• Mikołaj Kopernik
  • 1473 - 1543
  • Aktualności

     • Współpraca z rodzicami…

      Uczniowie klasy III biorą udział w uroczystościach i konkursach organizowanych na różnych szczeblach.

      Pomocą w przygotowaniach do wielu z nich służą nam RODZICE. Jest mi bardzo miło, że są osoby, które pozytywnie ustosunkowują się do naszych potrzeb i działań, m.in. pomoc podczas wyjazdów klasowych, przygotowaniach do Pucharu Tymbarka, wykonaniu pomocy do przedstawień (np. przebrania i kamera do występów na Dzień Babci i Dziadka) i inne.

     • Wyjazd na przedstawienie pt. „Doktor i jego zwierzęta”

      8 kwietnia uczniowie klas II i III pojechali do Elbląga na przedstawienie przygotowane przez Naradowy Teatr Edukacji z Wrocławia pt. „Doktor i jego zwierzęta” na podstawie książki H. Loftinga „Doktor i jego zwierzęta”.

      Był sobie kiedyś doktor…

      na pozór niczym nie różnił się od innych lekarzy, poza jednym rozumiał mowę zwierząt. Tak można by rozpocząć naszą kolejną wycieczkę do niezwykłej krainy wyobraźni, jaką jest teatr…

     • Wysoczyzna Elbląska jest mi bliska…

      W ramach współpracy z Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej dnia 5 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy III spotkali się z panią Martą Piekarską, która w interesujący sposób przedstawiła ciekawostki związane z terenem oraz faunę i florę naszej małej OJCZYZNY.

      Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy przyrodnicze, w które mogli się bawić. Uczniowie chętnie grali w memory, układali klocki, itp. Wszystkie zadania związane były z naszą krainą.

     • Jesteśmy neuroróżnorodni…

      Z okazji Międzynarodowego dnia Książki dla Dzieci i Światowego Dnia Świadomości Autyzmu* uczniowie klasy III dnia 4 kwietnia 2024 r. zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej w Tolkmicku.

      Z tej okazji wspólnie czytana była książka pt. "Czarna Owieczka " Jana Grabowskiego.

      Po powrocie do klasy przeprowadzono pogadankę nt. autyzmu.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. W geście wsparcia, akceptacji i zrozumienia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, tego dnia cały świat zapala się na niebiesko.

      Klasa I ,,b” również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w okresie świątecznym, wydarzenie to obchodziliśmy 3-go kwietnia. W naszej szkole również nie zabrakło niebieskich akcentów i symboli Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

     • Apel porządkowy klas I-III

      Dnia 26.03.2024 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku odbył się apel młodszej grupy wiekowej tj. klas I-III. Podczas apelu Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz oraz Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka przekazały dzieciom kluczowe informacje na temat zachowania uczniów na terenie szkoły oraz poza nią. Nawiązano także do przestrzegania ładu i porządku w budynku szkolnym. Poruszono kwestię kultury osobistej. Zwrócono uwagę, że o kulturze człowieka świadczy sposób, w jaki się odnosi do innych ludzi – czy potrafi się ukłonić, powiedzieć: „Dzień dobry”, ,,Przepraszam”, ,,Dziękuję”.

     • Pierwszy Dzień Wiosny

      Wiosna to czas , kiedy wszystko budzi się do życia, a świat z dnia na dzień robi się kolorowy. 21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie naszej szkoły, mimo niepogody pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Wszyscy czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzieli, że w tradycji szkoły, Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Z okazji rozpoczęcia się kalendarzowej wiosny, wychowawcy przygotowali dla uczniów moc atrakcji. Było szkolne kino, zajęcia plastyczno – matematyczne, zajęcia językowe, kebab oraz pizza.

     • Dzień Kolorowej Skarpetki

      21 marca to ważna data. Tego dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa, często zwany Dniem Kolorowej Skarpetki. Duża część naszego szkolnego społeczeństwa nałożyła kolorowe skarpetki, po to, by pokazać, że nikt nie jest dziwny, jesteśmy po prostu różni, a to jedynie może uczynić nas jeszcze bardziej wyjątkowymi. Ta symboliczna data przypomniała o tym, że wszyscy powinniśmy dbać o równe szanse w społeczeństwie. W ten sposób mogliśmy okazać swoją solidarność oraz chęć zintegrowania się z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21, czyli tymi, którzy mają trzeci dodatkowy chromosom w dwudziestej pierwszej parze.

    • Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Siatkową
     • Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Siatkową

      W dniu 18 marca 2024r w Gronowie Elbląskim w ramach Igrzysk Sportowych Dzieci, odbyły się Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Siatkową.W rozgrywkach wzięło udział sześć drużyn z powiatu elbląskiego: Szkoła z Gronowa Elbląskiego, Młynar, Pilony, Godkowa, nr 1 z Pasłęka i szkoła z Tolkmicka.Drużyna z naszej szkoły, którą reprezentowali:Sebastian AndryszczykDominik SparzakPiotr PodborowskiSzymon SiemaszkoBogumił DaczkowskiAdam UlidowskiKevin DutkiewiczZajęła I miejsce. Gratulujemy!!!

    • „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024” – wyniki po trzecim zadaniu
     • „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024” – wyniki po trzecim zadaniu

      Na początku marca bieżącego roku siódmoklasiści zmierzyli się z trzecim zadaniem w ramach rocznego konkursu „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024”.

      Napisali list do bohatera „Balladyny” Juliusza Słowackiego i „Zemsty” Aleksandra Fredry. Musieli przy tym pamiętać o wyznacznikach tej formy wypowiedzi, wykazać się dobrą znajomością lektury, charakteru postaci i motywów jej postępowania.

    • Lektura na przerwę wielkanocną
     • Lektura na przerwę wielkanocną

      Hejka!

      Chciałabym Wam polecić moją ulubioną dylogię ,, Look '' o tytułach ,, Look at Me Princess '' i ,, Look at Me Princess 2 '' Aleksandry Nil.

      Leila Harrinson i Rihan Taylor od dziecka są przyjaciółmi. Jednak ta zażyła relacja nie podoba się ich rodzicom. Państwo Taylorowie i Harrinsonowie się nienawidzą, zrobią wszystko, żeby ich dzieci się nie spotykały. Jednak nastolatkowie nie przestają się widywać, a Rihan z czasem odkrywa, że Leila jest dla niego kimś więcej niż przyjaciółką. Ale wkrótce dziewczyna łamie mu serce, dając jasno do zrozumienia, że ona nie odwzajemnia jego uczuć. Rihan jest wściekły i postanawia zerwać przyjaźń. Niedługo potem wyjeżdża z miasta na dwa lata. Kiedy wraca, relacja obojga jest jeszcze bardziej naładowana nienawiścią niż tuż po rozstaniu. Chłopak nie ukrywa, że nie znosi dawnej przyjaciółki. Jednak nie ma pojęcia, że dla Leili zmieniło się wszystko, r

     • Dzień liczby Pi

      14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy. Aktualny rekord dokładności zapisu liczby Pi to ponad 22 biliony cyfr po przecinku. Wynik pochodzi z listopada 2016 roku.

      W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto - uczniowie przyłączyli się do świętowania, rozwiazując stacje zadaniowe "Matematyczna opowieść o piesku Pi", matematyczny ESCAPE Book. Uczniowie dowiedzieli się ważnych informacji i ciekawostek o liczbie Pi, usłyszeli też jak brzmi liczba Pi. Przekonali się również, że liczba Pi to rzeczywiście stosunek obwodu koła do jego średnicy - w tym celu mierzyli obwody oraz średnice dużych i małych okręgów, a następnie wykonywali odpowiednie dzielenie. Towarzyszyło temu dużo emocji, zabawy i zdumienia! W ramach zabawy wymyślano jak największą ilość w

    • "Mistrz Ortografii Klas V - VI 2023/2024" - wyniki po piątym zadaniu
     • "Mistrz Ortografii Klas V - VI 2023/2024" - wyniki po piątym zadaniu

      W minionym tygodniu uczniowie klas V i VI zmierzyli się z piątym zadaniem konkursowym w ramach rocznej rywalizacji o tytuł "Mistrza Ortografii 2023/2024".

      Tekst dyktanda tworzyły fragmenty opowiadań z dziejów Polski Kazimierza Szymeczki "A to historia".

      Historynek, Wierszynek i Militarek lubią się kłócić. A mają o co – z końcu jest wiele faktów w historii Polski (od pradziejów po współczesność), o które można się spierać do rana. A że bystre z nich mole książkowe, złośliwe i dowcipne – to dobrze się te utarczki czyta.

     • Dzień Kobiet

      „Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

      8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym pięknym dniu, jak co roku, było czuć w naszej szkole uroczystą atmosferę. Nasi panowie oraz chłopcy zachowali się jak prawdziwi dżentelmeni. Każda z Pań na powitanie otrzymała kwiaty oraz małe upominki, dzięki którym każda z nich mogła poczuć się wyjątkowo. Z kobiecych twarzy uśmiech nie schodził przez calutki dzień.

     • Spotkanie z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Elblągu

      W czwartek, 7 marca 2024r. odbyło się w ramach doradztwa zawodowego spotkanie klas siódmych i ósmej z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Elblągu. Spotkanie dotyczyło nowego rodzaju służby wojskowej, jakim jest Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa. Podczas prezentacji omówiono różnorodne ścieżki kariery wojskowej, zarówno zawodowej, jak i cywilnej. Uczniowie poznali także proces rekrutacji, wymagania dotyczące kwalifikacji wojskowej oraz miejsca, gdzie mogą złożyć wniosek o wstąpienie do służby.

     • Nocowali w szkole...!

      Dnia 16.02.2024 roku klasa Vb nocowała w szkole.

      Co robili?

      • grali w planszówki,
      • jedli pizzę,
      • grali w kosza, piłkę nożną,
      • oglądali filmy,
      • INTEGROWALI SIĘ.

      I kto by pomyślał, że pobyt w szkole w piątkowy wieczór sprawi im tyle radości!

      Katarzyna Konwent
      wychowawca klasy Vb

    • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

      W związku z przypadającym 21 lutego Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego w klasach V "a", VI, VII i VIII na lekcjach języka polskiego został przeprowadzony test diagnozujący kompetencje językowe uczniów pod hasłem "Czy mówisz poprawnie?".

      Język polski jest jednym z najtrudniejszych języków świata. Różne zagwostki językowe stały się również wyzwaniem dla uczniów, szczególnie starszych klas.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 21.07.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych