Aktualności

          • Msza Święta kończąca rok katechetyczny

          • 24 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we Mszy Świętej kończącej rok katechetyczny. Była to okazja do wspólnej modlitwy oraz podziękowania za cały rok nauki i formacji duchowej.

            Po zakończeniu Eucharystii Dyrekcja Szkoły złożyła serdeczne podziękowania dla Księdza Proboszcza za zaangażowanie, życzliwość oraz prowadzenie lekcji religii w mijającym roku szkolnym. Wyrazy wdzięczności skierowano również za troskę o duchowy rozwój uczniów oraz współpracę ze społecznością szkolną.

          • Uroczyste pożegnanie roku szkolnego 2025/2026 w klasach IV–VIII

          • Kolejny rok intensywnej pracy, wyzwań i wspólnych sukcesów przeszedł do historii. W piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas IV– VIII, dzień wyczekiwany przez uczniów, czas podsumowań i pożegnań.

            Dla uczniów klas ósmych był to moment szczególny. Oficjalnie zakończyli oni naukę w murach naszej szkoły i stali się jej absolwentami. Podczas uroczystego apelu Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz oraz Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka wręczyły im świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz nagrody za wybitne osiągnięcia.

            Niezapomnianym elementem uroczystości był program artystyczny. Ósmoklasiści podziękowali gronu pedagogicznemu za wkład włożony w ich nauczanie i wychowanie, siódmoklasiści życzyli starszym kolegom spełniania marzeń i rozwijania pasji oraz wręczyli okolicznościowe upominki. Wzruszającym momentem okazał się występ wokalny Pani Katarzyny Konwent oraz Pani Kamili Koniecko .

            Uroczystość była także okazją do podsumowania pracy pozostałych klas. Panie Dyrektor wręczyły świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody uczniom klas IV-VII za wysokie wyniki w nauce i godną naśladowania postawę uczniowską . Z kolei Pani Joanna Charyton, w imieniu Pana Józefa Zamojcina, wręczyła Nagrody Burmistrza uczniom wyróżniającym się osiągnięciami w różnych dziedzinach.

            Dyrekcja Szkoły podkreśliła, że te sukcesy nie byłyby możliwe bez wsparcia i zaangażowania Rodziców oraz Przyjaciół naszej placówki. W ich stronę popłynęły słowa wdzięczności za wszelką pomoc w realizacji różnych przedsięwzięć. Szczególne podziękowania skierowane zostały do Rady Rodziców za fundowanie nagród i inicjowanie różnych atrakcji dla uczniów w minionym roku szkolnym.

            Po oficjalnej części uroczystości wychowawcy różnych zespołów w czasie kameralnych spotkań wręczyli pozostałym uczniom świadectwa ukończenia danej klasy i życzyli bezpiecznych , niezapomnianych wakacji!

            Do zobaczenia pierwszego września!


             

            Ewa Szrepfer, Aleksandra Sosnowska-Kessler


             


             

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w klasach I - III

          • Tegoroczne uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I–III miało wyjątkowy charakter. Był to czas podsumowań, radości z osiągniętych sukcesów, ale także wzruszających pożegnań. Podczas uroczystości, w imieniu Pana Burmistrza, Pani Joanna Charyton wręczyła Nagrody Burmistrza uczniom, którzy wyróżnili się swoimi osiągnięciami, zaangażowaniem i wzorową postawą. Nie zabrakło również słów wdzięczności. Dyrekcja szkoły oraz wychowawcy klas III złożyli serdeczne podziękowania Rodzicom uczniów klas trzecich za wieloletnią współpracę, zaangażowanie i wsparcie okazywane na każdym etapie edukacji ich dzieci. Wyrazy wdzięczności skierowano także do Przyjaciół Szkoły za życzliwość i pomoc w realizacji wielu szkolnych inicjatyw. Szczególnie ciepło pożegnaliśmy uczniów klas III, dla których był to ostatni dzień nauki w budynku przy ulicy Szpitalnej 6. To właśnie tutaj stawiali pierwsze szkolne kroki, zawierali przyjaźnie, zdobywali wiedzę i przeżywali wiele niezapomnianych chwil. Od września rozpoczną nowy etap swojej edukacyjnej przygody w kolejnym budynku naszej szkoły. Na zakończenie uczniowie klas III zaprezentowali piosenkę, która stała się symbolicznym pożegnaniem z miejscem, w którym rozpoczęła się ich szkolna przygoda. Nie zabrakło uśmiechów, ale i łez wzruszenia.

            Wszystkim uczniom życzymy słonecznych, bezpiecznych i pełnych radości wakacji. Niech będzie to czas odpoczynku, nowych przygód i pięknych wspomnień. Do zobaczenia we wrześniu!

             

            Serdeczne podziękowania kierujemy również do Rady Rodziców za ufundowanie nagród dla uczniów wyróżniających się w nauce oraz osiągających bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. Dzięki Państwa wsparciu mogliśmy w wyjątkowy sposób docenić całoroczny wysiłek i osiągnięcia naszych uczniów.

             

            Opracowała:

            U. Staszewska

            M. Chojnacka

             

          • Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu w roku szkolnym 2025/2026 z klas I-III

          • Kl. I ,,A”

            1.              Brzeski Aleksander

            2.              Gabiec Leon

            3.              Golec Zuzanna 

            4.              Michaliszyn Szymon

            5.              Samson Marcel

            6.              Tadra Liliana

             

            Kl. I ,,B”

             

            1.              Lewko Jan

            2.              Pijewski Szymon  

            3.              Płyta Filip

            4.              Stomska Barbara

            5.              Ściseł Zofia

             

            Kl. II

            1.              Godlewska Helena

            2.              Ostrowska Agata

            3.              Stepnowski Jan

            4.              Superson Tomasz

             

            Kl. III ,,A”

            1.              Koniecko Zuzanna

            2.              Niemiec Zofia

            3.              Osiak Klaudia

            4.              Siemaszko Maja

            5.              Waś Karolina

            6.              Węgrzynowska Anita

            7.              Zbiciak Elżbieta 

             

            Kl. III ,,B”

            1.              Adamczyk Maria

            2.              Galikowski Marcel

            3.              Kamińska Gabriela

            4.              Legiewicz Klaudia

            5.              Miszkowicz Maksymilian

            6.              Rogowska Bogna

            7.              Rosiak Hanna

            8.              Siedlecka Wiktoria

            9.              Stołycia Emilia

            10.           Sulińska Aleksandra

            11.           Wieczorek Zuzanna

             

        • Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu w roku szkolnym 2025/2026 z klas 4-8
          • Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu w roku szkolnym 2025/2026 z klas 4-8

          • Klasa 4

             

            Imię i nazwisko

            Średnia ocen

            zachowanie

            Antoni Różeński

            5,70

            wzorowe

            Franciszek Nowicki

            5,60

            wzorowe

            Szymon Wielesik

            5,50

            wzorowe

            Pola Różeńska

            5,30

            wzorowe

            Miłosz Sidor

            5,30

            wzorowe

            Zofia Hyra

            5,20

            wzorowe

            Karolina Machcińska

            5,10

            wzorowe

            Adam Zagaja

            5,10

            bardzo dobre

            Marcel Uhryn

            5,00

            bardzo dobre

            Franciszek Kurek

            4,90

            bardzo dobre

            Maksymilian Kurszewski

            4,80

            wzorowe

            Alan Siedlecki

            4,80

            wzorowe

             

             

             

            Klasa 5

             

            Imię i nazwisko

            Średnia ocen

            zachowanie

            Lena Irula Rivas

            5,91

            wzorowe

            Marcel Kurszewski

            5,73

            wzorowe

            Alan Brzeziński

            5,27

            wzorowe

            Kornelia Ostrowska

            5,27

            wzorowe

            Maria Miszkowicz

            5,18

            wzorowe

            Wojciech Sierzputowski

            5,18

            wzorowe

             

             

            Klasa 6

             

            Imię i nazwisko

            Średnia ocen

            zachowanie

            Jan Charyton

            5,36

            wzorowe

            Kajetan Machciński

            5,18

            bardzo dobre

            Natalia Podborowska

            5,00

            wzorowe

            Marcin Wilczyński

            5,00

            wzorowe

            Mierzejek Szymon

            4,82

            bardzo dobre

             

             

            Klasa 7a

             

            Imię i nazwisko

            Średnia ocen

            zachowanie

            Zofia Stepnowska

            5,92

            wzorowe

            Wojciech Prusecki

            4,85

            wzorowe

            Dominik Sparzak

            4.85

            wzorowe

             

             

            Klasa 7b

             

            Imię i nazwisko

            Średnia ocen

            zachowanie

            Weronika Starostecka

            5,85

            wzorowe

            Kamil Wiśniewski

            5,77

            wzorowe

            Michał Cymański

            5,54

            wzorowe

            Adam Feszak

            5,38

            bardzo dobre

            Maja Janowicz

            5,31

            wzorowe

            Nikola Kluczkowska

            5,15

            wzorowe

            Oliwier Piotrowski

            4,85

            wzorowe

             

            Klasa 8

             

            Imię i nazwisko

            Średnia ocen

            zachowanie

            Bogumił Daczkowski

            5,82

            wzorowe

            Szymon Stypułkowski

            5,82

            wzorowe

            Szymon Siemaszko

            5,76

            wzorowe

            Anna Prądzyńska

            5,65

            wzorowe

            Sebastian Brzeski

            5,13

            wzorowe

            Nadia Miszkowicz

            5,12

            wzorowe

            Oliwia Nowicka 

            4,76

            bardzo dobre

            Mateusz Siemaszko

            4,76

            wzorowe

             

             

             

          • Wycieczka tramwajem wodnym do Krynicy Morskiej

          • W dniu 25 czerwca uczniowie klas II a, VII b oraz VIII w ramach Dnia z Wychowawcą wybrali się tramwajem wodnym do Krynicy Morskiej. Wycieczka była doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, integracji oraz podziwiania uroków Zalewu Wiślanego. Po dotarciu na miejsce uczniowie spacerowali po nadmorskiej miejscowości, korzystali z pięknej pogody i cieszyli się ostatnimi chwilami wspólnie spędzonymi przed wakacjami. Wyjazd przebiegł w miłej atmosferze i dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń.

            Opracowały:

            K. Koniecko, K. Konwent, K. Urbaniak

          • Wycieczka do Kadyn. Cudze chwalicie…

          • Uczniowie klas 1a i 1b odbyli wycieczkę do pobliskich Kadyn.

            Czekało na nas tu wiele atrakcji:

            1. Warsztaty ceramiczne, gdzie najpierw pokazano nam, co i jak robić z gliną, a następnie każdy mógł wykazać się swoimi umiejętnościami i tak powstały kotki, pieski, kubki, aniołki,… Na zakończenie roku szkolnego otrzymamy już wypalone w piecu prace.

            2. Przejażdżka na kucyku – każdy sprawdził swoje umiejętności dżokeja. Niektórzy „złapali” bakcyla i powiedzieli, że chcą kiedyś chcą popróbować na większym koniu.

            3. Zwiedzanie zabytkowej stodoły, w której zgromadzone zostały stare powozy, sanie. Oglądaliśmy piękne muzealne okazy. Sama stodoła jest taka również. Oczywiście pozwolono nam usiąść w jednym powozie i poczuć się, jak cesarz.

            4. Przejażdżka wozem drabiniastym po urokliwych Kadynach.

            5. No i oczywiście mini – zoo, czyli oglądanie króliczków, alpak, kóz, gęsi, kaczek, kur, itd.

            Jak to powiedziały dzieci – „To była najfajniejsza wycieczka”. Polecamy, zachęcamy.

            My wrócimy, bo Kadyny mają dla nas do odkrycia jeszcze wiele uroków.

             

            Jolanta Sadowska

            Agata Sierzputowska

          • Bezpieczne wakacje – spotkanie z naszym dzielnicowym

          • 22.06.2026 r. w klasach IV - VIII odbyło się spotkanie z naszym dzielnicowym. Tematem rozmowy były przede wszystkim zasady bezpiecznego spędzania wakacji. Uczniowie zostali przypomniani o konieczności zachowania ostrożności podczas wypoczynku nad wodą, w górach, na drodze oraz podczas korzystania z Internetu.

            Dzielnicowy zwrócił również uwagę na znaczenie wzajemnego szacunku, kultury osobistej oraz odpowiedzialnego zachowania wobec innych osób. Podkreślił, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, unikanie ryzykownych sytuacji oraz reagowanie na przejawy niewłaściwego zachowania.

            Zaprezentował także uczniom międzynarodowy gest wzywania pomocy („Signal for Help”) – dyskretny znak wykonywany jedną dłonią, który może zostać wykorzystany przez osobę znajdującą się w sytuacji zagrożenia, gdy nie może otwarcie poprosić o pomoc. Zachęcił uczniów do zapamiętania tego sygnału i wyjaśnił, jak należy właściwie zareagować po jego zauważeniu.

            Spotkanie było cenną okazją do utrwalenia wiedzy na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialnych postaw, szczególnie w okresie zbliżających się wakacji.

            Serdecznie dziękujemy asp. Mateuszowi Sławińskiemu za poświęcony czas, cenne wskazówki oraz zaangażowanie w edukację naszych uczniów. 

            Opracowały:

            M. Bendyk, K. Koniecko

          • Próbna ewakuacja w szkole

          • W dniu 19 czerwca 2026 r. w obu budynkach naszej szkoły została przeprowadzona próbna ewakuacja. Celem ćwiczeń było doskonalenie procedur bezpieczeństwa oraz przygotowanie społeczności szkolnej do właściwego reagowania w sytuacjach wymagających szybkiego i sprawnego opuszczenia budynku. Ewakuacja przebiegła wzorowo, w atmosferze spokoju, odpowiedzialności i pełnego zaangażowania wszystkich uczestników. Nad jej prawidłowym przebiegiem czuwały Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz oraz Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka.

            Serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za zdyscyplinowanie, współpracę i troskę o wspólne bezpieczeństwo. Takie działania są ważnym elementem budowania świadomości i odpowiedzialności za siebie nawzajem, a także potwierdzają, że jako społeczność szkolna potrafimy działać razem w każdej sytuacji. Bezpieczeństwo pozostaje naszym wspólnym priorytetem.

            Opracowała:

            U. Staszewska

          • Bezpieczne wakacje – spotkanie z Funkcjonariuszami Policji Rewiru IV Dzielnicowych w Tolkmicku

          • 16.06.2026 r. w klasach I – III odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Policji poświęcone zasadom bezpiecznego spędzania wakacji. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygotowanych scenkach, podczas których ćwiczyli prawidłowe wzywanie pomocy w sytuacjach zagrożenia. Policjanci omówili również tzw. bezpieczny znak, który może zostać wykorzystany przez dziecko w przypadku próby porwania lub innego niebezpieczeństwa. Spotkanie było cenną lekcją, która przypomniała uczniom, jak dbać o własne bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Serdecznie dziękujemy asp. Mateuszowi Sławińskiemu i asp. szt. Marcinowi Licy za poświęcony czas, zaangażowanie oraz przeprowadzenie wartościowego spotkania. Dziękujemy za przekazaną wiedzę, cenne wskazówki i profesjonalne podejście. Państwa praca i poświęcenie są niezwykle ważne dla bezpieczeństwa naszej społeczności.

             

            Opracowały:

             

            M. Bendyk, K. Koniecko

          • Wycieczka do Wrocławia

          • W dniach 10–12 czerwca uczniowie klas VIIa, VIIb i VIII wraz z wychowawcami oraz kilkorgiem uczniów z innych klas, uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Wrocławia. Program wyjazdu był bardzo bogaty i łączył zwiedzanie zabytków, poznawanie historii oraz udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych.

            Podczas pobytu we Wrocławiu uczestnicy zwiedzili najważniejsze miejsca w mieście wraz z przewodnikiem, poznając jego historię, architekturę i liczne ciekawostki. Odwiedzili także Afrykarium i ZOO Wrocław, gdzie mogli podziwiać zwierzęta z różnych zakątków świata oraz poznać wyjątkowe ekosystemy Afryki. Duże wrażenie zrobił również Ogród Japoński, zachwycający piękną roślinnością i niepowtarzalnym klimatem.

            W programie znalazła się także wizyta w Panoramie Racławickiej, która przybliżyła uczniom ważne wydarzenia z historii Polski. Kolejnymi punktami wycieczki były Hydropolis – nowoczesne centrum wiedzy o wodzie – oraz Muzeum Etnograficzne, gdzie uczestnicy mogli poznać kulturę i tradycje różnych regionów naszego kraju.

            Wyjazd był doskonałą okazją do zdobywania wiedzy poza szkolnymi murami, rozwijania zainteresowań oraz integracji uczniów. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę oraz wiele miłych wspomnień.

            Opracowały:

            K. Koniecko, K. Konwent, E. Szrepfer

          • Wycieczka klasy III B i IV do Warszawy

          • Uczniowie klasy III „b” i klasy IV spędzili cztery niezwykłe dni w Warszawie. Był to czas pełen atrakcji, nowych doświadczeń, wspólnej zabawy i odkrywania najciekawszych miejsc stolicy. Pierwszego dnia rozpoczęliśmy zwiedzanie od pięknego Pałacu w Wilanowie, który zachwycił nas swoją architekturą i ogrodami. Następnie spacerowaliśmy po Starym Mieście w Warszawie, poznając historię stolicy i podziwiając jej zabytki. Dużo radości dostarczyły nam także warsztaty w Manufakturze Lizaków, podczas których mogliśmy zobaczyć, jak powstają słodkie przysmaki, a nawet stworzyć własne lizaki. Drugiego dnia odwiedziliśmy Pałac Prezydencki oraz uczestniczyliśmy w wyjątkowych warsztatach w Polskim Radio. Ich szczególną atrakcją było spotkanie z polskim aktorem Zbigniew Kozłowskim, który opowiedział nam o swojej pracy i wprowadził nas w fascynujący świat radia oraz sztuki aktorskiej. Zwiedziliśmy również stadion Legia Warszawa, poznając kulisy funkcjonowania jednego z najbardziej znanych klubów sportowych w Polsce. Zatrzymaliśmy się przy Grobie Nieznanego Żołnierza, spacerowaliśmy po Ogrodzie Saskim, a następnie podziwialiśmy niezwykły ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Nie zabrakło także spotkania z symbolem miasta – Pomnikiem Syrenki Warszawskiej. Trzeci dzień obfitował w kolejne wyjątkowe atrakcje. Zwiedziliśmy Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie mieliśmy niepowtarzalną okazję uczestniczyć w obradach Sejmu i z bliska obserwować pracę polskich parlamentarzystów. Było to niezwykle ciekawe doświadczenie, które pozwoliło nam lepiej zrozumieć, jak funkcjonuje państwo i w jaki sposób podejmowane są ważne decyzje dla kraju. Mieliśmy również zaszczyt spotkać się z Panem Posłem Rafałem Kasprzykiem. Następnie odwiedziliśmy Pałac Kultury i Nauki, skąd mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę stolicy. Zachwycił nas również gmach Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz malownicze Łazienki Królewskie. Ogromną frajdę sprawiła wszystkim także trzydziestominutowa przejażdżka warszawskim metrem. Czwartego dnia odwiedziliśmy Belweder oraz imponujący PGE Narodowy, który zrobił na nas ogromne wrażenie swoją wielkością i nowoczesnością. Wycieczka była nie tylko okazją do zdobywania wiedzy, ale także do wspólnego spędzania czasu, integracji i tworzenia pięknych wspomnień. Każdy dzień przynosił nowe emocje, a uśmiechy nie schodziły z naszych twarzy. Wracaliśmy do domu zmęczeni, ale szczęśliwi, z głowami pełnymi wrażeń i telefonami pełnymi zdjęć. To była przygoda, którą będziemy wspominać jeszcze bardzo długo!

            Opracowała:

            J. Franciuk

            U. Staszewska

          • Wojewódzki Finał Pucharu Tymbarku

          • W dniach 25–27 maja drużyny chłopców z klas 1 i 2 oraz drużyna dziewcząt z klas 4 i 5 uczestniczyli w finale wojewódzkim Pucharu Tymbarku, który odbył się w Biskupcu. Podczas turnieju młodzi sportowcy mieli okazję rywalizować z drużynami z całego województwa, zdobywając cenne doświadczenie oraz przeżywając wiele sportowych emocji.

            Wszystkie drużyny zostały uhonorowane medalami za udział, co było miłym podsumowaniem ich zaangażowania i sportowej postawy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

            Aneta Szemplińska

            Jolanta Sadowska

            Agata Sierzputowska