• Mikołaj Kopernik
  • 1473 - 1543
  • Aktualności

     • Wyjazd do Multikina

      W piątek, 19 stycznia 2024 r. w ramach zbliżających się ferii zimowych uczniowie klasy I,,b”, IV, V ,,a” oraz V,,b” wraz z wychowawcami udali się do Multikina w Elblągu na film „Akademia Pana Kleksa”.

      Po zakończeniu projekcji wróciliśmy do autokaru pełni wrażeń i entuzjazmu. Wszyscy dzielili się swoimi przeżyciami, a rozmowy o filmie towarzyszyły nam przez całą drogę powrotną do Tolkmicka.

     • Apel podsumowujący I semestr nauki

      W czwartek, 18 stycznia 2024 r. na forum klas I-III odbył się apel podsumowujący I semestr nauki. Na spotkaniu Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz i Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka wyczytały nazwiska uczniów wyróżnionych, ze względu na naukę i zachowanie. Wyczytani uczniowie wystąpili na środek holu, gdzie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

    • "Mistrz Ortografii Klas V - VI 2023/2024" - wyniki po czwartym zadaniu
     • "Mistrz Ortografii Klas V - VI 2023/2024" - wyniki po czwartym zadaniu

      15 stycznia 2024 r. uczniowie klas V i VI zmierzyli się z czwartym zadaniem konkursowym w ramach rocznej rywalizacji o tytuł "Mistrza Ortografii 2023/2024".

      Tekst dyktanda tworzyły fragmenty powieści "Nie do pary" Ewy Nowak. To słodko-gorzka opowieść o dziewczętach i chłopcach, o ich marzeniach i pragnieniach, o rozterkach i dylematach. Lekka, dowcipna, ale też podejmująca ważne tematy.

      Szesnastoletni Alek przeżywa okres buntu. Potwierdzenia własnej wartości szuka głównie w oczach płci przeciwnej, co prowadzi do kontaktów z wieloma dziewczynami.
      W końcu chłopiec całkowicie się gubi w swoich uczuciach. Wplątuje się w niezręczne sytuacje, a zarazem traci poczucie bezpieczeństwa, bo rozpada się jego rodzina.

      Czy Alkowi uda się wyjść na prostą i zrozumieć, co jest w życiu ważne? Warto się przekonać i sięgnąć po tę pozycję w czasie ferii.

      Czwarte zadanie konkur

    • Prymusi w klasach I - III
     • Prymusi w klasach I - III

      Przedstawiamy uczniów klas I - III, którzy w I semestrze 2023/24 wyróżnili się bardzo dobrymi wynikami w nauce i zachowaniu. Uczniowie w poszczególnych klasach przedstawieni są w kolejności alfabetycznej.

      Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom!

      Klasa 1a

      1. Niemiec Zofia

      2. Osiak Klaudia

    • Przedstawiamy naszych prymusów w klasach 4 - 8
     • Przedstawiamy naszych prymusów w klasach 4 - 8

      Przedstawiamy uczniów z klas IV - VIII naszej szkoły wyróżniających się w nauczaniu i zachowaniu w I semestrze 2023/24.

      Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom!

      klasa 4a

      imię i nazwisko średnia ocen zachowanie

      1, Sidor Oliwier 5,45 bardzo dobre

     • Podsumowanie akcji charytatywnej

      Na przełomie listopada i grudnia 2023 r. w naszej szkole odbył się kiermasz ciast. Społeczność szkolna miała okazje kupić i spróbować pysznych wypieków przygotowanych przez Rodziców uczniów klas IV – VIII. Łącznie zebrano 2713,50 zł. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczono na wsparcie 4-letniego chłopca - Wiktora Ratajczak.

     • Wigilie klasowe

      Wigilia klasowa to wspaniały moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd oraz wspólnym posiłku wprowadzić wszystkich w magiczny świat Świąt Bożego Narodzenia. 21 grudnia w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas życzenia składane sobie nawzajem oraz posiłki przygotowane przez rodziców. Na wszystkich twarzach gościł uśmiech i zadowolenie.

     • Konkurs recytatorski „Co echo niesie w lesie…”

      Nauczyciele klas I-III Szkoły Podstawowej w Tolkmicku byli organizatorami konkursu recytatorskiego organizowanego w naszej placówce dla uczniów klas młodszych oraz dzieci z przedszkola Bajkowy Las.

      Współorganizatorami konkursu było NADLEŚNICTWO ELBLĄG.

      Tematem przewodnim był las: zwierzęta, rośliny, pory roku, grzyby, ochrona lasów, itp.

     • „Pasztety, do boju” - szkolny wyjazd do Teatru Komedia w Warszawie.

      Pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, czynni jak i będący na zasłużonym odpoczynku, obejrzeli sztukę w Teatrze Komedia w Warszawie, napisaną na podstawie przebojowej książki dla młodzieży „Pasztety, do boju!” Clémentine Beauvais.

      To pełna humoru i kolorów opowieść o problemach nastolatek i nastolatków: dorastaniu, akceptacji, emocjach, rodzinie, relacjach w szkole i w domu. To historia o skali i mocy hejtu, ale też o wielkiej sile przyjaźni, miłości i odwagi.

    • „Mistrz Ortografii Klas V-VI 2023/2024” – wyniki po trzecim zadaniu
     • „Mistrz Ortografii Klas V-VI 2023/2024” – wyniki po trzecim zadaniu

      19 grudnia 2023 r. uczniowie klas V i VI zmierzyli się z trzecim zadaniem konkursowym w ramach rocznej rywalizacji o tytuł "Mistrza Ortografii 2023/2024".

      Tekst dyktanda dotyczył Alicji, głównej bohaterki powieści pt. "Pozłacana rybka" Barbary Kosmowskiej. Nastolatka musiała poradzić sobie z rozwodem rodziców, śmiercią bliskiej osoby, zawodem miłosnym i stawić czoło innym poważnym problemom – to dobra lektura dla młodzieży i dorosłych.

      Trzecie zadanie konkursowe sprawdzało umiejętność pisowni wyrazów z „ó” i „u”. Maksymalnie można było otrzymać 81 punktów.

      Najwięcej punktów zdobyli następujący uczniowie:

      I MIEJSCE:

      Stanisław Szymański, kl. V „a” – 80 p.
      Bogumił Daczkowski, kl. VI – 80 p.
      Anna Prądzyńska, kl. VI – 80 p.


      II MIEJSCE:

      Sebastian Brzeski, kl. VI – 79 p.
      Szymon Siemaszko, kl. VI – 79 p.
      Wojciech Prusecki, kl. V „a” – 78 p.
      Weronika Starostecka, kl. V „b” – 78 p.      III MI

     • Apel porządkowy

      19 grudnia 2023 r. na forum klas I-III odbył się apel porządkowy. W czasie apelu przypomniano zasady bezpieczeństwa, które obowiązują w naszej szkole. Szczególną uwagę zwrócono na temat bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu podczas zbliżającej się przerwy świątecznej. Po omówieniu spraw związanych z bezpieczeństwem Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz i Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka złożyły wszystkim uczniom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Obie Panie Dyrektor zachęciły uczniów do czytania książek, mając na uwadze to, iż regularne czytanie rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację i funkcję pamięci.

     • „Jak zostać Świętym Mikołajem 3”

      W poniedziałek 18 grudnia 2023 r. w ramach zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy I,,b”, IV oraz VII,,a” wraz z wychowawcami udali się do Cinema City w Elblągu na film „Jak zostać Świętym Mikołajem 3”. Celem naszej wycieczki było wzmocnienie więzi koleżeńskiej, a także kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej. Pełni wrażeń, w doskonałych humorach wróciliśmy do domu.

    • Wyjazd edukacyjny do Elbląga
     • Wyjazd edukacyjny do Elbląga

      8 grudnia na klasy V „a”, V „b” i VI wraz z opiekunami czekało w Elblągu wiele atrakcji. Najpierw uczniowie wysłuchali koncertu piosenek z bajek Disneya w Zespole Szkół Muzycznych. Wokaliści nawiązali świetny kontakt z publicznością. Potem w Multikinie uczniowie obejrzeli film pt. „Wonka”, którego bohaterem był znany im i lubiany bohater lektury „Charlie i fabryka czekolady” R. Dahla.

     • Spotkanie z policjantami

      W dniu 14 grudnia 2023 r.funkcjonariusze Posterunku Policji w Tolkmicku asp.szt.Sylwester Rosół oraz asp.szt. Tomasz Suliński przeprowadzili pogadanki w klasach IV - VIII. Dotyczyły one odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberprzemocy i hejtu w internecie oraz zachowania zasad bezpieczeństwa podczas zbliżającej się przerwy świąteczno- noworocznej.

     • IX Gminny Konkurs Recytatorski "Mistrzyni Szymborska" w Pogrodziu

      12 grudnia 2023 roku odbył się IX Gminny Konkurs Recytatorski "Mistrzyni Szymborska" w Pogrodziu.

      Uczniowie z ościennych szkół zaprezentowali ponad trzydzieści własnych interpretacji wierszy polskiej noblistki. Wydarzenie miało miejsce w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą urodzin Wisławy Szymborskiej.

     • Podziękowanie za zbiórkę słodyczy na Dom Dziecka we Fromborku

      W imieniu Domu Dziecka ,,Słoneczne Wzgórze” oraz ,,Promyk” we Fromborku serdecznie dziękujemy Dzieciom, Rodzicom i Pracownikom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tolkmicku za miłą niespodziankę mikołajkową. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i szczodrość. Wierzymy, że czynione dobro, powraca, a nauka dobroczynności jest bardzo ważną, życiową lekcją.

     • Pasowanie na czytelnika

      Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać.

      Dnia 04.12.2023 r., obie klasy pierwsze gościły w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. K.I. Gałczyńskiego w Tolkmicku, w celu uroczystego pasowania na czytelnika. Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 15.04.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych