• Mikołaj Kopernik
  • 1473 - 1543
  • Aktualności

    • Konkurs na Film propagujący postać i osiągnięcia Mikołaja Kopernika
     • Konkurs na Film propagujący postać i osiągnięcia Mikołaja Kopernika

      Z przyjemnością informujemy, że konkurs na „ Film propagujący postać i osiągnięcia Mikołaja Kopernika” został rozstrzygnięty!

      Celem konkursu było pogłębianie wiedzy na temat życia i działalności Mikołaja Kopernika, a także promowanie nauki oraz rozwijanie zainteresowań informatycznych wśród uczniów, stymulowanie kreatywności i logicznego myślenia, propagowanie multimedialnych technologii w praktycznym zastosowaniu, dostarczenie uczniom satysfakcji z sukcesu.

    • Urodziny Mikołaja Kopernika
     • Urodziny Mikołaja Kopernika

      .

      Mikołaj Kopernik - patron naszej szkoły - urodził się 19 lutego 1473, w tym, tj. 2023 roku, obchodzimy okrągłą 550 rocznicę jego urodzin. Dlatego jest to dobra okazja, aby przypomnieć sobie, czym zasłużył się ten człowiek, że wspominamy go ponad pół tysiąca lat po jego urodzeniu.

      Mikołaj Kopernik urodził się w Toruniu - ukończył studia na Akademii Krakowskiej, na Uniwersytecie w Bolonii i Padwie, a na Uniwersytecie w Ferrarze obronił doktorat prawa kanonicznego. Po powrocie do Polski pracował jako prawnik, urzędnik, dyplomata, lekarz i niższy duchowny katolicki, doktor prawa kanonicznego, zajmujący się również astronomią i astrologią, matematyką, ekonomią, strategią wojskową, kartografią i filologią. Bywa też nazywany fizykiem i filozofem.

    • Tort dla Mikołaja Kopernika
     • Tort dla Mikołaja Kopernika

      W tłusty czwartek w naszej szkole zrobiło się bardzo, bardzo słodko. A wszystko za sprawą konkursu kulinarnego pt. „Tort dla Mikołaja Kopernika”.

      Celem niniejszego konkursu było pogłębianie wiedzy na temat życia i działalności Mikołaja Kopernika, w związku ze zbliżającą się 550 rocznicą urodzin, zaprezentowanie talentu kulinarnego oraz dostarczenie uczniom satysfakcji z sukcesu.

    • Lekcja z Kopernikiem
     • Lekcja z Kopernikiem

      W związku z przypadającą w 2023 roku 550 rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika, realizując zadanie z programu „Szkoła Przyjaciół Kopernika", uczniowie klasy VI ,,a” uczestniczyli w specjalnych zajęciach poświęconych postaci Mikołaja Kopernika, jego odkryciu i działalności.

      W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, że wszechstronnie wykształcony uczony zajmował wysokie stanowiska kościelne, działał też na polu medycyny, prawa, a także zajmował się strategią wojenną. Jego największe dokonania związane były z geometrią, ekonomią, a przede wszystkim z astronomią. Z uzyskanych informacji, uczniowie dowiedzieli się, że Kopernik nieustannie szukał odpowiedzi na pytanie: jak właściwie zbudowany jest świat? Wynikiem badań nieba i licznych obserwacji, które prowadził we Fromborku jest ukończone w roku 1541 dzieło „De revolutionibus orbium coelestium - o obrotach sfer niebieskich”.

    • Nasi najlepsi
     • Nasi najlepsi

      Przedstawiamy uczniów, którzy w pierwszym semestrze roku szkolnego 2022/23 osiągnęli najlepsze wyniki w nauczaniu i zachowaniu.

      Uczniowie klas 1 - 3 przedstawieni są w kolejności alfabetycznej.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naukowych :)

      Klasa 8a

      1. Judyta Gabiec -
    • Dzień Babci i Dziadka
     • Dzień Babci i Dziadka

      Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich Babć i Dziadków.

      20 stycznia odbyła się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku wspaniała uroczystość przygotowana przez uczniów klas I - III naszej szkoły. Na wstępie, Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz i Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka przywitały wszystkich gości ciepłymi słowami oraz złożyły serdeczne życzenia. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat". W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze w

    • Urodzinowy tort dla Mikołaja Kopernika
     • Urodzinowy tort dla Mikołaja Kopernika

      Lubisz piec? Masz w swojej kuchni sprawdzone przepisy? Ten konkurs jest dla Ciebie i Twojej Rodziny! Zapraszamy Was do wzięcia udziału w naszym konkursie na najbardziej pomysłowy tort /ciasto z okazji 550 rocznicy urodzin Kopernika. Szczegóły w regulaminie poniżej.

      KONKURS „TORT DLA MIKOŁAJA KOPERNIKA”

    • KONKURS NA FILM PROPAGUJĄCY POSTAĆ I OSIĄGNIĘCIA MIKOŁAJA KOPERNIKA
     • KONKURS NA FILM PROPAGUJĄCY POSTAĆ I OSIĄGNIĘCIA MIKOŁAJA KOPERNIKA

      Lubisz nagrywać filmy? Galeria wideo w Twoim smartfonie pęka w szwach? – zatem ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Konkurs skierowany jest do uczniów z klas IV – VIII szkoły podstawowej. Najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz opublikowane na stronie naszej szkoły. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdziecie w poniższym regulaminie.

     •  RYMCERZE z projektem NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA w naszej szkole

      18 stycznia gościliśmy w naszej szkole rapera Bęsia oraz Dj Yonasa, którzy tworzą zespół o nazwie Rymcerze. Są oni twórcami ogólnopolskiej kampanii przeciwdziałania uzależnieniom i przyczynom przestępczości „Nie Zmarnuj Swojego Życia” . Wraz z Fundacją Edukacja z Wartościami realizują projekt mający na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń związanych z używkami i propagują wartości chrześcijańskie. Ambasadorami projektu są znane osoby ze świata kultury i sportu m.in.: Jerzy Dudek, Maciej Musiał, Tomasz Adamek, Marcin Kwaśny.

    • Zimowe lekcje muzyki
     • Zimowe lekcje muzyki

      W środę i czwartek, czyli 11 i 12 stycznia 2023 roku, uczniowie klas czwartych i ósmych wraz z Paniami Renatą Rzepnicką, Aleksandrą Sosnowską-Kessler, Katarzyną Konwent i Ewą Szrepfer uczestniczyli w Elblągu w „Zimowych lekcjach muzyki z Elbląską Orkiestrą Kameralną”.

      Poza wysłuchaniem znanych utworów z zakresu muzyki klasycznej zapoznali się z różnymi instrumentami smyczkowymi, które prezentowali muzycy. Opowiedzieli też o swoich funkcjach w orkiestrze. Z kolei wybrani uczniowie otrzymali zadanie przeczytania tekstu we wskazanym tempie, co nawiązywało do określonego tempa muzycznego. Potem odpowiadali na pytania dotyczące wiedzy muzycznej przekazanej podczas spotkań.

    • "Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023" - wyniki po czwartym zadaniu
     • "Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023" - wyniki po czwartym zadaniu

      W poniedziałek 16.01.2023 roku uczniowie zmierzyli się z czwartym zadaniem w ramach rocznego cyklu "Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023".

      Tym razem musieli wykazać się znajomością bajek Ignacego Krasickiego oraz umiejętnością ich odbioru. Do zdobycia mieli aż 43 punkty.

      W tej rywalizacji najlepsi okazali się następujący uczniowie:

    • Wyróżnienie w konkursie wokalnym
     • Wyróżnienie w konkursie wokalnym

      Z radością informujemy, że Stanisław Szymański, uczeń klasy IV "a", otrzymał wyróżnienie (kategoria: klasy IV - VIII szkoły podstawowej) w Świątecznym Konkursie Wokalnym Muzycznej Kurtyny 2022 realizowanym w wersji on-line. Zaśpiewał pastorałkę "W drodze do stajenki". Został przygotowany przez Panią Agnieszkę Szymańską.

     • Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku

      „Każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia świat, czyjś świat”.

      We wtorek 20 grudnia nasi wychowankowie odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku. Uczniowie pod kierunkiem Katarzyny Konwent i Małgorzaty Bendyk przedstawili przygotowany specjalnie na tę okazję program kolędowy oraz wręczyli mieszkańcom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i słodkie upominki. Wizyta ta wszystkim dostarczyła wielu wzruszeń – pensjonariuszom umiliła czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, a dzieciom dała okazję do spełnienia dobrego uczynku.

     • Podziękowanie za wsparcie akcji świątecznej i wspaniałe prezenty

      W imieniu Domu Dziecka ,,Słoneczne Wzgórze” oraz ,,Promyk” we Fromborku serdecznie dziękujemy Dzieciom, Rodzicom i Pracownikom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tolkmicku za miłą niespodziankę mikołajkową. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i szczodrość. Wierzymy, że czynione dobro, powraca, a nauka dobroczynności jest bardzo ważną, życiową lekcją.

    • Aurelia poleca ... Encanto
     • Aurelia poleca ... Encanto

      Aurelia poleca…

      ENCANTO

      Książka, którą chciałabym Wam polecić, nosi tytuł ENCANTO. Główny jej wątek stanowi magia w rękach jedenaściorga członków rodziny, których poniżej przedstawię.

      Tylko Mirabel nie ma mocy.

      Imienia Bruna prawie wcale nie wymawia, ponieważ po ostatniej wizji zniknął, nikt ani nic go od kilku lat nie widziało.

    • "Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023" - wyniki po trzecim zadaniu
     • "Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023" - wyniki po trzecim zadaniu

      14 grudnia 2022 roku uczniowie klas VI "a" i VI "b" zmierzyli się z trzecim zadaniem w ramach rocznego konkursu "Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023". Tym razem musieli wykazać się umiejętnościami ortograficznymi w zakresie łącznej i rozłącznej pisowni partykuły "nie" z różnymi częściami mowy.

      Uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 16 punktów. Najwięcej otrzymały następujące osoby:

      KL. VI "a"
      Izabella Szulc - 14,5 p.
      Aleksandra Siemaszko - 13,5 p.
      Bartosz Sierzputowski - 13 p.
      Nela Pawłowska - 12,5 p.
      Michalina Rogowska - 12,5 p.
      Wojciech Chojnowski - 11,5 p.

      Kl. VI "b"
      Luiza Lebioda - 13,5 p.
      Weronika Sparzak - 12 p.
      Szymon Szulc - 11,5 p.

      Gratulujemy!

     • Powiatowe Rozgrywki w Unihokeja

      Uczniowie naszej szkoły na Powiatowych Rozgrywkach w Unihokeja - grupa młodsza chłopców w Gronowie Elbląskim, w dniu 13 grudnia 2022r. wywalczyli II miejsce.

      Uczniowie reprezentujący szkołę w rozgrywkach : Sebastian Andryszczyk, Maciej Janowicz, Tymon Sokulski, Wiktor Miszkowicz, Bogumił Daczkowski, Szymon Siemaszko, Dominik Sparzak.

    • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE
     • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

      13 grudnia 2022 r. w domu kultury w Tolkmicku odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Było to pierwsze po przerwie związanej z pandemią przedświąteczne spotkanie z rodzicami zorganizowane przez naszą szkołę.

      Najpierw rozstrzygnięto konkurs rodzinny dotyczący ozdób bożonarodzeniowych oraz przeprowadzono licytację niektórych z nich. Tę część spotkania poprowadziła Pani Sylwia Tkacz.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 15.04.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych