• Mikołaj Kopernik
  • 1473 - 1543
  • Aktualności

    • Urodziny Mikołaja Kopernika, Dzień Nauki Polskiej
     • Urodziny Mikołaja Kopernika, Dzień Nauki Polskiej

      W dniu 19 lutego Polska świętuje Dzień Nauki Polskiej, oddając hołd wybitnym osiągnięciom polskich naukowców i inspirując kolejne pokolenia do podążania ich śladami. To niezwykłe święto, które jest obchodzone w naszym kraju po raz piąty, stanowi wyraz uznania dla osoby niezwykle istotnej w historii nauki – Mikołaja Kopernika, którego 551. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.

     • Walentynkowe obchody Dnia Babci i Dziadka

      Dzień Babci i Dziadka to dla wszystkich wnuków niezwykle ważne kartki w kalendarzu! I choć styczeń już za nami, dopiero teraz mieliśmy okazję zaprosić Babcie i Dziadków na obchody tych dni do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Tolkmicku.

      Na wstępie, Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz i Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka przywitały wszystkich gości ciepłymi słowami oraz złożyły serdeczne życzenia. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat". W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa.

     • Walentynki

      Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.

     • Tłusty czwartek

      Tłusty czwartek to najsłodszy i najbardziej kaloryczny dzień w roku. Jest on zwiastunem końca karnawału. Tradycja mówi, że tego dnia trzeba zjeść choćby jednego pączka, bowiem jest to gwarancją pomyślności w obecnym roku.

      W naszej szkole, dzięki hojności Rodziców oraz Rady Rodziców, tłusty czwartek minął na słodko - z pysznymi, lukrowanymi pączkami, faworkami i oponkami. Wszystkie słodkości błyskawicznie znikały z talerzy, co świadczy o tym, jak były pyszne! Zakończenie karnawału było więc nie tylko udane, ale też smaczne.

    • Książka na walentynki
     • Książka na walentynki

      Hejka!

      Chciałabym polecić Wam idealną książkę na walentynki autorstwa Kelsey Hartwell pt.”11 Papierowych Serc”.

      Powieść przedstawia historię idealnego życia Elli. Ma cudownych przyjaciół, rodzinę i niesamowitego chłopaka. Jednak wszystko zmienia się w momencie wypadku samochodowego. Dziewczyna budzi się w szpitalu, nie pamiętając tragicznego wydarzenia ani jedenastu tygodni przed nim. Nie rozumie też, dlaczego postanowiła zakończyć swój związek.

     • Wyjazd do Multikina

      W piątek, 19 stycznia 2024 r. w ramach zbliżających się ferii zimowych uczniowie klasy I,,b”, IV, V ,,a” oraz V,,b” wraz z wychowawcami udali się do Multikina w Elblągu na film „Akademia Pana Kleksa”.

      Po zakończeniu projekcji wróciliśmy do autokaru pełni wrażeń i entuzjazmu. Wszyscy dzielili się swoimi przeżyciami, a rozmowy o filmie towarzyszyły nam przez całą drogę powrotną do Tolkmicka.

     • Apel podsumowujący I semestr nauki

      W czwartek, 18 stycznia 2024 r. na forum klas I-III odbył się apel podsumowujący I semestr nauki. Na spotkaniu Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz i Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka wyczytały nazwiska uczniów wyróżnionych, ze względu na naukę i zachowanie. Wyczytani uczniowie wystąpili na środek holu, gdzie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

    • "Mistrz Ortografii Klas V - VI 2023/2024" - wyniki po czwartym zadaniu
     • "Mistrz Ortografii Klas V - VI 2023/2024" - wyniki po czwartym zadaniu

      15 stycznia 2024 r. uczniowie klas V i VI zmierzyli się z czwartym zadaniem konkursowym w ramach rocznej rywalizacji o tytuł "Mistrza Ortografii 2023/2024".

      Tekst dyktanda tworzyły fragmenty powieści "Nie do pary" Ewy Nowak. To słodko-gorzka opowieść o dziewczętach i chłopcach, o ich marzeniach i pragnieniach, o rozterkach i dylematach. Lekka, dowcipna, ale też podejmująca ważne tematy.

      Szesnastoletni Alek przeżywa okres buntu. Potwierdzenia własnej wartości szuka głównie w oczach płci przeciwnej, co prowadzi do kontaktów z wieloma dziewczynami.
      W końcu chłopiec całkowicie się gubi w swoich uczuciach. Wplątuje się w niezręczne sytuacje, a zarazem traci poczucie bezpieczeństwa, bo rozpada się jego rodzina.

      Czy Alkowi uda się wyjść na prostą i zrozumieć, co jest w życiu ważne? Warto się przekonać i sięgnąć po tę pozycję w czasie ferii.

      Czwarte zadanie konkur

    • Prymusi w klasach I - III
     • Prymusi w klasach I - III

      Przedstawiamy uczniów klas I - III, którzy w I semestrze 2023/24 wyróżnili się bardzo dobrymi wynikami w nauce i zachowaniu. Uczniowie w poszczególnych klasach przedstawieni są w kolejności alfabetycznej.

      Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom!

      Klasa 1a

      1. Niemiec Zofia

      2. Osiak Klaudia

    • Przedstawiamy naszych prymusów w klasach 4 - 8
     • Przedstawiamy naszych prymusów w klasach 4 - 8

      Przedstawiamy uczniów z klas IV - VIII naszej szkoły wyróżniających się w nauczaniu i zachowaniu w I semestrze 2023/24.

      Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom!

      klasa 4a

      imię i nazwisko średnia ocen zachowanie

      1, Sidor Oliwier 5,45 bardzo dobre

     • Podsumowanie akcji charytatywnej

      Na przełomie listopada i grudnia 2023 r. w naszej szkole odbył się kiermasz ciast. Społeczność szkolna miała okazje kupić i spróbować pysznych wypieków przygotowanych przez Rodziców uczniów klas IV – VIII. Łącznie zebrano 2713,50 zł. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczono na wsparcie 4-letniego chłopca - Wiktora Ratajczak.

     • Wigilie klasowe

      Wigilia klasowa to wspaniały moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd oraz wspólnym posiłku wprowadzić wszystkich w magiczny świat Świąt Bożego Narodzenia. 21 grudnia w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas życzenia składane sobie nawzajem oraz posiłki przygotowane przez rodziców. Na wszystkich twarzach gościł uśmiech i zadowolenie.

     • Konkurs recytatorski „Co echo niesie w lesie…”

      Nauczyciele klas I-III Szkoły Podstawowej w Tolkmicku byli organizatorami konkursu recytatorskiego organizowanego w naszej placówce dla uczniów klas młodszych oraz dzieci z przedszkola Bajkowy Las.

      Współorganizatorami konkursu było NADLEŚNICTWO ELBLĄG.

      Tematem przewodnim był las: zwierzęta, rośliny, pory roku, grzyby, ochrona lasów, itp.

     • „Pasztety, do boju” - szkolny wyjazd do Teatru Komedia w Warszawie.

      Pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, czynni jak i będący na zasłużonym odpoczynku, obejrzeli sztukę w Teatrze Komedia w Warszawie, napisaną na podstawie przebojowej książki dla młodzieży „Pasztety, do boju!” Clémentine Beauvais.

      To pełna humoru i kolorów opowieść o problemach nastolatek i nastolatków: dorastaniu, akceptacji, emocjach, rodzinie, relacjach w szkole i w domu. To historia o skali i mocy hejtu, ale też o wielkiej sile przyjaźni, miłości i odwagi.

    • „Mistrz Ortografii Klas V-VI 2023/2024” – wyniki po trzecim zadaniu
     • „Mistrz Ortografii Klas V-VI 2023/2024” – wyniki po trzecim zadaniu

      19 grudnia 2023 r. uczniowie klas V i VI zmierzyli się z trzecim zadaniem konkursowym w ramach rocznej rywalizacji o tytuł "Mistrza Ortografii 2023/2024".

      Tekst dyktanda dotyczył Alicji, głównej bohaterki powieści pt. "Pozłacana rybka" Barbary Kosmowskiej. Nastolatka musiała poradzić sobie z rozwodem rodziców, śmiercią bliskiej osoby, zawodem miłosnym i stawić czoło innym poważnym problemom – to dobra lektura dla młodzieży i dorosłych.

      Trzecie zadanie konkursowe sprawdzało umiejętność pisowni wyrazów z „ó” i „u”. Maksymalnie można było otrzymać 81 punktów.

      Najwięcej punktów zdobyli następujący uczniowie:

      I MIEJSCE:

      Stanisław Szymański, kl. V „a” – 80 p.
      Bogumił Daczkowski, kl. VI – 80 p.
      Anna Prądzyńska, kl. VI – 80 p.


      II MIEJSCE:

      Sebastian Brzeski, kl. VI – 79 p.
      Szymon Siemaszko, kl. VI – 79 p.
      Wojciech Prusecki, kl. V „a” – 78 p.
      Weronika Starostecka, kl. V „b” – 78 p.      III MI

     • Apel porządkowy

      19 grudnia 2023 r. na forum klas I-III odbył się apel porządkowy. W czasie apelu przypomniano zasady bezpieczeństwa, które obowiązują w naszej szkole. Szczególną uwagę zwrócono na temat bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu podczas zbliżającej się przerwy świątecznej. Po omówieniu spraw związanych z bezpieczeństwem Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz i Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka złożyły wszystkim uczniom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Obie Panie Dyrektor zachęciły uczniów do czytania książek, mając na uwadze to, iż regularne czytanie rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację i funkcję pamięci.

     • „Jak zostać Świętym Mikołajem 3”

      W poniedziałek 18 grudnia 2023 r. w ramach zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy I,,b”, IV oraz VII,,a” wraz z wychowawcami udali się do Cinema City w Elblągu na film „Jak zostać Świętym Mikołajem 3”. Celem naszej wycieczki było wzmocnienie więzi koleżeńskiej, a także kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej. Pełni wrażeń, w doskonałych humorach wróciliśmy do domu.

    • Wyjazd edukacyjny do Elbląga
     • Wyjazd edukacyjny do Elbląga

      8 grudnia na klasy V „a”, V „b” i VI wraz z opiekunami czekało w Elblągu wiele atrakcji. Najpierw uczniowie wysłuchali koncertu piosenek z bajek Disneya w Zespole Szkół Muzycznych. Wokaliści nawiązali świetny kontakt z publicznością. Potem w Multikinie uczniowie obejrzeli film pt. „Wonka”, którego bohaterem był znany im i lubiany bohater lektury „Charlie i fabryka czekolady” R. Dahla.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 21.07.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych