• Mikołaj Kopernik
  • 1473 - 1543
  • Aktualności

     • Wizyta w pasiece

      Dnia 24.05. 2024 r. uczniowie klasy I,,b” wybrali się na pieszą wycieczkę do pasieki Państwa Starosteckich w Janówku. W czasie drogi, wszyscy podziwiali uroki fauny i flory Kadyńskiego Lasu. Po dotarciu na miejsce, Pan Krzysztof podzielił się swoją pasją i w bardzo interesujący sposób omówił i pokazał budowę, rozwój i rodzaje pszczół. Podczas wizyty w pasiece pierwszaki dowiedziały się jak zbudowane są ule i jakie zwyczaje w nich panują. Wysłuchały opowieści o królowej pszczół, robotnicach oraz trutniach. Mogły dotknąć plastry pszczele i zobaczyć jak powstaje miód i wosk. Pan pszczelarz pokazał uczniom życie pszczół w ulu, narzędzia i ubrania do zajmowania się pszczołami i produkcji miodu. Każdy uczestnik spróbował miodu własnej roboty. Nie zabrakło atrakcji sportowych. Pogoda dopisała, wycieczka była bardzo ciekawa. Oby więcej takich udanych wypraw.

     • Pierwsza pomoc

      23.05.2024r uczniowie klasy VI uczestniczyli w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy.

      Bardzo dziękujemy pracownikom Stacji Ratownictwa Morskiego w Tolkmicku za zorganizowanie zajęć.

    • „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024” – wyniki po piątym zadaniu
     • „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024” – wyniki po piątym zadaniu

      W pierwszym tygodniu nauki po majówce siódmoklasiści zmierzyli się z piątym i zarazem ostatnim zadaniem w ramach rocznego konkursu „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024”.

      Napisali rozprawkę uzasadniającą słuszność słów Williama Szekspira: „Najlepszych ludzi uformowało naprawianie własnych błędów”. W rozważaniach musieli odwołać się do wybranych lektur i obserwacji życia.

      Najlepiej poradzili sobie z tym zadaniem następujący uczniowie (można było zdobyć maksymalnie 18 punktów):

      KLASA VII „B”

      Anna Sępka - 16 p.

      KLASA VII "A"

      Nela Pawłowska - 13 p.
      Michalina Rogowska – 13 p.
      Aleksandra Siemaszko – 13 p.
      Izabella Szulc – 13 p.
      Maksymilian Uhryn - 13 p.

      Obszerne fragmenty najciekawszych prac zostały opublikowane w zakładce „Okiem ucznia” ( „Kącik literacki”).

      Gratulujemy!
      Ewa Szrepfer

     • Apel porządkowy klas I-III

      Dnia 13.05.2024 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku odbył się apel młodszej grupy wiekowej tj. klas I-III. Podczas apelu Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz oraz Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka przekazały dzieciom kluczowe informacje dotyczące dni wolnych od zajęć dydaktycznych, w związku z egzaminami klasy ósmej. Przypomniano także zasady bezpieczeństwa, które obowiązują w naszej szkole. Szczególną uwagę zwrócono na temat bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu podczas zbliżającej się przerwy od zajęć szkolnych.

     • Dbam o Mój Z@sięg - warsztaty dla uczniów

      W dniu 8 maja 2024 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas I- VIII poświęcone cyberbezpieczeństwu, higienie cyfrowej, fonoholizmowi (uzależnieniu od telefonu komórkowego) oraz innym e- uzależnieniom. Zajęcia przeprowadzone zostały przez trenerki z fundacji „Dbam o Mój Z@sięg”. Z tą instytucją współpracujemy systematycznie i na stronie naszej szkoły w zakładce SOC (Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo) umieszczamy na bieżąco materiały dostarczane przez fundację. Zachęcamy do korzystania z zamieszczonych informacji dotyczących technologii cyfrowej, z którą uczniowie obcują na co dzień. Zadaniem nas dorosłych jest czuwanie nad tym, aby młody człowiek „nie zagubił się w sieci”.

     • Orzeł Informatyczny - wyniki

      W styczniu 2024 r. dziesięcioro uczniów naszej szkoły z klas 2 - 7 wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Informatyczny", byli to następujący uczniowie:

      Karolina Machcińska

      Kajetan Machciński

      Kuba Mnich

      Jan Charyton

      Mateusz Szulc

      Weronika Starostecka

      Bogumił Daczkowski

      Sandra Dutkiewicz

    • ”Mistrz Ortografii Klas V - VI 2023/2024” - wyniki po szóstym zadaniu
     • ”Mistrz Ortografii Klas V - VI 2023/2024” - wyniki po szóstym zadaniu

      7 maja 2024 r. uczniowie klas V i VI zmierzyli się z szóstym, już ostatnim zadaniem konkursowym w ramach rocznej rywalizacji o tytuł "Mistrza Ortografii 2023/2024". Tekst dyktanda tworzyły fragmenty powieści pt. "Mirabelka" Cezarego Harasimowicza. To opowieść o drzewie, które rosło przy warszawskiej ulicy Nalewki, na Muranowie. Mirabelka jest tu narratorem i drzewem wyjątkowym, gdyż widzi, słyszy, czuje, a ponadto ma zdolność rozmawiania z dziećmi. O czym? Warto się o tym przekonać, tym bardziej że w perspektywie kolejne dni wolne i wakacje.

     • Brązowy medal na Mistrzostwach Polski

      Mamy kolejny powód do dumy!!! Nasz uczeń klasy VI Bogumil Daczkowski brązowym medalistą Mistrzostw Polski w maratonie Kajakowym! W dniach 03 - 05.05.2024 w Wałczu odbyły się Mistrzostwa Polski w maratonie Kajakowym. Zawodnicy UKS Silvant Kajak Elbląg Bogumił Daczkowski i Arek Wieteska duet K2 młodzików zdobyli brązowy medal w wyścigu juniorów młodszych na dystansie 11,7 kilometra. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

     • Po majówce - w oczekiwaniu na kolejną

      Tegoroczna majówka była wyjątkowa - długa i słoneczna. Po powrocie do codziennych obowiązków i nauki możemy jeszcze wrócić do niej wspomnieniami, co umożliwią zabawne memy wybrane przez Tymona Sokulskiego z klasy VII "a".

      Życzymy dużo uśmiechu!

      Ewa Szrepfer

     • Warsztaty edukacyjne w Sąpach - część 1

      Dnia 30.04.2024 r. klasa I ,,a”, I ,,b”, VII,,a” oraz VII ,,b” odwiedziły zagrodę edukacyjną ,,Ziołowy Dzbanek”. Gospodarstwo to położone jest w Sąpach, w gminie Młynary, w regionie warmińsko-mazurskim. Istotą działalności wyżej wymienionej zagrody edukacyjnej jest przybliżanie procesów zachodzących w naturalnym środowisku gospodarstwa wiejskiego. Wszystkie obiekty w zagrodzie służą prowadzeniu zajęć edukacyjnych i kultywowaniu tradycyjnych rzemiosł.

     • Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

      26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Akademię zaingurowało wejście pocztów sztandarowego i flagowego oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie miała miejsce część artystyczna, którą wypełniła okolicznościowa piosenka w wykonaniu klasy III oraz program słowno-muzyczny w wykonaniu klas V "a" i V "b" dotyczący genezy i znaczenia Konstytucji 3 maja. Po odśpiewaniu hymnu szkolnego głos zabrały Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz i Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka, życząc wszystkim bezpiecznego świętowania w czasie dni wolnych od zajęć szkolnych.

     • „Nocka” w szkole klasy V „a”

      26 kwietnia 2024 r. klasa V „a” nocowała w szkole. Czas wypełniły gry integracyjne, rozgrywki sportowe, seans filmowy, kolacja, wspólne śniadanie i rozmowy. 27 kwietnia uczniowie opuścili szkołę z uśmiechem na twarzy!

      Ewa Szrepfer, Renata Rzepnicka

     • Międzyszkolny Sejmik Ekologiczny w Milejewie

      24 kwietnia 2024 r. w Milejewie odbył się Międzyszkolny Sejmik Ekologiczny pod hasłem "Ochrona lasu, wód lokalnych i klimatu przed czynnikami degradującymi środowisko".

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy trzeciej i szóstej, którzy m.in. musieli przygotować rzecz użytkową z odpadów oraz prezentację, jak szkoła dba o ochronę środowiska.

     • Finał powiatowego turnieju BRD

      W środę 24 kwietnia 2024 r. w Godkowie odbył się finał powiatowego turnieju BRD.Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów z ruchu drogowego, poprawną jazdą na rowerze w miasteczku ruchu drogowego oraz po skomplikowanym torze przeszkód.Dodatkowo należało wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.Konkurencje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: grupa młodsza (10 - 12 lat) oraz starsza (13-15 lat).Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:Grupa młodsza:Natalia Guzy - kl.6Oliwia Nowicka - kl. 6Bogumił Daczkowski - kl. 6Dominik Sparzak - kl. 5aGrupa starsza:Weronika Sparzak - kl.7 bSzymon Siemaszko - kl.6Bartosz Sierzputowski - kl. 7a

     • Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

      Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Tradycją naszej szkoły jest, że pierwszoklasiści, kiedy już mogą samodzielnie czytać książki, są pasowani na czytelników. Taka uroczystość dla uczniów klasy 1a odbyła się 11 kwietnia 2024 r., a dla uczniów klasy 1b - 18 kwietnia.

     • Międzynarodowy Dzień Ziemi

      22 kwietnia ludzie na całym świecie świętują Dzień Ziemi. Idea troski o naszą planetę łączy ludzi niezależnie od pochodzenia, wieku, religii czy innych wyznawanych wartości.

      Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, pokazujących, że los planety nie jest nam obojętny. Taki dzień jest szansą na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.

     • Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Nożną o Puchar Tymbarku

      W dniu 15 kwietnia 2024r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Powiatowych Rozgrywkach w Piłkę Nożną o Puchar Tymbarku. Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce i uzyskała awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Iławie. Drużyna chłopców po wyrównanej walce między czterema zespołami zajęła III miejsce.Naszą szkołę reprezentowali:

    • „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024” – wyniki po czwartym zadaniu
     • „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024” – wyniki po czwartym zadaniu

      W kwietniu bieżącego roku siódmoklasiści zmierzyli się z czwartym zadaniem w ramach rocznego konkursu „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024”.

      Napisali rozprawkę uzasadniającą słuszność słów Johna Woodena: „Dobro jest jak magnes – przyciąga dobrych ludzi”. W rozważaniach musieli odwołać się do wybranych lektur i obserwacji życia.

     • 47 Ogólnopolski Zlot Pamięci Narodowej

      Dnia 13.04.2024r. uczniowie nasze szkoły wzięli udział w rajdzie rowerowym do Nadbrzeża, aby uczestniczyć w 47. Ogólnopolskim Zlocie Pamięci Narodowej przy pomniku w Nadbrzeżu. W rajdzie wzięło udział 23 uczniów z klas 2 - 7 pod opieką pań Renaty Rzepnickiej i Aleksandry Sosnowskiej-Kessler. Uczestnikami rajdu byli również Rodzice.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 28.05.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych