• Wyjazd edukacyjny na film „Siła naszych marzeń”
     • Wyjazd edukacyjny na film „Siła naszych marzeń”

     •  

           26 listopada 2023 r. uczniowie z klas IV-VIII mieli okazję obejrzeć w Multikinie w Elblągu film pt. „Siła naszych marzeń”.

           Przedstawia on historię Zoe, która od dziecka marzyła, by zostać dżokejem. Jej marzenia zostają zniszczone, kiedy spłoszona klacz przypadkowo rani dziewczynkę. Pogrążona w rozpaczy Zoe całkowicie się załamuje. Rodzice ze wszystkich sił starają się ja wspierać. Dzięki ich wytrwałości i zaskakującej pomocy stajennego Seby, który ma niezwykły dar komunikowania się z końmi, dziewczyna postanawia pokonać przeciwności losu i odzyskać to, co wydawało się stracone.

          Projekcję filmu poprzedziła prelekcja pani psycholog, która uzmysłowiła uczniom, że wzloty i upadki są wpisane w życie każdego człowieka. Poradziła także, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami.

          Po seansie klasy V i VI spędziły miło czas ze swoimi wychowawcami w kręgielni.

    • Warsztaty biblioteczne dla kl. VII "a"
     • Warsztaty biblioteczne dla kl. VII "a"

     •  

           27 listopada 2023 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. K. I. Gałczyńskiego w Tolkmicku uczniowie klasy VII "a" wzięli udział w warsztatach poprowadzonych przez Panią Dorotę Lorbiecką.

        Tematem zajęć były zasady współpracy. Młodzież uczestniczyła w różnych zabawach i grach  wymagających skupienia, gry zespołowej oraz integrujących grupę. Uczniowie musieli zwracać uwagę na potrzeby innych, szanować odmienne zdanie.

          Zrozumieli, że od umiejętności współpracy zależy powodzenie w różnych aspektach życia.

      Ewa Szrepfer

    • „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024” – wyniki po pierwszym zadaniu
     • „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024” – wyniki po pierwszym zadaniu

     • W bieżącym roku szkolnym ruszyła trzecia edycja szkolnego konkursu literackiego „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024”. Jego adresatem są uczniowie klas VII „a” i „b”.

      Tak jak w poprzednich edycjach siódmoklasiści zaprezentują w kilku zadaniach swoje umiejętności pisarskie i znajomość różnych utworów literackich w ramach różnych form wypowiedzi. Uczniowie, którzy po kilku rundach zdobędą największą liczbę punktów, otrzymają tytuł „Mistrza Lekkiego Pióra 2023/2024”, co rozstrzygnie się na przełomie maja i czerwca.

      Z pierwszym zadaniem siódmoklasiści zmierzyli się w drugiej połowie października. Był to list do autora wybranej lektury. Wśród najczęściej prezentowanych utworów znalazły się powieści: „Pax” S. Pennypacker, „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza, „Charlie i fabryka czekolady” R. Dahla, Hobbit” J.R.R. Tolkiena oraz „Opowieść wigilijna” K. Dickensa. Uczniowie przywołali także współczesny tekst pt. „Pasztety, do boju!” C. Beauvais.

      Za realizację pierwszego zadania można było zdobyć maksymalnie 13 punktów.

      Najwięcej punktów otrzymali uczniowie z klasy VII „a”:

      Izabella Szulc – 12 p.

      Bartosz Sierzputowski – 10 p.

      Nela Pawłowska – 9 p.

      Michalina Rogowska – 9 p.

      Gratulujemy wszystkim finalistom !

      Fragmenty prac powyższych uczniów zostały opublikowane w „Kąciku literackim” w zakładce „Okiem ucznia”. Zapraszamy do lektury!

      Ewa Szrepfer

       

    • Elbląskie Targi Pracy i Edukacji
     • Elbląskie Targi Pracy i Edukacji

     • W dniu 24 października uczniowie klasy ósmej wzięli udział w wyjeździe na Elbląskie Targi Pracy i Edukacji. 

      Celem organizowanych targów było m.in. przedstawienie  oferty edukacyjnej wszystkich szkół ponadpodstawowych w powiązaniu z regionalnym rynkiem pracy. Szkoły przedstawiły kierunki kształcenia, zawody, ale także informacje o zasadach rekrutacji, ofertę dodatkowych zajęć  dających możliwości rozwijania indywidualnych zainteresowań i uzdolnień. Dyżurujący doradcy zawodowi oraz pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych udzielali porad  i informacji o zawodach.

      Podczas targów można było porozmawiać z uczniami ze szkół ponadpodstwowych i otrzymać informacje z pierwszej ręki o konkretnych szkołach elbląskich.

      Wyjazd naszych uczniów na Elbląskie Targi Pracy i Edukacji pomoże im, w niedalekiej przyszłości, wybrać zawód i szkołę ponadpodstawową.

    • Szkolny konkurs ortograficzny dla klas V i VI "Mistrz Ortografii 2023/2024" - wyniki po pierwszym zadaniu
     • Szkolny konkurs ortograficzny dla klas V i VI "Mistrz Ortografii 2023/2024" - wyniki po pierwszym zadaniu

     • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas V i VI będą sprawdzali swoje umiejętności ortograficzne w ramach szkolnego konkursu "Mistrz Ortografii 2023/2024".

      Każde zadanie będzie dotyczyło innej zasady poprawnej pisowni i przy okazji promowało określoną książkę, gdyż teksty dyktand będą pochodziły z danego utworu. Po kilku rundach uczniowie, którzy zgromadzą największą liczbę punktów, staną na przełomie maja i czerwca na ortograficznym podium.

      W mijającym tygodniu uczniowie klas V i VI zmierzyli się z poprawnym zapisem fragmentów powieści pt. "Pan Samochodzik i templariusze" Zbigniewa Nienackiego.

      Pierwsze konkursowe dyktando dotyczyło pisowni wyrazów z cząstką "by". Maksymalnie można było otrzymać 20 punktów.

      Najwięcej punktów zdobyli następujący uczniowie:

      KLASA VI

      Nadia Miszkowicz - 20 p.
      Szymon Siemaszko - 19 p.
      Bogumił Daczkowski - 18 p.
      Jakub Chojnowski - 16 p.
      Kewin Dutkiewicz - 15 p.
      Oliwia Nowicka - 15 p.
      Szymon Stypułkowski - 14 p.
      Adam Ulidowski - 14 p.

      KLASY V

      Zofia Stepnowska - 19 p.
      Wojciech Prusecki - 16 p.
      Stanisław Szymański - 16 p.
      Maria Jaroszek-Czerwienko - 14 p.
      Adam Różański - 14 p.
      Weronika Starostecka - 14 p.
      Laura Wrycza - 14 p.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia przy następnym zadaniu w listopadzie!

      Organizatorzy
      Ewa Szrepfer, Aleksandra Sosnowska-Kessler

      Żródło obrazka: https://vivarium.com.pl/104103/pan-samochodzik-i-templariusze

     • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

     •  

           13 października 2023 roku  do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku przybyła cała społeczność szkolna, aby wziąć udział w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

          Najpierw głos zabrała Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz, która podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za rzetelną pracę dydaktyczno-wychowawczą i  sumienne wypełnianie codziennych obowiązków.

          Następnie pierwszoklasiści ślubowali, że będą odpowiedzialnymi uczniami i dobrymi kolegami. W realizacji tego zamierzenia będą wspierać swoje dzieci rodzice, którzy także uroczyście złożyli taką deklarację. Oficjalną część uroczystości uświetnili piosenkami uczniowie klas pierwszych i siódmych.

          Po tym punkcie obchodów Święta Edukacji Narodowej przyszła kolej na kameralne podziękowania za trud pedagogiczny. Ich wyrazem były kwiaty i słodkości wręczone nauczycielom przez ich wychowanków.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich nauczycielach i pracownikach szkoły.

      I właśnie z tej okazji 13 października 2023 roku cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii. Dzieci pięknymi wierszami wyraziły swoje podziękowanie za serce i uśmiech.

      W tym dniu odbyła się w naszej szkole także uroczystość pasowania na ucznia. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy.

      Dyrekcji, Nauczycielom oraz wszystkim pracownikom administracji  i obsługi życzymy wszystkiego, co najlepsze. Pierwszakom natomiast życzymy powodzenia i dużo uśmiechu na nadchodzące lata w szkole!

       

       

      Opracowały:

      J. Franciuk

      U. Staszewska

    • Szkolne Rozgrywki w Tenisa Stołowego
     • Szkolne Rozgrywki w Tenisa Stołowego

     • W dniu 28 września 2023r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, odbyły się Szkolne Rozgrywki w Tenisa Stołowego, obejmujące uczniów klas VI – VIII.Uczniowie grali w dwóch kategoriach wiekowych ( klasy IV-VI i VII-VIII) , w grupach chłopców i dziewcząt. W rozgrywkach konkurowali ze sobą w grupach
      chłopców: Kajetan Machciński, Adam Ulidowski, Bogumił Daczkowski, Piotr Pdborowski, Dominik Sparzak, Mateusz Żebrowski, Julian Zuchniewski, Sebastian Andryszczyk, Jakub Chojnowski, Wiktor Miszkowicz, Tymon Sokulski, Maciej Janowicz, Bartosz Sierzputowski

      Grupa dziewcząt: Julia Idzikowska, Anna Prądzyńska, Maria Jaroszek, Magdalena Brzeska, Zofia Stepnowska, Sandra Dutkiewicz, Nikola Kluczkowska, Nadia Siedlar, Weronika Sparzak, Marta Mostowiec, Michalina Rogowska, Julia Chmielnicka, Natalia Sangowska

      Po niezwykle zaciętej walce w poszczególnych kategoriach kolejność miejsc jest następująca:

      Grupa młodsza dziewczęta:

      I miejsce Zofia Stepnowska klasa VA 

      II miejsce Julia Idzikowska klasa VA

      III miejsce Sandra Dutkiewicz klasa VI

      Grupa starsza dziewczęta:

      I miejsce Nadia Siedlar klasa VIIB

      II miejsce Natalia Sangowska klasa VIII

      III miejsce Michalina Rogowska klasa VIIA

      Grupa młodsza chłopcy:

      I miejsce Bogumił Daczkowski klasa VI

      II miejsce Sebastian Andryszczyk klasa VIIA ( rocznik klasa VI)

      III miejsce Dominik Sparzak klasa VA

      Grupa starsza chłopcy:

      I miejsce Bartosz Sierzputowski klasa VIIA

      II miejsce Wiktor Miszkowicz klasa VIIA

      III miejsce Maciej Janowicz klasa VIIA

      Sponsorem nagród w turnieju jest Jan Bobek.

      Dziękujemy!

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom rozgrywek!!!

     • DZIEŃ CHŁOPAKA

     • 29 września, w naszej szkole, obchodziliśmy ,,Dzień Chłopaka”. Dziewczęta z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci kolegów. Nie mogło zabraknąć życzeń, drobnych upominków, a także słodkiego ,,co nieco".
      Wszystkim chłopcom, zarówno tym dużym i tym małym, z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia!

       

      Opracowała:

      J. Franciuk

      U. Staszewska

    • Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Nożną - grupa starsza i młodsza
     • Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Nożną - grupa starsza i młodsza

     • Dnia 27 września 2023r.odbyły się Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Nożną - grupa starsza w Młynarach. W rozgrywkach brało udział 8 szkół z powiatu elbląskiego. Drużyna z naszej szkoły zajęła IV miejsce.

      Uczniowie reprezentujący szkołę:
      Tymon Sokulski
      Szymon Siemaszko
      Łukasz Łukawski
      Maciej Janowicz
      Sebastian Andryszczyk
      Bartosz Sierzputowski
      Wiktor Miszkowicz
      Bogumił Daczkowski
      Masymilian Uhryn

      Dnia 29 września 2023r.odbyły się Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Nożną - grupa młodsza w Pasłęku. W rozgrywkach brało udział 8 szkół z powiatu elbląskiego. Drużyna z naszej szkoły po zaciętej walce o I miejsce w rzutach karnych, ostatecznie zajęła II miejsce

      Uczniowie reprezentujący szkołę:
      Sebastian Andryszczyk
      Dominik Sparzak
      Piotr Podborowski
      Szymon Siemaszko
      Mateusz Siemaszko
      Oliwier Piotrowski
      Bogumił Daczkowski
      Michał Cymański
      Gabriel Jarząbski
      Julian Zuchniewski

      Gratulujemy!!!

     • Słodki październik - kiermasz ciast i ciasteczek

     • Serdecznie zapraszamy na charytatywny kiermasz ciast i ciasteczek organizowany przez uczniów, rodziców i wychowawcę klasy 2, kiermasz odbywał się będzie w każdą środę października w sali numer 35.

      Cały dochód zostanie przeznaczony dla Wiktorka Ratajczaka, dzielnego wojownika który walczy o swoje życie.

      Wychowawczyni klasy drugiej

      Agata Sierzputowska ☺