• Mikołaj Kopernik
  • 1473 - 1543
  • Aktualności

     • „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy...”

      W związku z Narodowym Świętem Niepodległości nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

      W ramach tej akcji dnia 10 listopada punktualnie o godzinie 11:11 przedszkolaki oraz uczniowie ze wszystkich klas wraz z nauczycielami uroczyście zaśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy pamięć tych, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość.

     • TUS -  Trening Umiejętności Społecznych

      W każdą środę w klasie II odbywają się cykliczne zajęcia warsztatowe z Panią psycholog Gabrielą Laskowską. Są to zajęcia TUS - Trening Umiejętności Społecznych, czyli umiejętności niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu.Wspólnie zajęcia pozwalają uczniom pracować nad ich wzajemnymi relacjami i emocjami. Dowiadują się interesującej wiedzy profilaktycznej, uczą się też metod relaksacyjnych. Podczas zajęć realizowane są ćwiczenia z zakresu usprawniania komunikacji, wspierania rozwoju społecznego i emocjonalnego, eliminowania zachowań niepożądanych, rozwijania umiejętności wspólnej zabawy i pomocy. Działając systematycznie metodą małych kroków, można umożliwić dzieciom osiągnięcie sukcesów na miarę ich potencjału. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie biorą udział w tych ciekawych zajęciach.

     • Kiermasz ciast

      Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, i pracownikom szkoły za aktywny udział w akcjach charytatywnych organizowanych w klasach młodszych naszej szkoły, w budynku A przy ulicy Szpitalnej 6. Cotygodniowe kiermasze ciast cieszyły się ogromną popularnością i pozwoliły nam uzbierać 4185 zł.

      Dziękujemy rodzicom za przepyszne wypieki i Wam kochani za Wasze wielkie serca. Wszyscy pokazaliśmy, że pomaganie na ogromną moc.

     • „O psie, który jeździł koleją”

      „O psie, który jeździł koleją”- to tytuł filmu, na który wraz z wychowawczyniami, wybrali się 28.09.2023r. uczniowie klasy 1 - 3. Film dostarczył uczniom wiele emocji i wzruszeń, a przede wszystkim ukazał nam, że w życiu bardzo ważna jest przyjaźń. Relacja jaka łączy główną bohaterkę filmu - Zuzię, która choruje na chorobę serca oraz psa Lampo jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Polecamy film o wyjątkowej dziewczynce oraz bohaterskim psiaku z całego serca.

     • Wycieczka do Fromborka

      Dnia 22.09.2023 r. uczniowie klasy 2 i 3 wybrali się na wycieczkę do Fromborka.

      Spotkaliśmy się tam z Panią przewodnik, która opowiedziała nam o tym pięknym miasteczku. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Mikołaja Kopernika,w którym dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu i pracy naszego wielkiego astronoma oraz oglądaliśmy różne przedmioty, którymi posługiwał się przy wszelkich obliczeniach. Kolejnym naszym celem była wieża katedralna i Planetarium, w którym obejrzeliśmy film o gwiazdach i księżycu.

     • Wojewódzki Konkurs Fotograficzny z cyklu „Podróże w Naturze” roztrzygnięty

      ​​​​​​

      W październiku br. chętni uczniowie naszej szkoły z klas 4, 5, 6 i 7 wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym z cyklu „Podróże w Naturze” 2023. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczyciela informatyki Aleksandry Sosnowskiej-Kessler oraz nauczyciela biologii i przyrody Marzeny Siekierko.

     • DZIEŃ PIŻAMY

      7 listopada 2023 r. (wtorek) w naszej placówce ponownie została zorganizowana Ogólnopolska Akcja Charytatywna na rzecz dzieci chorych onkologicznie tzw. Dzień Piżamy.

      Pomysłodawcą w/w dnia jest Fundacja ,,Gdy Liczy się Czas”. Została ona założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Fundacja wspiera dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych.

    • Wyjście na cmentarz
     • Wyjście na cmentarz

      W dniach poprzedzających uroczystość Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji porządkowania opuszczonych grobów na miejscowym cmentarzu. Następnie dzieci zaniosły znicze, które zbierane były wcześniej, aby płonęły podczas święta.

      Dziękuję wszystkim za wrażliwość i zaangażowanie.

    • Wyjazd edukacyjny na film „Siła naszych marzeń”
     • Wyjazd edukacyjny na film „Siła naszych marzeń”

      26 listopada 2023 r. uczniowie z klas IV-VIII mieli okazję obejrzeć w Multikinie w Elblągu film pt. „Siła naszych marzeń”.

      Przedstawia on historię Zoe, która od dziecka marzyła, by zostać dżokejem. Jej marzenia zostają zniszczone, kiedy spłoszona klacz przypadkowo rani dziewczynkę. Pogrążona w rozpaczy Zoe całkowicie się załamuje. Rodzice ze wszystkich sił starają się ja wspierać. Dzięki ich wytrwałości i zaskakującej pomocy stajennego Seby, który ma niezwykły dar komunikowania się z końmi, dziewczyna postanawia pokonać przeciwności losu i odzyskać to, co wydawało się stracone.

    • Warsztaty biblioteczne dla kl. VII "a"
     • Warsztaty biblioteczne dla kl. VII "a"

      27 listopada 2023 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. K. I. Gałczyńskiego w Tolkmicku uczniowie klasy VII "a" wzięli udział w warsztatach poprowadzonych przez Panią Dorotę Lorbiecką.

      Tematem zajęć były zasady współpracy. Młodzież uczestniczyła w różnych zabawach i grach wymagających skupienia, gry zespołowej oraz integrujących grupę. Uczniowie musieli zwracać uwagę na potrzeby innych, szanować odmienne zdanie.

    • „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024” – wyniki po pierwszym zadaniu
     • „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024” – wyniki po pierwszym zadaniu

      W bieżącym roku szkolnym ruszyła trzecia edycja szkolnego konkursu literackiego „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024”. Jego adresatem są uczniowie klas VII „a” i „b”.

      Tak jak w poprzednich edycjach siódmoklasiści zaprezentują w kilku zadaniach swoje umiejętności pisarskie i znajomość różnych utworów literackich w ramach różnych form wypowiedzi. Uczniowie, którzy po kilku rundach zdobędą największą liczbę punktów, otrzymają tytuł „Mistrza Lekkiego Pióra 2023/2024”, co rozstrzygnie się na przełomie maja i czerwca.

    • Elbląskie Targi Pracy i Edukacji
     • Elbląskie Targi Pracy i Edukacji

      W dniu 24 października uczniowie klasy ósmej wzięli udział w wyjeździe na Elbląskie Targi Pracy i Edukacji.

      Celem organizowanych targów było m.in. przedstawienie oferty edukacyjnej wszystkich szkół ponadpodstawowych w powiązaniu z regionalnym rynkiem pracy. Szkoły przedstawiły kierunki kształcenia, zawody, ale także informacje o zasadach rekrutacji, ofertę dodatkowych zajęć dających możliwości rozwijania indywidualnych zainteresowań i uzdolnień. Dyżurujący doradcy zawodowi oraz pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych udzielali porad i informacji o zawodach.

     • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

      13 października 2023 roku do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku przybyła cała społeczność szkolna, aby wziąć udział w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      Najpierw głos zabrała Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz, która podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za rzetelną pracę dydaktyczno-wychowawczą i sumienne wypełnianie codziennych obowiązków.

     • Dzień Edukacji Narodowej

      Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich nauczycielach i pracownikach szkoły.

      I właśnie z tej okazji 13 października 2023 roku cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii. Dzieci pięknymi wierszami wyraziły swoje podziękowanie za serce i uśmiech.

    • Szkolne Rozgrywki w Tenisa Stołowego
     • Szkolne Rozgrywki w Tenisa Stołowego

      W dniu 28 września 2023r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, odbyły się Szkolne Rozgrywki w Tenisa Stołowego, obejmujące uczniów klas VI – VIII.Uczniowie grali w dwóch kategoriach wiekowych ( klasy IV-VI i VII-VIII) , w grupach chłopców i dziewcząt. W rozgrywkach konkurowali ze sobą w grupach
      chłopców: Kajetan Machciński, Adam Ulidowski, Bogumił Daczkowski, Piotr Pdborowski, Dominik Sparzak, Mateusz Żebrowski, Julian Zuchniewski, Sebastian Andryszczyk, Jakub Chojnowski, Wiktor Miszkowicz, Tymon Sokulski, Maciej Janowicz, Bartosz Sierzputowski

      Grupa dziewcząt: Julia Idzikowska, Anna Prądzyńska, Maria Jaroszek, Magdalena Brzeska, Zofia Stepnowska, Sandra Dutkiewicz, Nikola Kluczkowska, Nadia Siedlar, Weronika Sparzak, Marta Mostowiec, Michalina Rogowska, Julia Chmielnicka, Natalia Sangowska

     • DZIEŃ CHŁOPAKA

      29 września, w naszej szkole, obchodziliśmy ,,Dzień Chłopaka”. Dziewczęta z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci kolegów. Nie mogło zabraknąć życzeń, drobnych upominków, a także słodkiego ,,co nieco".
      Wszystkim chłopcom, zarówno tym dużym i tym małym, z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia!

    • Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Nożną - grupa starsza i młodsza
     • Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Nożną - grupa starsza i młodsza

      Dnia 27 września 2023r.odbyły się Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Nożną - grupa starsza w Młynarach. W rozgrywkach brało udział 8 szkół z powiatu elbląskiego. Drużyna z naszej szkoły zajęła IV miejsce.

      Uczniowie reprezentujący szkołę:
      Tymon Sokulski
      Szymon Siemaszko
      Łukasz Łukawski
      Maciej Janowicz
      Sebastian Andryszczyk
      Bartosz Sierzputowski
      Wiktor Miszkowicz
      Bogumił Daczkowski
      Masymilian Uhryn

     • Słodki październik - kiermasz ciast i ciasteczek

      Serdecznie zapraszamy na charytatywny kiermasz ciast i ciasteczek organizowany przez uczniów, rodziców i wychowawcę klasy 2, kiermasz odbywał się będzie w każdą środę października w sali numer 35.

      Cały dochód zostanie przeznaczony dla Wiktorka Ratajczaka, dzielnego wojownika który walczy o swoje życie.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 15.04.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych