• brak danych
  • Aktualności

    • "Piątoklasista Prymus Polonista 2021/2022" – podsumowanie szóstego zadania
     • "Piątoklasista Prymus Polonista 2021/2022" – podsumowanie szóstego zadania

      W poniedziałek 23.03.2022 r. uczniowie klas V "a" i V "b" zmierzyli się z szóstym i zarazem ostatnim zadaniem w ramach konkursu "Piątoklasista Prymus Polonista 2021/2022".

      Zadanie to dotyczyło zagadnień językowych, między innymi części mowy, typów wypowiedzeń, budowy zdania pojedynczego, części zdania, poprawnej odmiany wyrazów i określania ich form.

    • Festiwal Kreatywności za nami
     • Festiwal Kreatywności za nami

      Kreatywne stoiska, warsztaty edukacyjne i plastyczne, twórcza scena, prelekcje oraz ekscytujące pokazy – to wszystko czekało na uczniów szkół podstawowych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu. Za nami Festiwal Kreatywności.

      Kreatywność to proces twórczy polegający na szukaniu oryginalnych rozwiązań, podróżowaniu po najciemniejszych zakamarkach naszego umysłu, eksperymentowaniu, podejmowaniu ryzyka, a przede wszystkim dobrej zabawie - Festiwal Kreatywności umożliwia przeżycie tego wszystkiego w esencjonalnej formie.

    • "Mistrz Lekkiego Pióra 2021/2022" - podsumowanie rocznego konkursu
     • "Mistrz Lekkiego Pióra 2021/2022" - podsumowanie rocznego konkursu

      W bieżącym roku szkolnym odbyła się trzecia edycja konkursu literackiego dla ósmoklasistów "Mistrz Lekkiego Pióra".

      Uczniowie zrealizowali pięć zadań, które polegały na napisaniu wypracowań spełniających kryteria charakterystyczne dla danej formy wypowiedzi. Były to w większości rozprawki i opowiadania twórcze w związku z przygotowaniem do egzaminu. Uczniowie musieli się też wykazać w tych pracach znajomością wskazanych lektur obowiązkowych.

      Wyniki rocznej rywalizacji są następujące:

      I miejsce:
      Patrycja Niewiadomska
      Aniela Podborowska

      II miejsce:
      Marcel Siekierko
      Alex Andryszczyk
      Julia Ciszewska
      Oliwia Cymańska
      Igor Mnich

      Wszyscy wyróżnieni otrzymają upominki!
      Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej edukacji!

      Ewa Szrepfer

    • Ratujemy i Uczymy Ratować
     • Ratujemy i Uczymy Ratować

      Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której znajomość podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy wraz z umiejętnością szybkiego reagowania może uratować czyjeś życie.

      Pierwsza pomoc przedmedyczna jest naszym obowiązkiem, i z tą niezwykle ważną tematyką należy oswajać już od najmłodszych lat. Właśnie z tego powodu w klasie II,w ramach przypomnienia odbyły się zajęcia, które uświadomiły dzieciom, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

    • Wycieczka szkolna do Wrocławia w ramach programu ,,Poznaj Polskę"
     • Wycieczka szkolna do Wrocławia w ramach programu ,,Poznaj Polskę"

      Uczniowie klasy V,,a” oraz VIII w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” udali się na trzydniową wycieczkę do Wrocławia (11.05.2022 – 13.05.2022).

      Pierwszego dnia uczniowie odwiedziły Ogród Botaniczny, w którym miały okazję zachwycić się kwitnącymi o tej porze roku kwiatami, krzewami i drzewami. Cała architektura ogrodu wzbudziła podziw.

    • „Mistrz Lekkiego Pióra 2021/2022” – podsumowanie piątego zadania
     • „Mistrz Lekkiego Pióra 2021/2022” – podsumowanie piątego zadania

      29.04.2022 r. ósmoklasiści zmierzyli się z piątym i zarazem ostatnim zadaniem w ramach konkursu „Mistrz Lekkiego Pióra 2021/2022”.

      Praca pisemna dotyczyła powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza oraz dramatu „Dziady cz. II” Adama Mickiewicza. Wśród najlepszych prac znalazły się rozprawki związane z analizą następującego cytatu: „Wszystko, co uczynisz drugiemu człowiekowi, wraca do ciebie w dwójnasób”.

     • Wyjazd edukacyjny do ZUO i Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu

      W dniu 6 maja 2022 r uczniowie z klas 6, 7a oraz 7b uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ZUO oraz w Bibliotece pedagogicznej w Elblągu.

      W ZUO wszyscy zapoznali się z zasadami segregacji i zagospodarowaniem odpadów. Obejrzeli produkty wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Była też krótka wycieczka po terenie Zakładu.

     • Przed egzaminem

      Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

      Majowy egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. To pierwszy tak ważny egzamin w życiu uczniów i związane z nim obawy, stres, ale też różne oczekiwania i nadzieje. Z resztą tego typu przeżycia towarzyszą uczniom podczas każdego sprawdzianu.Jak zwykle z przymrużeniem oka spojrzeli na to Patrycja Niewiadomska i Jakub Sparzak z klasy VIII w serii memów poświęconych emocjom i sytuacjom egzaminacyjnym.

     • Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

      Dnia 29 kwietnia społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej, aby uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel został przygotowany przez uczniów klasy Va i Vb.

      Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie młodzież przypomniała wszystkim zebranym, dlaczego uchwalenie konstytucji było wówczas tak ważne dla Polski. Akademia była okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem. Całość została dopełniona przez uczennicę klasy VIIa, Judytę Gabiec, która zaśpiewała pieśń patriotyczną.
      Pamiętajmy o tym, aby w najbliższych dniach zamanifestować nasz patriotyzm poprzez taki gest, jak choćby wywieszenie flagi narodowej.

    • Wycieczka szkolna do Gdańska i Gdyni w ramach programu ,,Poznaj Polskę"
     • Wycieczka szkolna do Gdańska i Gdyni w ramach programu ,,Poznaj Polskę"

      29 kwietnia 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika (klasa II oraz III,,b”) uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Gdańska i Gdyni.

      Wycieczka ta odbyła się dzięki programowi Ministra Edukacji i Nauki, w ramach którego to szkoła otrzymała środki na dofinansowanie wyjazdu. Program ten miał na celu umożliwienie uczniom udziału w wycieczkach rozpowszechniających wiedzę o zabytkach, naszej kulturze i historii. Dzięki wyjazdowi uczniowie mieli możliwość poznania również osiągnięć polskiej nauki.

    • Maria Konopnicka - pisarka dla dzieci
     • Maria Konopnicka - pisarka dla dzieci

      Dnia 29 kwietnia 2022 uczniowie klas 7a i 7b wzięli udział w realizacji projektu czytelniczego: "Maria Konopnicka - pisarka dla dzieci". Młodszym kolegom i koleżankom z klasy I i IIIa przedstawili prezentację multimedialną ukazującą życiorys i twórczość Marii Konopnickieji. Uczniowie wysłuchali recytacji wiersza "Kiedy poszedł król na wojnę" i pieśni hymnicznej "Rota" oraz zapoznali się z konsekwencjami nadmiernej pychy ukazanej w utworze "Stefek Burczymucha". Wspólnie głowili się nad rozwiązaniem krzyżówki. Projekt miał na celu poznanie wspaniałej poetki dla dzieci, propagowanie czytelnictwa i zachęcanie do częstego sięgania po utwory literackie. Bo czytać warto. Warto, dlatego, że poszerzamy swój zasób słów, rozwijamy swoją wyobraźnię, nabywamy umiejętność wyrażania własnych uczuć i przeżyć, uczymy się ortografii. Dzięki takim akcjom rozwijamy postawy koleżeństwa i wzajemnej życzliwoś

    • Obchody Międzynarodowego Dnia Książki
     • Obchody Międzynarodowego Dnia Książki

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki 25.04.2022 r. nasza szkoła uczestniczyła w obchodach zorganizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. K. I. Gałczyńskiego w Tolkmicku.

      Najpierw na placu Wolności uczniowie z różnych klas zaprezentowali piosenki i wiersze związane z konkretnymi utworami literackimi i pisarzami. Potem barwny tłum przeszedł ulicami miasta. Uczniowie nieśli transparenty promujące czytelnictwo, przygotowali kukiełki przedstawiające postaci z różnych tekstów. Niektórzy uczestnicy byli przebrani za bohaterów literackich. Całość imprezy w roli prowadzącej koordynowała Pani Sylwia Tkacz, która dopingowała wszystkich do skandowania różnych haseł na temat roli czytania.

    • W świecie kukiełek bohaterów literackich
     • W świecie kukiełek bohaterów literackich

      W związku z obchodami Dnia Książki uczniowie klas V „a”, V „b” i VI przygotowali kukiełki różnych postaci literackich z kręgu lektur szkolnych i innych utworów. Zastosowali dowolną technikę wykonania, udowadniając przy tym swoją pomysłowość i poczucie estetyki.

      Najbardziej popularne okazały się wizerunki Pinokia, Białej Czarownicy i Ambrożego Kleksa. Wśród kukiełek znaleźli się też m. in. bohaterowie „Katarynki”, „Harry’ego Pottera”, „Chłopców z Placu Broni”, a także niezwykłe zwierzęta, takie jak szpak Mateusz czy Smok Wawelski. Kukiełki te uświetnią nie tylko poniedziałkowe święto, ale staną się inspiracją do tworzenia nowych historii z udziałem bohaterów na lekcjach języka polskiego.

    • Warsztaty edukacyjne w Sąpach - część 1
     • Warsztaty edukacyjne w Sąpach - część 1

      W dniu dzisiejszym klasa II i V,,a” odwiedziły zagrodę edukacyjną ,,Ziołowy Dzbanek”. Gospodarstwo to położone jest w Sąpach, w gminie Młynary, w regionie warmińsko-mazurskim. Istotą działalności wyżej wymienionej zagrody edukacyjnej jest przybliżanie procesów zachodzących w naturalnym środowisku gospodarstwa wiejskiego. Wszystkie obiekty w zagrodzie służą prowadzeniu zajęć edukacyjnych i kultywowaniu tradycyjnych rzemiosł.

    • „Mistrz Lekkiego Pióra 2021/2022” – podsumowanie czwartego zadania
     • „Mistrz Lekkiego Pióra 2021/2022” – podsumowanie czwartego zadania

      W dniu 1 kwietnia 2022 roku ósmoklasiści zmierzyli się z czwartym zadaniem w ramach rywalizacji o tytuł „Mistrza Lekkiego Pióra 2021/2022”. Tym razem podjęli się napisania listu do współczesnego czytelnika w oparciu o nowelę „Latarnik” Henryka Sienkiewicza.

      Najwięcej punktów otrzymali następujący uczniowie (maksymalnie można było zdobyć 18 p.):

    • Życzenia świąteczne
     • Życzenia świąteczne

      Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,

      Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu dużo zdrowia i pomyślności, aby świąteczny czas napełnił Państwa nadzieją i optymizmem.Niech każdy dzień przyniesie coś pięknego!

      Wesołego Alleluja!

      Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkolno -

     • Apel porządkowy

      Dnia 13.04.2022 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku odbył się apel młodszej grupy wiekowej tj. klas I-III, dotyczący szeroko pojętego bezpieczeństwa uczniów. Podczas apelu p. Dyrektor Anetta Gulbertowicz przekazała dzieciom kluczowe informacje na temat zachowania szczególnej ostrożności w czasie przerw oraz w czasie drogi do szkoły lub autobusu i w drodze powrotnej. Pani Dyrektor poprosiła także, aby uczniowie cały czas myśleli o zachowaniu bezpieczeństwa i skupili uwagę na wykonywanych czynnościach, aby nie zagrażały ich zdrowiu i życiu. W czasie apelu wręczono nagrody laureatom konkursu ekologicznego ,,Dbam o to, co mam”.

    • WYNIKI KONKURSU DBAM O TO, CO MAM
     • WYNIKI KONKURSU DBAM O TO, CO MAM

      W odpowiedzi na ogłoszony konkurs o tematyce ekologicznej, w obszarze zbiórki odpadów na terenie Gminy Tolkmicko, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku, zgłosiło się 34 uczniów z klas I - VIII.

      Tematyka konkursu nawiązywała do problemów związanych budowaniem świadomości ekologicznej oraz inicjowaniem działań na rzecz ochrony środowiska.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Czwartek 30.06.2022
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych