla uczniów z klas I – III szkół podstawowych wyróżniona została praca plastyczna Miłosza Sidora z klasy II.
      Serdeczne gratulacje!

    • Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Ręczną - Igrzyska Młodzieży
     • Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Ręczną - Igrzyska Młodzieży

      W dniu 28 listopada 2023r. odbyły się w naszej szkole Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Ręczną w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Jako gospodarze rozgrywek gościliśmy szkoły z Gronowa Elbląskiego, Zwierzna, Młynar i Jegłownika.

      Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym.

      Drużyna chłopców z Tolkmicka w składzie:
      Tymon Sokulski
      Szymon Siemaszko
      Łukasz Łukawski
      Maciej Janowicz

      Sebastian Andryszczyk
      Bartosz Sierzputowski
      Bogumił Daczkowski
      Wiktor Miszkowicz
      Wojciech Chojnowski
      zajęła I miejsce

    • 27 Świąteczna Zbiórka Żywności
     • 27 Świąteczna Zbiórka Żywności

      W dniu 25 listopada 2023 uczniowie z klas 6 i 7 Szkoły Podstawowej w Tolkmicku dołączyli do akcji charytatywnej organizowanej przez Bank Żywności w Elblągu pn. "27 Świąteczna Zbiórka Żywnośc". Młodzież zbierała produkty żywnościowe w tolkmickiej Biedronce i w Żuławach. Produkty trafią przed Świętami Bożego Narodzenia do najbardziej potrzebujących zgodnie z hasłem "Święta godne, a nie głodne".

    • Bitwa o czyste powietrze w krajobrazie kulturowym Warmii, Mazur i Powiśla
     • Bitwa o czyste powietrze w krajobrazie kulturowym Warmii, Mazur i Powiśla

      W piątek 24 listopada 2023 uczniowie naszej szkoły Zofia Stepnowska i Adam Feszak wraz z opiekunami uczestniczyli w konferencji pod nazwą Bitwa o czyste powietrze w krajobrazie kulturowym Warmii, Mazur i Powiśla, która odbyła się w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Podczas konferencji wykład na temat: Krajobraz kulturowy Warmii, Mazur i Powiśla w obliczu transformacji energetycznej przeciwdziałającej emisjom do atmosfery wygłosił dr Stanisław Czachorowski, prof. UWM w Olsztynie.

     • Dzień Pluszowego Misia

      25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

      Dnia 24 listopada uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.
      Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

     • Andrzejkowe marzenia

      Już wkrótce andrzejki i związane z nimi zabawy, bale, wróżby i nadzieje. Tymon Sokulski z klasy VII „a” potraktował ten temat żartobliwie w prześmiewczych memach.

      Zapraszamy do chwili relaksu na stronie naszej szkoły w zakładce „Humor” („Okiem ucznia”)!

      Ewa Szrepfer

    • Powiatowe Rozgrywki w Unihokeja
     • Powiatowe Rozgrywki w Unihokeja

      W dniu 17 listopada 2023r. w Godkowie odbyły się Powiatowe Rozgrywki w Unihokeja Chlopców.
      Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce.

      Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Tolkmicku:

      Adam Ulidowski

      Dominik Sparzak

      Piotr Podborowski

      Szymon Siemaszko

      Bogumił Daczkowski

      Julian Zuchniewski

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

      20 listopada 2023 r. obchodziliśmy w naszej klasie Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to cykliczne wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. To moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposóbpozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane.To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.Nasza placówka włączyła się w świętowanie tego dnia wspólnie z UNICEF.Pamiętajmy, każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka.

    • "Mistrz Ortografii klas V-VI 2023/2024" - wyniki po drugim zadaniu
     • "Mistrz Ortografii klas V-VI 2023/2024" - wyniki po drugim zadaniu

      16 listopada 2023 r. uczniowie klas V i VI zmierzyli się z drugim zadaniem konkursowym w ramach rocznej rywalizacji o tytuł "Mistrza Ortografii 2023/2024".

      Tekst dyktanda dotyczył bohaterów powieści młodzieżowej pt. "Kłamczucha" Małgorzaty Musierowicz. Tytułowa bohaterka, chcąc być blisko ukochanego Pawła, podejmowała ryzykowne, często zabawne decyzje.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 21.07.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych