• Dzień Chłopaka w naszej szkole

• W piątek 29 września 2023 chłopcy z naszej szkoły obchodzili swoje święto - Dzień Chłopaka. Z tej okazji Rada Rodziców przygotowała dla nich słodki prezent z dołączonymi do niego serdecznymi życzeniami.

Wszystkim chłopcom życzymy wszystkiego najlepszego, uśmiechu i słońca każdego dnia!

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy. Święto, obecnie, jest obchodzone w ponad stu krajach. Pomysł stworzenia Międzynarodowego Dnia Kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. Inspiracją do świętowania stała się książka pt.: „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa.

Uczniowie naszej szkoły, w trakcie matematyki, świetnie bawiąc się, odkrywali swoje talenty i mocne strony. W czasie zajęć powstały niepowtarzalne i kropkowe dzieła sztuki.

Po takim dniu każdy z pewnością nabrał większej wiary w swoje możliwości. Dowiedział się także, że niepozorna KROPKA, to tylko mały początek czegoś wielkiego. Bowiem każdy jest wyjątkowym twórcą siebie i swojej przyszłości.

Opracowała:

J. Franciuk

• Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe w Pasłęku

• W dniu 13 września odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe w Pasłęku.

W biegach wzięli udział uczniowie klas II-VIII. Naszą szkołę reprezentowali: Pola Różeńska, Jessika Wiśniewska, Franciszek Kurek, Dawid Szulc, Aurelia Stołycia, Kornelia Ostrowska, Marcel Kurszewski, Igor Nienierza, Natalia Podborowska, Maria Chojnowska, Jan Charyton, Mateusz Szulc, Kamil Wiśniewski, Dominik Sparzak, Nikola Kluczkowska, Maja Janowicz, Sebastian Andryszczyk, Bogumił Daczkowski, Weronika Szwarc, Anna Prądzyńska, Michalina Rogowska, Aleksandra Siemaszko, Marta Mostowiec, Tymon Sokulski, Maciej Janowicz, Wiktor Miszkowicz, Julia Chmielnicka, Oskar Ulidowski.

Miejsca medalowe wywalczyli:

I miejsce Marcel Kurszewski klasa III

II miejsce Igor Nienierza klasa III

III miejsce Franciszek Kurek klasa II

Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku!!!

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

• 4 września dzwonek, a następnie wejście pocztów sztandarowego i flagowego oficjalnie potwierdziły rozpoczęcie  roku szkolnego 2023/2024.

Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz powitała zebranych uczniów, rodziców i nauczycieli po wakacyjnej przerwie. Podała najważniejsze informacje dotyczące organizacji życia szkolnego. Z kolei Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka przedstawiła  nauczycieli i pracowników szkoły.

Część oficjalną zakończyła informacja Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Bartosza Sierzputowskiego, aby uczniowie udali się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami.

• „W grupie siła” – odnowienie gabinetu numer 5

• Szanowni Państwo!

W czasie wakacji 2023 r. został odnowiony gabinet numer 5. Jestem niezmiernie wdzięczna za trud i  zaangażowanie wszystkim osobom, które włączyły się w remont klasy.

Dziękuję Paniom Anetcie Gulbertowicz i Renacie Rzepnickiej, Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tolkmicku, oraz Radzie Rodziców za wsparcie finansowe tej inicjatywy.

Dziękuję Rodzicom uczniów tegorocznej klasy V „a” za realizację tego przedsięwzięcia, a szczególnie:

Wiolecie i Wojciechowi Zuchniewskim,

Ilonie i Arturowi Podborowskim,

Agnieszce i Pawłowi Szymańskim,

Anecie i Krystianowi Idzikowskim,

Gabrieli i Krzysztofowi Starosteckim,

Karolinie i Adamowi Gmysom,

Wioletcie i Robertowi Jaroszkom,

Kamilowi Stepnowskiemu,

Oldze Pruseckiej,

Beacie Różańskiej,

Ewelinie Podlaskiej.

Wśród  powyższych wolontariuszy znaleźli się ci, którzy zainicjowali te działania, gromadzili środki, wsparli logistycznie, realizowali zamówienia, w całym gabinecie przeprowadzili wyczerpujące prace malarskie, porządkowe, wsparli finansowo, zadbali o wyposażenie klasy (założenie blatów, rolet, lamp, wykonanie obojnic, kratki wentylacyjnej, pomalowanie nóżek przy ławkach i krzesłach, przymocowanie motta na ścianie, kupno biurka, podarowanie kwietnika).

Dziękuję Państwu Anetcie i Józefowi Zamojcinom za wypożyczenie rusztowania oraz Pani Krystynie Gaj oraz Panu Markowi Kamienieckiemu za pomoc i wsparcie.

Ten wspólny wysiłek będzie służył dzieciom i szkole, sprawi, że codzienna nauka stanie się przyjemniejsza w schludnym i eleganckim wnętrzu.

wychowawca klasy V „a”

Źródło obrazka: https://www.taniaksiazka.pl/

•  MSZA ŚWIĘTA NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO
          • MSZA ŚWIĘTA NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO

• Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów naszej szkoły, ich Rodziców i Rodziny, Grono Pedagogiczne i Pracowników Szkoły na Mszę świętą. Eucharystia z prośbą o Boże błogosławieństwo na rozpoczynający się ROK SZKOLNY i KATECHETYCZNY sprawowana będzie 3 września 2023 roku o godz. 11.00. Uczniów, którzy chcą przystąpić do Sakramentu pokuty i pojednania zapraszamy przed Mszą w Niedzielę, a tych, którzy obchodzą pierwsze piątki miesiąca zapraszamy na godz. 17.30 w piątek 1 września. We Mszy świętej rozpoczynającej Rok Szkolny i Katechetyczny winni uczestniczyć wszyscy uczniowie ochrzczeni uczestniczący w katechezie szkolnej.

Ks. Andrzej Dołęgowski