• Mikołaj Kopernik
  • 1473 - 1543
  • Aktualności

    • Konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ 2023”
     • Konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ 2023”

      W dniu 2 kwietnia 2023 r. w Kościele p.w. św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku odbyło się podsumowanie konkursu na NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ 2023. Wśród 32 palm zgłoszonych do konkursu, 4 zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły w zespołach klasowych.

      W kategorii SZKOŁY PODSTAWOWE II miejsce zajęli uczniowie klasy IVa wraz z Rodzicami.

     • 46 Ogólnopolski Zlot Pamięci Narodowej do Nadbrzeża

      Dnia 01.04.2023r. odbył rajd rowerowy do Nadbrzeża. W rajdzie wzięło udział 18 uczniów naszej szkoły z klas 2 - 7 pod opieką pań Renaty Rzepnickiej i Aleksandry Sosnowskiej-Kessler. Celem rajdu było wzięcie udziału przez uczniów w 46 Ogólnopolskim Zlocie Pamięci Narodowej przy pomniku w Nadbrzeżu, a przez to upamiętnienie osób będących w obozach koncentracyjnych na terenie Wysoczyzny Elbląskiej w czasie II Wojny Światowej. Podczas ceremonii odbyło się uroczyste złożenie kwiatów i zniczy pod pomnikiem. W następnej części zlotu uczestnicy udali się do świetlicy w Kamionku Wielkim na ciepłą zupę i herbatę. Tam też odbyły się konkursy: plastyczny dla uczniów klas 1-3 oraz historyczny dla uczniów klas 4-6 i 7-8. W konkursie plastycznym wzięli udział: Zosia Czenkusz, Alan Brzeziński oraz Marcel Kurszewski, a w konkursie historycznym: Weronika Sparzak, Dominik Sarzak oraz Piotr Podborowski.

    • Szkolny konkurs dla klas czwartych "Pięknie czytam"
     • Szkolny konkurs dla klas czwartych "Pięknie czytam"

      W piątek 31.03.2023 r. w naszej szkole r. odbył się konkurs dla uczniów klas czwartych "Pięknie czytam".

      Czwartoklasiści prezentowali fragmenty wybranych przez siebie książek. Musieli czytać płynnie, wyraźnie, modulować głos, przestrzegać znaków interpunkcyjnych, przyjąć określoną postawę.

      Te starania oceniało jury, którego członkami były uczennice klas VI "a" i VIII "a": Izabella Szulc, Nela Pawłowska, Judyta Gabiec i Lena Kamieniecka.

    • Świąteczna zbiórka żywności
     • Świąteczna zbiórka żywności

      W dniu 25 marca 2023r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w charytatywnej akcji Wielkanocna Zbiórka Żywności, organizowanej przez Bank Żywności w Elblągu. Wolontariusze przygotowali paczki żywnościowe osobom z terenu naszej gminy, które są w trudnej sytuacji materialnej. Koordynatorzy w/w akcji: Anna Gudaniec, Małgorzata Bendyk, Marzena Chojnacka i Małgorzata Lemanowicz.

    • (Nie) wiosna?
     • (Nie) wiosna?

      Kiedy za oknem zmienna aura, coraz bardziej tęsknimy do ciepła, lekkich ubrań, spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zanim więc zagości na stałe wiosna, możemy poprawić sobie nastrój, oglądając związane z tym memy, które wybrali Maciej Janowicz i Tymon Sokulski, uczniowie klasy VI "a".

      Zostały umieszczone na stronie szkoły ("Aktualności" i "Humor").

    • AKADEMIA MAŁYCH PROGRAMISTÓW czyli Warsztaty z robotyki
     • AKADEMIA MAŁYCH PROGRAMISTÓW czyli Warsztaty z robotyki

      23 marca w naszej szkole dla uczniów klas 1 - 3 odbyły się warsztaty z robotyki, przeprowadzone przez Agencję Szkolno – Przedszkolną „LUPUS”. Program edukacyjny skierowany do naszych uczniów nosił nazwę „Akademia programistów” i tutaj jak się okazało trafiliśmy w samo sedno, gdyż to było to, co współczesne dzieciaki interesuje najbardziej. Oczywiście jak się okazuje, u każdego jakiś robot jest, ale są to najczęściej sprzęty gospodarstwa domowego, niestety nie znajdujące zastosowanie w zabawie. Tym razem było inaczej, bo roboty, które przyjechały do naszej szkoły, to właśnie takie, którymi można się świetnie bawić, a jednocześnie uczyć wielu ciekawych rzeczy. W trakcie zajęć dzieci mogły programować trasy robotów za pomocą tabletów i specjalnych aplikacji. Roboty poruszały się, wydawały dźwięki, zmieniały kolory. Każde, chętne dziecko mogło zaprogramować robota, a na koniec podczas swob

    • Dzień Kolorowej Skarpetki
     • Dzień Kolorowej Skarpetki

      21 marca to ważna data. Tego dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa, często zwany Dniem Kolorowej Skarpetki. Tego dnia klasa III ,,a” nałożyła kolorowe skarpetki, po to, by pokazać, że nikt nie jest dziwny. Jesteśmy po prostu różni, a to jedynie może uczynić nas jeszcze bardziej wyjątkowymi. Ta symboliczna data przypomniała o tym, że wszyscy powinniśmy dbać o równe szanse w społeczeństwie. W ten sposób mogliśmy okazać swoją solidarność oraz chęć zintegrowania się z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21, czyli tymi, którzy mają trzeci dodatkowy chromosom w dwudziestej pierwszej parze.

    • Powitanie wiosny
     • Powitanie wiosny

      Początek wiosny to radosny okres, który przynosi ze sobą wyjątkowe tradycje i obyczaje. Przyroda budzi się do życia i coraz więcej czasu spędzamy na powietrzu, co cieszy szczególnie dzieci.

      We wtorek, 21 marca 2023, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. W klasach i na korytarzach szkolnych pojawiły się przygotowane przez Panią Beatę Misztal wiosenne dekoracje. Klasa VI ,,a” wraz z wychowawczynią wykonała wiosenne prace porządkowe na terenie szkoły, w budynku przy ulicy Szkolnej. Uczniowie tejże klasy posadzili w skrzynkach ozdobnych bratki. Dzięki czemu, nasze oczy, od dziś cieszą piękne i kolorowe kwiaty.

     • Wycieczka do Gdyni

      W piątek 10 marca uczniowie klasy I i II pojechali na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment i Akwarium w Gdyni.

      W Centrum Nauki Experyment poprzez zabawę uczniowie poznali tajniki wiedzy z różnych dziedzin. Stanowiska dostarczyły im mnóstwo zabawy. Dzieci wcielały się w rolę inżynierów, konstruując i wprawiając w ruch skomplikowane mechanizmy.

    • Nietuzinkowe opowiadania z „nie” klasy IV„a”
     • Nietuzinkowe opowiadania z „nie” klasy IV„a”

      W ramach doskonalenia swoich umiejętności ortograficznych i językowych w czasie lekcji języka polskiego uczniowie z klasy IV „a” układali humorystyczne opowiadania z wyrazami z partykułą „nie”.

      Podzieleni na zespoły napisali prace pełne zaskakujących skojarzeń i pomysłów. Ważne przy tym było, by uwzględnić jak najwięcej słów z z cząstką „nie” i nie popełnić przy tym błędów w ich łącznej i rozłącznej pisowni.

    • Dzień Liczby Pi
     • Dzień Liczby Pi

      Podziwu godna liczba Pi
      trzy koma jeden cztery jeden.
      Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe
      pięć dziewięć dwa, ponieważ nigdy się nie kończy …”
      – tak o liczbie Pi pisze w swym wierszu noblistka Wisława Szymborska. Wcale nas to nie dziwi, gdyż liczba Pi to jedno z bardziej niezwykłych i fascynujących matematycznych zjawisk. Znano ją już w starożytności. Wyraża bowiem stosunek długości okręgu do jego średnicy.

    • Zbiórka na Dom Dziecka we Fromborku
     • Zbiórka na Dom Dziecka we Fromborku

      W związku ze zbliżającą się Wielkanocą Zespół Szkolno -Przedszkolny w Tolkmicku ogłasza akcję zbierania słodyczy dla Dzieci z Domu Dziecka,,Słoneczne Wzgórze” oraz ,,Promyk” we Fromborku.Sprawmy, aby zbliżająca się Wielkanoc była dla Dzieci radosna i słodka.Bardzo prosimy o dostarczenie w/w produktów do 31.03.2023 r. /piątek/ do organizatorów akcji.Serdecznie zapraszamy do udziału i z góry dziękujemy za zaangażowanie.

    • "My busy day" – kreatywni trzecioklasiści!
     • "My busy day" – kreatywni trzecioklasiści!

      Uczniowie klasy III napisali pierwszą w swym życiu książkę w języku angielskim. Każdy z uczniów przygotował tekst w języku angielskim, opisujący swój dzień. Następnie opatrzył swą publikację narysowanymi przez siebie ilustracjami. Powstały niezwykle twórcze, wielobarwne i naprawdę oryginalne prace.

    • Dzień Kobiet
     • Dzień Kobiet

      8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Mimo, że jego ranga, w porównaniu z minionymi okresami, znacznie spadła, co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. W ten wyjątkowy dzień zostały one powitane kwiatami oraz drobnymi upominkami. Zarówno w klasach jak i na szkolnych korytarzach było czuć wyjątkową atmosferę.

     • Polacy – bohaterowie nauki

      Dnia 04.03.2023 roku uczniowie klasy VIII,,a” stworzyli wystawę przedstawiającą osiągnięcia i dorobek polskich naukowców takich jak: Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska – Curie, Ignacy Łukasiewicz, Jan Czochralski itd.

      Autorzy prac prezentując sylwetki wybranych osobistości oraz ich wyjątkowe osiągnięcia pragnęli przypomnieć rolę i znaczenie nauki w życiu każdego człowieka.

    • Festiwal Nauk Kopernika
     • Festiwal Nauk Kopernika

      W klasie VIII ,,b” odbył się ,,Festiwal Nauk Kopernika”. Podczas festiwalu ósmoklasiści mogli zaprezentować postery na temat patrona naszej szkoły. Wszystkie wykonane postery były wykonane z ogromną starannością. Naszym uczniom z pewnością nie brakuje pomysłowości. Dzięki posterom mogliśmy poznać życiorys i dokonania Kopernika.

    • Tropem Wilczym
     • Tropem Wilczym

      W niedzielę 5 marca 2023 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym. Bieg odbył się w Kamionku Wielkim, organizatorem biegu był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim.

      Miejsca na podium wywalczone przez uczniów ze szkoły w Tolkmicku to:

    • Żeglarstwo
     • Żeglarstwo

      Chciałabym opowiedzieć Wam o jednej z moich pasji.

      Zaczęło się to w 2019 roku. Pewnego dnia poszłam na spacer do portu, gdzie moi kuzyni żeglowali na małych łódkach. Teraz wiem, że nazywają się Optymisty. Zainspirowało mnie to. Chciałam się nauczyć czegoś nowego. Po jakimś czasie zrozumiałam, że dobrze się czuję na wodzie.

    • Konkurs klasowy w klasie IV "a" na pożegnanie z lekturą
     • Konkurs klasowy w klasie IV "a" na pożegnanie z lekturą

      24 lutego 2023 roku na zakończenie cyklu zajęć poświęconych powieści "Dziewczynka z Szóstego Księżyca" Moony Witcher w klasie IV "a" odbył się konkurs klasowy, w którym drużyny uczniowskie wykazały się wiedzą na temat utworu.

      Po trzech rundach klasyfikacja przyjęła następującą postać:

      I miejsce - 50 p.:

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 15.04.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych