• Mikołaj Kopernik
  • 1473 - 1543
  • Aktualności

    • Świąteczno-noworoczny rozgardiasz
     • Świąteczno-noworoczny rozgardiasz

      Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia i nowy rok 2023. Z tej okazji Piotr Podborowski i Bartosz Libura, uczniowie klasy IV „a”, wybrali memy, które z humorem przedstawiają świąteczno-noworoczny czas, różne jego aspekty. Publikacja jest dostępna na stronie szkoły w zakładce „Okiem ucznia” („Humor”).

    • Wielka Fabryka Elfów
     • Wielka Fabryka Elfów

      12 grudnia klasa III odwiedziła w Gdańsku Wielką Fabrykę Elfów. Na początku wizyty uczniowie wzięli udział w przedstawieniu. Podczas przedstawienia uczniowie dowiedzieli się, że Święty Mikołaj wypił przypadkiem eliksir antyświąteczny, przez co nie ma ochoty na rozdawanie prezentów i odwołuje tegoroczne święta. Dzieci z zapartym tchem i niesamowitym zaangażowaniem podjęły wyzwanie. Pod opieką Elfa wyruszyły w podróż po Wielkiej Fabryce, w celu odnalezienia składników eliksiru świątecznego nastroju. W trakcie zabawy odnajdywały poszczególne składniki, aby na końcu stworzyć Eliksir i odczarować Świętego Mikołaja. W czasie bajecznej podróży odwiedziły punkty z atrakcjami m.in. aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne, zadania edukacyjne oraz interaktywne. Wizyta zakończyła się spotkaniem ze Świętym Mikołajem. Podczas wizyty u Mikołaja każde dziecko miało okazję podzielić się swoi

    • Powiatowe Rozgrywki w Unihokeja dziewcząt
     • Powiatowe Rozgrywki w Unihokeja dziewcząt

      W dniu 7 grudnia w Gronowie Elbląskim odbyły się Powiatowe Rozgrywki w Unihokeja dziewcząt z klas IV-VI. Drużyna z naszej szkoły w składzie:

      Weronika Szwarc,

      Magdalena Rudak,

      Nadia Górska,

      Weronika Sparzak,

      Michalina Rogowska,

      Aleksandra Siemaszko,

      Nela Pawłowska,

      Marta Mostowiec,

      zajęła w tych rozgrywkach II miejsce.

    • Pasowanie na czytelnika
     • Pasowanie na czytelnika

      W poniedziałek 28 listopada 2022 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Tolkmicko uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników. Głównymi celami uroczystości było zachęcanie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczalnia książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pierwszoklasiści wysłuchali ciekawych wierszy oraz rozpoznawali literki których uczyli się na zajęciach. Ciekawym elementem spotkania były zadania, które uczestnicy bardzo chętnie rozwiazywali. Brali udział w zabawie z krzyżówką i alfabetem. Pod koniec wszyscy zostali pasowani przez panią bibliotekarkę na czytelników biblioteki publicznej. Każdy otrzymał prezent w postaci dyplomu pamiątkowej, książki, zakładki oraz znaczka. Każdy z nowych czytelników wypożyczył książkę. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie się kojarzyła najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i rad

     • Życie i działalność Mikołaja Kopernika

      Z przyjemnością informujemy, że konkursy: Mikołaj Kopernik - gra planszowa (kl. I-III), Kartka urodzinowa dla Kopernika (kl. IV – V) oraz Escape Kopernik Room (kl. VI – VIII) zostały rozstrzygniętę!

      Celem konkursów było pogłębianie wiedzy na temat życia i działalności Mikołaja Kopernika, w związku ze zbliżającą się 550 rocznicą urodzin.

    • Szkolne Rozgrywki w Piłkę Siatkową o Puchar Dyrektora Szkoły
     • Szkolne Rozgrywki w Piłkę Siatkową o Puchar Dyrektora Szkoły

      W dniach 28-29 listopada 2022r. odbyły się Szkolne Rozgrywki w Piłkę Siatkową o Puchar Dyrektora Szkoły. W rywalizacji sportowej wzięły udział klasy IV - VIII, w dwóch grupach wiekowych. Mecze rozgrywane były systemem półpucharowym. Sędzią głównym i organizatorem tegorocznych rozgrywek była pani Aneta Szemplińska. Sędziami pomocniczymi byli uczniowie klasy VIIIa Łukasz Popiołek i Konrad Idzikowski.

    • Świąteczna zbiórka żywności
     • Świąteczna zbiórka żywności

      W dniu 26 listopada 2022 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w Świątecznej zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności w Elblągu. Zbiórkę przeprowadzili wolontariusze z klas 8a i 8b w sklepie Żulawy i u Pana Herbredera.

      Z zebranych produktów przygotowaliśmy 12 paczek żywnościowych emerytowanym pracownikom szkoły będących w trudnej sytuacji materialnej.

    • Światowy Dzień Pluszowego Misia
     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

      25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

      Tego dnia uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.
      Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

    • VII Gminny Konkurs Recytatorski „Człowiek i przyroda” w Pogrodziu
     • VII Gminny Konkurs Recytatorski „Człowiek i przyroda” w Pogrodziu

      23 listopada 2022 r. odbył się w Pogrodziu VII Gminny Konkurs Recytatorski "Człowiek i przyroda". Naszą szkołę reprezentowało jedenaścioro uczniów z klas IV i V. Wyrecytowali wiersze poświęcone tematyce ekologicznej - refleksyjne i zabarwione humorem.

      Pierwsze miejsce zajęła Maria Jaroszek-Czerwienko z klasy IV "a", drugie miejsce Maja Janowicz z klasy IV "b", zaś wyróżnienie otrzymał Stanisław Szymański z klasy IV "a".

      Ponadto udział wzięli następujący recytatorzy: Julia Idzikowska, Zofia Stepnowska, Weronika Starostecka, Wojciech Prusecki - z klasy IV "a", Nikola Kluczkowska - z klasy IV "b" oraz Natalia Guzy, Nadia Miszkowicz i Magdalena Rudak - z klasy V.

      Wszystkim uczniom gratulujemy!

      Ewa Szrepfer

    • Zwycięzcy w konkursie "Skrzydlaci mieszkańcy Krainy Buka"
     • Zwycięzcy w konkursie "Skrzydlaci mieszkańcy Krainy Buka"

      Z radością informujemy, że dwoje uczniów z klasy IV "a" zostało nagrodzonych w konkursie plastycznym "Skrzydlaci mieszkańcy Krainy Buka". Pracę Wojciecha Pruseckiego uhonorowano I miejscem, a Zofii Stepnowskiej III miejscem. Organizatorem tej rywalizacji był Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej. Prace zostały przygotowane pod kierunkiem Pani Małgorzaty Bendyk.

     • Oferta MAWI FOTO

      TERMIN FOTOGRAFOWANIA: 1.12.2022

      Będą wykonywane:

      Zdjęcie grupowe - tradycyjne lub w formie TABLO.DLA JEDNEJ KLASY - JEDNA OPCJA.

      Pakiet 3 produkty za 67 zł.dla każdego ucznia z klas 0-III i przedszkole: zdjęcie GRUPOWE, KALENDARZ i 8 ZDJĘĆ różnej wielkości w tym 3 legitymacyjne.

      Zdjęcie grupowe w PAKIECIE "B" może być w formie TABLO lub tradycyjnej.

     • Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Ręczną dziewcząt

      W dniu 16 listopada w Gronowie Elbląskim odbyły się Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Ręczną dziewcząt z klas IV-VI. Drużyna z naszej szkoły w składzie:Weronika SzwarcMagdalena RudakSandra DutkiewiczNadia SiedlarWeronika SparzakIzabela SzulcMichalina RogowskaAleksandra SiemaszkoUrszula StołyciaNela Pawłowskazajęła w tych rozgrywkach II miejsce. Gratulujemy!!!

    • Układamy zabawne dyktando z wyrazami z ó i u – klasa IV „a”
     • Układamy zabawne dyktando z wyrazami z ó i u – klasa IV „a”

      W czasie lekcji języka polskiego uczniowie z klasy IV „a” układali w grupach zabawne dyktanda ze wskazanymi wyrazami zawierającymi „ó”, „u”. W ten sposób doskonalili swoje umiejętności ortograficzne i językowe. Ujawnili też swoją wyobraźnię i pomysłowość, by uporać się z tym niełatwym zadaniem. Ich prace podlegały różnorodnej ocenie.

    • List Przyrody do współczesnego człowieka
     • List Przyrody do współczesnego człowieka

      Judyta Gabiec, kl. VIII „a”

      List Przyrody do współczesnego człowieka przekonujący go o jej wyjątkowej roli w jego życiu i obowiązkach wobec niej.

      Ziemia, 12.11.2022 r.

      Człowieku!

      Na pewno zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego jestem Ci potrzebna. Jeżeli nie, to już Ci to udowadniam.

      Gdybym nie istniała, czym byś oddychał? Moja część sprawia, że dwutlenek węgla zamienia się w powietrze i dzięki temu żyjemy. Ta część to roślinność. Na świecie jest ponad sześćdziesiąt tysięcy gatunków drzew! Ty je wycinasz również dla swoich korzyści, na przykład do produkcji mebli, papieru, instrumentów muzycznych czy zabawek. Jeżeli wycinasz drzewa, powinieneś również je sadzić!

     • Codzienna dbałość o szkołę

      Wywiad z Panią Krystyną Gaj​​​​​​​


      Judyta Gabiec: Na rozmowę ze mną zgodziła się Pani Krystyna Gaj, najlepsza Pani z obsługi w naszej szkole. Będziemy rozmawiać na temat Pani codziennej dbałości o szkołę. Chciałabym udowodnić, jak ważna jest Pani praca.


      J.G.: Czy lubi Pani swoją pracę? Proszę o uzasadnienie.

    • Apel z okazji Święta Niepodległości
     • Apel z okazji Święta Niepodległości

      Dnia 10 listopada w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie wszystkich klas śpiewali pieśni patriotyczne.

      Wystąpili:

      Klasa I- “Jestem Polką i Polakiem”,

      Klasa II- “Płynie, Wisła płynie”,

      Klasa III- “Rota”

      Klasa IV a- “Co to jest niepodległość” oraz Weronika Starostecka - “W listopadzie”,

     • „Dzień Piżamy”


      W dniu 9 listopada 2022 r. świętowaliśmy w naszej szkole „Dzień Piżamy”. Było dużo zabawy i śmiechu. Przy tej zabawie pamiętaliśmy również o głównych bohaterach tego święta – chorych dzieciach. Dla nich piżama, to często jedyne ubranie codzienne. Nasza placówka, w ramach tejże akcji charytatywnej zebrała kwotę 1170 zł. Zebrane pieniądze zostaną przekazane fundacji ,,GDY LICZY SIĘ CZAS”. Celem zbiórki było wsparcie finansowe dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych.

    • Konkurs „Ja i moje 19 dni”
     • Konkurs „Ja i moje 19 dni”

      W ramach Kampanii społecznej „19 Dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” został ogłoszony konkurs „Ja i moje 19 dni”, który organizowany jest przez Fundację po DRUGIE. Celem Konkursu jest promowanie wiedzy i zachowań z zakresu przeciwdziałania przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 15.04.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych