• SPRZĄTANIE ŚWIATA
     • SPRZĄTANIE ŚWIATA

     • Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Sprzątanie to nie tylko obowiązek, ale i świetna zabawa! Dzień rozpoczął się od pogadanki na temat: „Dlaczego należy dbać o środowisko, w którym żyjemy?”. Następnie wyposażeni w worki oraz rękawiczki wyruszyliśmy na poszukiwanie śmieci w najbliższej okolicy szkoły. Uczniowie klasy II „a”, V „a” i VII „a” z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać „Naszą Ziemię”. Dzieci bardzo zaangażowały się i starały się sumiennie wykonać swoje zadanie.

     • Narodowe czytanie

     • W sobotę 4 września 2021 r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. K. I. Gałczyńskiego w Tolkmicku promowała „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

      Przechodnie mogli na chwilę zatrzymać się na placu Wolności i posłuchać fragmentów ponadczasowego utworu o ludzkiej obłudzie, oportunizmie i kołtunerii.

      Lektorami byli uczniowie naszej szkoły, tj. Oliwia Cymańska, Patrycja Niewiadomska i Jakub Sparzak (kl. VIII) oraz absolwentki Oliwia Brzeska i Wiktoria Wielesik. Wśród czytających znalazły się także reprezentantki grona pedagogicznego: Magdalena Górna (SP Łęcze) i Ewa Szrepfer (SP Tolkmicko).

      Do zobaczenia za rok!

    • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/22
     • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/22

     • Dnia 1 września 2021 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/22. Apel poprowadziła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aniela Podborowska. Wystąpił poczet sztandarowy w nowym składzie: Oliwia Cymańska, Alex Andryszczyk i Patrycja Niewiadomska oraz poczet flagowy również w nowym składzie: Judyta Gabiec, Igor Mnich i Julia Ciszewska.

      Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego oraz wciągnięciu flagi państwowej na maszt, zabrała głos Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz, przedstawiła uczniom wychowawców i nauczycieli, którzy będą uczyli poszczególnych przedmiotów w bieżącym roku szkolnym. Życzyła uczniom, by rok szkolny 2021/2022 był czasem zdobywania wiedzy i umiejętności, pielęgnowania przyjaźni i współdziałania w grupie. Zwróciła również uwagę na konieczność przestrzegania zasad, które pozwolą wszystkim bezpiecznie funkcjonować w szkole w czasie pandemii.