• Mikołaj Kopernik
  • 1473 - 1543
  • Aktualności

    • Książka na święta …
     • Książka na święta …

      Hejka!

      Chciałabym Was zachęcić, do przeczytania książki Joanny Balickiej pt. ,,Co wyszeptał nam deszcz”. Do napisania tej książki autorkę zainspirowały prawdziwe wydarzenia dotyczące życia jej babci.

      Książka opowiada o Reinie Sullivanie i Olivii Hale. Od dziecka wychowywali się razem. Chociaż nie byli rodzeństwem, połączyły ich wspólne pragnienia, plany, a także obietnica, że zostaną przyjaciółmi aż do śmierci.

     • Mikołajki

      Święty Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, który co roku obdarowuje je wspaniałymi prezentami. Wszystkie grzeczne dzieci w dniu św. Mikołaja dostają mnóstwo prezentów, a te, które źle się sprawowały, mogą liczyć jedynie na rózgi, co ma ich przestrzec przed dalszym niewłaściwym zachowaniem.

     • Andrzejki w naszej szkole

      W dniu 29 listopada w szkole odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana przez Radę Rodziców dla uczniów naszej szkoły .

      Pragniemy serdecznie podziękować za liczne przybycie i udaną zabawę.

    • 8 Bieg Mikołajkowy - podsumowanie
     • 8 Bieg Mikołajkowy - podsumowanie

      W sobotę 2 grudnia 2023 r. odbył się w Tolkmicku 8 Bieg Mikołajkowy. Organizatorem biegu oraz fundatorem słodkich upominków było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tolkmickiej "Lanzania". Uczestnicy biegu startowali w czterech kategoriach: dzieci przedszkolne, uczniowie klas 1 - 3, uczniowie klas 4 - 6 oraz uczniowie klas 7, 8 i dorośli.

     • Wręczenie nagród za konkurs „Rośliny Wysoczyzny Elbląskiej”.

      Park Krajobrazowy Wysoczyny Elbląskiej wraz z Biblioteką Młodego Czytelnika Bulaj w Elblągu byli organizatorami konkursu plastycznego pod nazwą „Rośliny Wysoczyzny Elbląskiej”.

      Konkurs był adresowany do uczniów ze szkół podstawowych położonych na terenie gmin: gmina Miasto Elbląg, gmina Elbląg, gmina Tolkmicko, gmina Milejewo, gmina Frombork, gmina Gronowo Elbląskie, gmina Markusy, gmina Młynary.
      Każdy uczestnik mógł zgłosić jedną pracę plastyczną (technika dowolna – farby akwarelowe, farby plakatowe, pastele, kredki zwykłe, kredki świecowe itp.), formatu A3 (297 x 420 mm) przedstawiającą wybrany z listy gatunek rośliny dziko rosnącej na terenie Wysoczyzny Elbląskiej
      W kategorii I – dla uczniów z klas I – III szkół podstawowych wyróżniona została praca plastyczna Miłosza Sidora z klasy II.
      Serdeczne gratulacje!

    • Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Ręczną - Igrzyska Młodzieży
     • Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Ręczną - Igrzyska Młodzieży

      W dniu 28 listopada 2023r. odbyły się w naszej szkole Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Ręczną w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Jako gospodarze rozgrywek gościliśmy szkoły z Gronowa Elbląskiego, Zwierzna, Młynar i Jegłownika.

      Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym.

      Drużyna chłopców z Tolkmicka w składzie:
      Tymon Sokulski
      Szymon Siemaszko
      Łukasz Łukawski
      Maciej Janowicz

      Sebastian Andryszczyk
      Bartosz Sierzputowski
      Bogumił Daczkowski
      Wiktor Miszkowicz
      Wojciech Chojnowski
      zajęła I miejsce

    • 27 Świąteczna Zbiórka Żywności
     • 27 Świąteczna Zbiórka Żywności

      W dniu 25 listopada 2023 uczniowie z klas 6 i 7 Szkoły Podstawowej w Tolkmicku dołączyli do akcji charytatywnej organizowanej przez Bank Żywności w Elblągu pn. "27 Świąteczna Zbiórka Żywnośc". Młodzież zbierała produkty żywnościowe w tolkmickiej Biedronce i w Żuławach. Produkty trafią przed Świętami Bożego Narodzenia do najbardziej potrzebujących zgodnie z hasłem "Święta godne, a nie głodne".

    • Bitwa o czyste powietrze w krajobrazie kulturowym Warmii, Mazur i Powiśla
     • Bitwa o czyste powietrze w krajobrazie kulturowym Warmii, Mazur i Powiśla

      W piątek 24 listopada 2023 uczniowie naszej szkoły Zofia Stepnowska i Adam Feszak wraz z opiekunami uczestniczyli w konferencji pod nazwą Bitwa o czyste powietrze w krajobrazie kulturowym Warmii, Mazur i Powiśla, która odbyła się w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Podczas konferencji wykład na temat: Krajobraz kulturowy Warmii, Mazur i Powiśla w obliczu transformacji energetycznej przeciwdziałającej emisjom do atmosfery wygłosił dr Stanisław Czachorowski, prof. UWM w Olsztynie.

     • Dzień Pluszowego Misia

      25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

      Dnia 24 listopada uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.
      Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

     • Andrzejkowe marzenia

      Już wkrótce andrzejki i związane z nimi zabawy, bale, wróżby i nadzieje. Tymon Sokulski z klasy VII „a” potraktował ten temat żartobliwie w prześmiewczych memach.

      Zapraszamy do chwili relaksu na stronie naszej szkoły w zakładce „Humor” („Okiem ucznia”)!

      Ewa Szrepfer

    • Powiatowe Rozgrywki w Unihokeja
     • Powiatowe Rozgrywki w Unihokeja

      W dniu 17 listopada 2023r. w Godkowie odbyły się Powiatowe Rozgrywki w Unihokeja Chlopców.
      Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce.

      Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Tolkmicku:

      Adam Ulidowski

      Dominik Sparzak

      Piotr Podborowski

      Szymon Siemaszko

      Bogumił Daczkowski

      Julian Zuchniewski

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

      20 listopada 2023 r. obchodziliśmy w naszej klasie Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to cykliczne wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. To moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposóbpozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane.To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.Nasza placówka włączyła się w świętowanie tego dnia wspólnie z UNICEF.Pamiętajmy, każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka.

    • "Mistrz Ortografii klas V-VI 2023/2024" - wyniki po drugim zadaniu
     • "Mistrz Ortografii klas V-VI 2023/2024" - wyniki po drugim zadaniu

      16 listopada 2023 r. uczniowie klas V i VI zmierzyli się z drugim zadaniem konkursowym w ramach rocznej rywalizacji o tytuł "Mistrza Ortografii 2023/2024".

      Tekst dyktanda dotyczył bohaterów powieści młodzieżowej pt. "Kłamczucha" Małgorzaty Musierowicz. Tytułowa bohaterka, chcąc być blisko ukochanego Pawła, podejmowała ryzykowne, często zabawne decyzje.

     • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia w klasach przeprowadzone zostały egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań, otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

      Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie.
      Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić.

     • Lekcje PRZYRODY

      W październiku na zajęciach z przyrody, uczniowie klasy IV zgłębiali zagadnienia związane z pogodą i zjawiskami przyrodniczymi.
      Dokładnie poznali składniki pogody tj. temperatura powietrza, ciśnienie atmosferyczne, opady i osady, zachmurzenie oraz siłę i kierunki wiatrów.
      Aby dokonać obserwacji w/w niezbędne są odpowiednie przyrządy. Dlatego chętni uczniowie z ogromnym zaangażowaniem, pomysłowością i pomocą swoich rodziców, wykonali własne wiatromierze i deszczomierze.

     • Wycieczka edukacyjna klas pierwszych

      Dnia 14.11.2023 r. klasy pierwsze udały się na wycieczkę edukacyjną do Elbląga.

      Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Podczas wizyty dzieci poznawały tajniki pracy elbląskich policjantów. Uczniowie mogli zobaczyć, jakim sprzętem dysponują funkcjonariusze i jakimi jeżdżą pojazdami. Dużą popularnością szczególnie wśród tych najmłodszych cieszyły się pomieszczenia techników kryminalistyki oraz miejsce dowodzenia jednostki (oficerowie dyżurni). Z dziećmi, m.in. o bezpieczeństwie w domu i na ulicy, rozmawiali dzielnicowi Tolkmicka.

    • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      Dnia 11 listopada 2023 r. społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego obchodziła uroczyście Święto Niepodległości.

      Uroczystość rozpoczęła się o mszą świętą w intencji Ojczyzny, w kościele parafialnym pw. Świętego Jakuba Apostoła.

      W czasie obchodów tego święta byliśmy świadkami złożenia kwiatów pod pomnikiem 100-lecia Niepodległości oraz odsłonięcia muralu pt. ,,Polscy Dowódcy podczas II Wojny Światowej”. Mural został dofinansowany w ramach konkursu organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej pn. "Mur, ale historia Wojska Polskiego".

     • Oferta MAWI

      Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,

      Informujemy, że w czwartek 23.11.2023 r. będzie możliwość wykonania zdjęć.

      W budynku przy ul. Szkolnej 20. kl. IV - VIII - zdjęcia od godz. 8.00.

      W budynku przy ul. Szpitalnej 6 - kl. I - III - od godz. 10.00

      Poniżej zamieszczamy ofertę FOTO MAWI.

      Zdjęcia grupowe - tradycyjne .-

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 15.04.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych