• Mikołaj Kopernik
  • 1473 - 1543
  • Aktualności

    • KAJAKARSTWO – MOJA PASJA
     • KAJAKARSTWO – MOJA PASJA

      Bogumił Daczkowski, klasa V

      KAJAKARSTWO – MOJA PASJA

      Cześć!

      Opowiem krótką historię o mojej pasji.

      Moja przygoda zaczęła się w 2020 roku na obozie sportowym, jedną z atrakcji było pływanie kajakiem turystycznym. Bardzo mi się to spodobało, więc od razu po powrocie do domu z tatą zaczęliśmy poszukiwanie klubu i rozpocząłem treningi w UKS Silvant Kajak Elbląg w październiku tego samego roku.

    • TO DOPIERO WYCZYN!
     • TO DOPIERO WYCZYN!

      Miło nam poinformować, iż 20 maja 2023 roku podczas I memoriału im. Ryszarda Jękota w Człuchowie nasz uczeń klasy V - BOGUMIŁ DACZKOWSKI, zawodnik klubu UKS Silvant Kajak Elbląg, wywalczył złoty medal w dwójkach juniorów na 1000 metrów.

      Informacja o sukcesach młodych kajakarzy ukazała się również w Elbląskiej Gazecie Internetowej.

    • Wycieczka klasy III do Warszawy
     • Wycieczka klasy III do Warszawy

      5 czerwca 2023 roku uczniowie klasy III wraz z opiekunami wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki było zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami stolicy oraz samym miastem, a także rozpowszechnienie aktywnej formy wypoczynku. Podczas trzydniowej wyprawy mieliśmy okazję zobaczyć: Stadion Narodowy, Sejm, Senat, Stadion Legii, Belweder, Telewizję Polską, Stare Miasto , Manufakturę Lizaków, Pałac Króla Jana III w Wilanowie, Łazienki Królewskie, Polskie Radio oraz wiele innych atrakcji.

    • Festyn z okazji Dnia Dziecka
     • Festyn z okazji Dnia Dziecka

      1 czerwca 2023 roku Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku zorganizowała festyn rekreacyjno-sportowy z okazji Dnia Dziecka. Słoneczna pogoda sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu. Na tolkmickiej plaży czekało na dzieci mnóstwo atrakcji: dmuchane zamki, paintball, mini rozgrywki w piłkę nożną, fryzury na życzenie z kolorowymi warkoczykami, popcorn. Ukoronowaniem imprezy była piana party. Każde dziecko znalazło więc coś dla siebie.

    • Trzydniowa wycieczka klasy VI „a” do Krynicy Morskiej
     • Trzydniowa wycieczka klasy VI „a” do Krynicy Morskiej

      Krynica Morska - to doskonałe miejsce do długich wycieczek i spacerów. Szczególne położenie - od północy Morze Bałtyckie, od południa Zalew Wiślany - tworzy niepowtarzalny klimat. Czyste powietrze pełne jodu, wiecznie zielone lasy sosnowo-bukowe, szerokie plaże przyciągnęły uczniów klasy VI a. Był to wyjazd integracyjny. Integracja była widoczna na różnych płaszczyznach: rozgrywek na boisku do piłki plażowej, podczas grilla, wspólnych spacerów oraz zabawy w wodach Bałtyku. Piękno okolicy podziwialiśmy z: tarasu widokowego „Góra Pirata” oraz Latarni Morskiej. Mieliśmy wspaniały widok na morze, Zalew Wiślany, wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej oraz Frombork.

    • Podziękowanie dla Rady Rodziców
     • Podziękowanie dla Rady Rodziców

      Szanowna Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku,

      W imieniu wszystkich dzieci Zepołu Szkolno - Przedszkolnego w Tolkmicku składamy serdeczne podziękowania Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Aleksandrze Szagale, Pani Elżbiecie Ćwiklińskiej, Pani Marlenie Ebertowskiej oraz pozostałym Rodzicom za przygotowanie i ogromne zaangażowanie podczas WSPANIAŁEGO DNIA DZIECKA!Dziękujemy również Pani Dyrektor Biblioteki w Tolkmicku Pani Ewie Niewiadomskiej, Pani Dorocie Lorbieckiej oraz Pani Sylwii Dolnej - Tkacz za moc atrakcji, uśmiech na twarzy dzieci i niezapomniane chwile!!!

    • „Zajęcia z Panem Kleksem” - lekcja biblioteczna
     • „Zajęcia z Panem Kleksem” - lekcja biblioteczna

      9 i 10 maja 2023 r. uczniowie klas IV „a” i IV „b” wzięli udział w „Zajęciach z Panem Kleksem”. Były to lekcje biblioteczne przygotowane przez Bibliotekę Publiczną im. K. I. Gałczyńskiego w Tolkmicku w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Zajęcia poprowadziła Pani Dorota Lorbiecka.

      Dzieci podzielone na zespoły uczestniczyły w różnych zabawach i grach edukacyjnych wzorowanych na nietypowych lekcjach z udziałem tytułowego bohatera książek Jana Brzechwy. Nagrodą za poprawne wykonanie zadań były również kolorowe piegi jak w szkole profesora.

     • Wycieczka do Gdańska

      11 maja 2023 r. uczniowie klas IV i V pojechali na wycieczkę do Centrum Nauki Hevelianum oraz Muzeum Drugiej Wojny Światowej w Gdańsku.

      W Centrum Nauki Hevelianum uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Znajdź sprawcę”, poznali tajemnice nauki, zwiedzając interaktywne wystawy ulokowane w dziewiętnastowiecznych zabudowaniach dawnego militarnego fortu.

    • "Kosmiczne tematy" - konkurs recytatorski dla uczniów klas IV i V
     • "Kosmiczne tematy" - konkurs recytatorski dla uczniów klas IV i V

      16 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas IV i V "Kosmiczne tematy". Wzięło w nim udział piętnaścioro uczestników. Uczniowie zaprezentowali wiersze oraz jeden fragment prozy o tematyce związanej dosłownie lub w przenośni z kosmosem.

      Recytacje oceniało jury w składzie: Pani Barbara Łysko, Pani Aleksandra Szagała, Pani Dorota Lorbiecka.

    • "Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023" - podsumowanie rocznego konkursu
     • "Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023" - podsumowanie rocznego konkursu

      Dobiegła końca roczna rywalizacja w ramach konkursu "Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023".

      Uczniowie z klas VI "a" i VI "b" zrealizowali siedem zadań sprawdzających wiedzę i umiejętności z języka polskiego: redagowanie dłuższych wypowiedzi pisemnych (różne formy - opowiadanie z opisem przeżyć wewnętrznych, charakterystyka, list), znajomość zasad ortograficznych, wybranych lektur, pojęć teoretycznoliterackich, umiejętności językowe.

    • Finał Wojewódzkiego Turnieju o Puchar Tymbarku
     • Finał Wojewódzkiego Turnieju o Puchar Tymbarku

      18.05.2023 dwie drużyny klas I - III z naszej szkoły wzięły udział w XXIII Finale Wojewódzkim Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku, który odbył się na stadionie w Iławie.

      Nasi zawodnicy znaleźli się w gronie dwudziestu finalistów powiatowych rozgrywek i walczyli naprawdę bardzo dzielnie. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów wiele upominków i pamiątkowe medale. Z pewnością udział w takim sportowym wydarzeniu na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

    • My dream town – kreatywni trzecioklasiści!
     • My dream town – kreatywni trzecioklasiści!

      W kolejnym cyklu KREATYWNI TRZECIOKLASIŚCI uczniowie klasy III przygotowali i opracowali plan swojego wymarzonego miasta. Prace zostały opatrzone opisem miejscowości w języku angielskim. Każdy z uczniów musiał wykazać się znajomością słownictwa związanego z nazwami sklepów oraz instytucji w mieście, a także konstrukcją There is/There are…

    • Kolonie letnie
     • Kolonie letnie

      KOLONIE 2023

      Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7-14 lat na kolonie letnie, które w tym roku organizujemy w KRYNICY ZDROJU w terminie od 23 lipca do 2 sierpnia.

      Zapewniamy wykwalifikowaną kadrę wychowawców oraz 10 noclegów w Ośrodku Wypoczynkowym "Hajduczek", zlokalizowanym w Krynicy Zdroju.

     • Dzień Książki

      W dniu 15 maja 2023 r. z okazji Światowego Dnia Książki I Praw Autorskich pod hasłem "Moja, Twoja, Nasza - BIBLIOTEKA!" cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tolkmicku - uczniowie z przedszkolakami i nauczycielami zebrała sie na placu przed ratuszem. Tam odbyły się prezentacje poszczgólnych grup przedszkolnych i klas szkolnych na temat przeróżnych książek, były plakaty, stroje z bajek, były piosenki, wierszyki, uczniowie klasy 8a powiedzieli wszystkim dlaczego warto czytać książki. Wszyscy wzięli również udział w paradzie ulicami Tolkmicka, nad której bezpiczeństwem czuwała policja oraz straż pożarna.

    • Wycieczka do Biblioteki w Elblągu
     • Wycieczka do Biblioteki w Elblągu

      „…Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Jest otwarta na wszystkich. Zawsze można znaleźć w Niej coś ciekawego dla siebie. …”

      W dniu 10 maja 2023 r. uczniowie z klas 7, 8a i 8b uczestniczyli w wycieczce do Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramch ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”.

    • Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
     • Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

      W dniu 28 kwietnia 2023 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Spotkanie całej społeczności szkolnej w sali gimnastycznej rozpoczęło się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Podczas akademii wystąpili uczniowie z klasy 5, których przygotowały panie: Justyna Wilczyńska, Katarzyna Mikołajczak-Niemczuk i Beata Misztal. Uczniowie przypomnieli historię z 3 maja 1791 r. oraz zaśpiewali piosenki patriotyczne mówiące o tym czasie.

    • Powiatowy Turniej BRD
     • Powiatowy Turniej BRD

      Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie

      Dnia 26 kwietnia br. w Godkowie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale Powiatowego Turnieju BRD.
      Podczas turnieju musieli wykazać się znajomością teorii dot. ruchu drogowego, przejechać tor przeszkód oraz tor w miasteczku ruchu drogowego, jak również wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
      Drużyna z naszej szkoły wywalczyła III miejsce.

    • Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Nożną o Puchar Tymbarku
     • Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Nożną o Puchar Tymbarku

      W czwartek 20 kwietnia odbyły się Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Nożną o Puchar Tymbarku. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny : dziewcząt i chłopców, które zajęły II miejsce. Gratulujemy!!!

      W skład drużyn wchodzili następujący uczniowie":

      SZYMON SIEMASZKO

      DOMINIK SPARZAK

      OLIWIER PIOTROWSKI

    • Szkolne Rozgrywki w Piłkę Koszykową 2023
     • Szkolne Rozgrywki w Piłkę Koszykową 2023

      Zakończyliśmy Szkolne Rozgrywki w Piłkę Koszykową 2023. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym" w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII. Po wyrównanej walce kolejność miejsc jest następująca:

      Grupa młodsza

      I miejsce klasa VI a

      II miejsce klasa V

      III miejsce klasa VIb

      IV miejsce klasa IVa

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 21.07.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych