Uczniowie klas 1a i 1b odbyli wycieczkę do pobliskich Kadyn.
Czekało na nas tu wiele atrakcji:
-
Warsztaty ceramiczne, gdzie najpierw pokazano nam, co i jak robić z gliną, a następnie każdy mógł wykazać się swoimi umiejętnościami i tak powstały kotki, pieski, kubki, aniołki,… Na zakończenie roku szkolnego otrzymamy już wypalone w piecu prace.
-
Przejażdżka na kucyku – każdy sprawdził swoje umiejętności dżokeja. Niektórzy „złapali” bakcyla i powiedzieli, że chcą kiedyś chcą popróbować na większym koniu.
-
Zwiedzanie zabytkowej stodoły, w której zgromadzone zostały stare powozy, sanie. Oglądaliśmy piękne muzealne okazy. Sama stodoła jest taka również. Oczywiście pozwolono nam usiąść w jednym powozie i poczuć się, jak cesarz.
-
Przejażdżka wozem drabiniastym po urokliwych Kadynach.
-
No i oczywiście mini – zoo, czyli oglądanie króliczków, alpak, kóz, gęsi, kaczek, kur, itd.
Jak to powiedziały dzieci – „To była najfajniejsza wycieczka”. Polecamy, zachęcamy.
My wrócimy, bo Kadyny mają dla nas do odkrycia jeszcze wiele uroków.
Jolanta Sadowska
Agata Sierzputowska