• Wręczenie nagród za konkurs „Rośliny Wysoczyzny Elbląskiej”.

     •    Park Krajobrazowy Wysoczyny Elbląskiej wraz z Biblioteką Młodego Czytelnika Bulaj w Elblągu  byli organizatorami konkursu plastycznego pod nazwą „Rośliny Wysoczyzny Elbląskiej”.

          Konkurs był adresowany do uczniów ze szkół podstawowych położonych na terenie gmin: gmina Miasto Elbląg, gmina Elbląg, gmina Tolkmicko, gmina Milejewo, gmina Frombork, gmina Gronowo Elbląskie, gmina Markusy, gmina Młynary.
          Każdy uczestnik mógł zgłosić jedną pracę plastyczną (technika dowolna – farby akwarelowe, farby plakatowe, pastele, kredki zwykłe, kredki świecowe itp.), formatu A3 (297 x 420 mm) przedstawiającą wybrany z listy gatunek rośliny dziko rosnącej na terenie Wysoczyzny Elbląskiej
      W kategorii I – dla uczniów z klas I – III szkół podstawowych wyróżniona została praca plastyczna  Miłosza Sidora z klasy II.
      Serdeczne gratulacje!

      Jolanta Sadowska

    • Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Ręczną - Igrzyska Młodzieży
     • Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Ręczną - Igrzyska Młodzieży

     • W dniu 28 listopada 2023r. odbyły się w naszej szkole Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Ręczną w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Jako gospodarze rozgrywek gościliśmy szkoły z Gronowa Elbląskiego, Zwierzna, Młynar i Jegłownika.

      Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym.

      Drużyna chłopców z Tolkmicka w składzie:
      Tymon Sokulski
      Szymon Siemaszko
      Łukasz Łukawski
      Maciej Janowicz

      Sebastian Andryszczyk
      Bartosz Sierzputowski
      Bogumił Daczkowski
      Wiktor Miszkowicz
      Wojciech Chojnowski
      zajęła I miejsce

      Gratulujemy!!!

      Drużyna dziewcząt z Tolkmicka w składzie:
      Michalina Rogowska
      Izabela Szulc
      Natalia Sangowska
      Aleksandra Siemaszko
      Julia Chmielnicka
      Marta Mostowiec
      Nadia Siedlar
      Weronika Sparzak
      Nela Pawłowska
      Urszula Stołycia
      zajęła II miejsce.

      Gratulujemy !!!

      Aneta Szemplińska

    • 27 Świąteczna Zbiórka Żywności
     • 27 Świąteczna Zbiórka Żywności

     • W dniu 25 listopada 2023 uczniowie z klas 6 i 7 Szkoły Podstawowej w Tolkmicku dołączyli do akcji charytatywnej organizowanej przez Bank Żywności w Elblągu pn. "27 Świąteczna Zbiórka Żywnośc". Młodzież zbierała produkty żywnościowe w tolkmickiej Biedronce  i w Żuławach. Produkty trafią przed Świętami Bożego Narodzenia do najbardziej potrzebujących zgodnie z hasłem "Święta  godne, a nie głodne".

      Brawo Nasi wolontariusze!

      Małgorzata Lemanowicz

    • Bitwa o czyste powietrze w krajobrazie kulturowym Warmii, Mazur i Powiśla
     • Bitwa o czyste powietrze w krajobrazie kulturowym Warmii, Mazur i Powiśla

     • W piątek 24 listopada 2023 uczniowie naszej szkoły Zofia Stepnowska i Adam Feszak wraz z opiekunami uczestniczyli w konferencji pod nazwą Bitwa o czyste powietrze w krajobrazie kulturowym Warmii, Mazur i Powiśla, która odbyła się w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Podczas konferencji wykład na temat: Krajobraz kulturowy Warmii, Mazur i Powiśla w obliczu transformacji energetycznej przeciwdziałającej emisjom do atmosfery wygłosił dr Stanisław Czachorowski, prof. UWM w Olsztynie.

       

      W drugiej części konferencji nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego z cyklu „Podróże w Naturze”, edycja 2023 ufundowanych ze środków WFOŚiGW w Olsztynie.

      Adam Feszak odebrał dyplom i nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie, a Zosia Stepnowska otrzymała dyplom i nagrodę za wyróżnienie jej fotografii.

      Serdecznie gratulujemy sukcesu.

      Aleksandra Sosnowska-Kessler

     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

      Dnia 24 listopada uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.
      Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

      Opracowała:

      U. Staszewska

       

     • Andrzejkowe marzenia

     •  

            Już wkrótce andrzejki i związane z nimi zabawy, bale, wróżby i nadzieje. Tymon Sokulski z klasy VII „a” potraktował ten temat żartobliwie w prześmiewczych memach.

            Zapraszamy do chwili relaksu na stronie naszej szkoły w zakładce „Humor” („Okiem ucznia”)!

      Ewa Szrepfer

    • Powiatowe Rozgrywki w Unihokeja
     • Powiatowe Rozgrywki w Unihokeja

     • W dniu 17 listopada 2023r. w Godkowie odbyły się Powiatowe Rozgrywki w Unihokeja Chlopców.
      Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce.

      Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Tolkmicku:

      Adam Ulidowski

      Dominik Sparzak

      Piotr Podborowski

      Szymon Siemaszko

      Bogumił Daczkowski

      Julian Zuchniewski

      Kevin Dutkiewicz.

       

      W dniu 21 listopada 2023r. w Godkowie odbyły się Powiatowe Rozgrywki w Unihokeja Dziewcząt.
      Drużyna z naszej szkoły zajęła IV miejsce.
      Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Tolkmicku:

      Sandra Dutkieiwcz

      Weronika Szwarc

      Weronika Starostecka

      Oliwia Nowicka

      Nikola Kluczkowska

      Anna Prądzyńska

      Gratulujemy!!!

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 20 listopada 2023 r. obchodziliśmy w naszej klasie Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to cykliczne wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. To moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.   Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposóbpozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane.To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.Nasza placówka włączyła się w świętowanie tego dnia wspólnie z UNICEF.Pamiętajmy, każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka.

      Opracowała: U. Staszewska

    • "Mistrz Ortografii klas V-VI 2023/2024" - wyniki po drugim zadaniu
     • "Mistrz Ortografii klas V-VI 2023/2024" - wyniki po drugim zadaniu

     • 16 listopada 2023 r. uczniowie klas V i VI zmierzyli się z drugim zadaniem konkursowym w ramach rocznej rywalizacji o tytuł "Mistrza Ortografii 2023/2024".

      Tekst dyktanda dotyczył bohaterów powieści młodzieżowej pt. "Kłamczucha" Małgorzaty Musierowicz. Tytułowa bohaterka, chcąc być blisko ukochanego Pawła, podejmowała ryzykowne, często zabawne decyzje.

      Drugie zadanie konkursowe sprawdzało umiejętność pisowni wyrazów wielką i małą literą. Maksymalnie można było otrzymać 31 punktów.

      Najwięcej punktów zdobyli następujący uczniowie:

      KLASA "A":

      Dominik Sparzak - 30 p.

      Piotr Podborowski - 29 p.

      Weronika Starostecka - 28 p.

      Aleksander Gmys - 28 p.

      Julia Idzikowska - 27 p.

      Zofia Stepnowska - 27 p.

      Wojciech Prusecki - 27 p.

      Maria Jaroszek-Czerwienko - 25 p.

      KLASA VI:

      Anna Prądzyńska - 28 p.

      Nadia Miszkowicz - 27 p.

      Szymon Siemaszko - 26 p.

      Aleksander Godlewski - 25 p.

      Szymon Stypułkowski - 25 p.

      Bogumił Daczkowski - 25 p.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia przy następnym zadaniu w grudniu!

      OrganizatorzyEwa Szrepfer, Aleksandra Sosnowska-Kessler

     • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • 17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia w klasach przeprowadzone zostały egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań, otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

      Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie.
      Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić.

       

      Gratulujemy Mistrzom!

       

      Opracowała:

      J. Franciuk

      U. Staszewska

     • Lekcje PRZYRODY

     • W październiku na zajęciach z przyrody, uczniowie klasy IV zgłębiali zagadnienia związane z pogodą i zjawiskami przyrodniczymi.
      Dokładnie poznali składniki pogody tj. temperatura powietrza, ciśnienie atmosferyczne, opady i osady, zachmurzenie oraz siłę i kierunki wiatrów.
      Aby dokonać obserwacji w/w niezbędne są odpowiednie przyrządy. Dlatego chętni uczniowie z ogromnym zaangażowaniem, pomysłowością  i pomocą swoich rodziców, wykonali własne wiatromierze i deszczomierze.

      Dziś narzędzia pomiaru kierunku wiatru oraz ilości padającej wody stoją w naszym szkolnym ogródku. Dzięki nim każdego dnia możemy obserwować zmiany pogody jakie przynosi nam piękna, polska JESIEŃ.

      Serdecznie dziękuję za Wasze zaangażowanie,
      nauczycielka przyrody – mgr Marzena Siekierko

     • Wycieczka edukacyjna klas pierwszych

     • Dnia 14.11.2023 r. klasy pierwsze udały się na wycieczkę edukacyjną do Elbląga.

      Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Podczas wizyty dzieci poznawały tajniki pracy elbląskich policjantów. Uczniowie mogli zobaczyć, jakim sprzętem dysponują funkcjonariusze i jakimi jeżdżą pojazdami. Dużą popularnością szczególnie wśród tych najmłodszych cieszyły się pomieszczenia techników kryminalistyki oraz miejsce dowodzenia jednostki (oficerowie dyżurni). Z dziećmi, m.in. o bezpieczeństwie w domu i na ulicy, rozmawiali dzielnicowi Tolkmicka.

      Kolejna przygoda czekała na nas w JRG 2 Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Związana była z poznaniem pracy strażaka. Podczas wizyty Pan strażak opowiedział dzieciom, jak ustrzec się zatrucia czadem, jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Przypomniał również dzieciom ważne numery alarmowe. W trakcie zajęć dzieci obejrzały  bardzo interesujące  filmiki edukacyjne. Jednak najciekawszym elementem było zobaczenie symulowanego pożaru mieszkania oraz zwiedzanie spalonych pomieszczeń. Na koniec dzieci gorąco podziękowały strażakom za miłe i pouczające spotkanie, które z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci.

      Gorąco dziękujemy Panom Policjantom oraz Panom Strażakom za poświęcony czas, cierpliwość i tak pouczające spotkanie.

       

       

      Opracowała:

      U. Staszewska

    • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • Dnia 11 listopada 2023 r. społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego obchodziła uroczyście Święto Niepodległości.

      Uroczystość rozpoczęła się o mszą świętą w intencji Ojczyzny, w kościele parafialnym pw. Świętego Jakuba Apostoła.

      W czasie obchodów tego święta byliśmy świadkami złożenia kwiatów pod pomnikiem 100-lecia Niepodległości oraz odsłonięcia muralu pt. ,,Polscy Dowódcy podczas II Wojny Światowej”. Mural został dofinansowany w ramach konkursu organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej pn. "Mur, ale historia Wojska Polskiego". 

      Następnie udaliśmy się do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Tolkmicku, gdzie miała miejsce  uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Dzięki ofiarnemu zaangażowaniu naszej placówki, byliśmy świadkami niezwykłego przedstawienia, którym będziemy kontentować się jeszcze długo. Dzieci przedstawiły solidny wybór najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych, przeszywanych wzruszającymi wierszami z wielu epok. Uczciliśmy tym samym pamięć wielu pokoleń Polaków, bohatersko walczących za nasz kraj i jego wolność, w myśl odwiecznej polskiej triady: Bóg – Honor – Ojczyzna.

       

      Opracowała:

      J. Franciuk

     • Oferta MAWI

     • Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,

      Informujemy, że w czwartek 23.11.2023 r. będzie możliwość wykonania zdjęć.

      W budynku przy ul. Szkolnej 20. kl. IV - VIII - zdjęcia od godz. 8.00.

      W budynku przy ul. Szpitalnej 6 - kl. I - III - od godz. 10.00

      Poniżej zamieszczamy ofertę FOTO MAWI.

      Zdjęcia grupowe - tradycyjne .-

      Pakiet 3 produkty za 74 zł.

      Zdjęcie GRUPOWE, KALENDARZ i 8 ZDJĘĆ różnej wielkości w tym 3 legitymacyjne.

      Pakiet wykonujemy dla każdego ucznia z klas I-III.

      KALENDARZ jest na cały rok od dnia otrzymania.

      WYKUP JEST DOBROWOLNY!

      Można kupić pojedyncze zdjęcia z pakietu według cen podanych w ofercie.

      DLA KLAS IV-VIII wykonujemy zdjęcia grupowe i indywidualne z oferty-na życzenie.

      Szczegóły oferty znajdują się na naszej stronie internetowej.

      TERMIN FOTOGRAFOWANIA: 23.11.2023

      Z poważaniem,

      Artur Tatar FOTO MAWI

     • „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy...”

     • W związku z Narodowym Świętem Niepodległości nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

      W ramach tej akcji dnia 10 listopada punktualnie o godzinie 11:11 przedszkolaki oraz uczniowie ze wszystkich klas wraz z nauczycielami uroczyście zaśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy pamięć tych, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość.

      Następnie udaliśmy się do Kościoła pw. św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku na koncert, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna im. K. I. Gałczyńskiego w Tolkmicku.

      Wysłuchaliśmy tam koncertu młodzieży z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Wiłkomirskiego w Elblągu. W repertuarze znalazły się utwory tematyką nawiązujące do Dnia Niepodległości.

      Była to prawdziwa muzyczna podróż po historii naszej ojczyzny. Przepełnieni duchem patriotyzmu udaliśmy się do swoich domów.

       

      Opracowała:

      J. Franciuk

     • TUS -  Trening Umiejętności Społecznych

     • W każdą środę w klasie II odbywają się cykliczne zajęcia warsztatowe z Panią psycholog Gabrielą Laskowską. Są to zajęcia TUS -  Trening Umiejętności Społecznych, czyli umiejętności niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu.Wspólnie zajęcia pozwalają uczniom pracować nad ich wzajemnymi relacjami i emocjami. Dowiadują się interesującej wiedzy profilaktycznej, uczą się też metod relaksacyjnych. Podczas   zajęć  realizowane są ćwiczenia z zakresu usprawniania komunikacji, wspierania rozwoju społecznego i emocjonalnego, eliminowania zachowań niepożądanych, rozwijania umiejętności wspólnej zabawy i pomocy. Działając systematycznie metodą małych kroków, można umożliwić dzieciom osiągnięcie sukcesów na miarę ich potencjału. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie biorą udział w tych ciekawych zajęciach. 

      Agata Sierzputowska

     • Kiermasz ciast

     • Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, i pracownikom szkoły za aktywny udział w akcjach charytatywnych organizowanych w klasach młodszych naszej szkoły, w budynku A przy ulicy Szpitalnej 6. Cotygodniowe kiermasze ciast cieszyły się ogromną popularnością i pozwoliły nam uzbierać 4185 zł.

      Dziękujemy rodzicom za przepyszne wypieki i Wam kochani za Wasze wielkie serca. Wszyscy pokazaliśmy, że pomaganie na ogromną moc.

      Wychowawca klasy II, Agata Sierzputowska

     • „O psie, który jeździł koleją”

     • „O psie, który jeździł koleją”- to tytuł filmu, na który wraz z wychowawczyniami, wybrali się 28.09.2023r. uczniowie klasy 1 - 3. Film dostarczył uczniom wiele emocji i wzruszeń, a przede wszystkim ukazał nam, że w życiu bardzo ważna jest przyjaźń. Relacja jaka łączy główną bohaterkę filmu - Zuzię, która choruje na chorobę serca oraz psa Lampo jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Polecamy film o wyjątkowej dziewczynce oraz bohaterskim psiaku z całego serca.

      Agata Sierzputowska