• Urodziny Mikołaja Kopernika, Dzień Nauki Polskiej
     • Urodziny Mikołaja Kopernika, Dzień Nauki Polskiej

     • W dniu 19 lutego Polska świętuje Dzień Nauki Polskiej, oddając hołd wybitnym osiągnięciom polskich naukowców i inspirując kolejne pokolenia do podążania ich śladami. To niezwykłe święto, które jest obchodzone w naszym kraju po raz piąty, stanowi wyraz uznania dla osoby niezwykle istotnej w historii nauki – Mikołaja Kopernika, którego 551. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.

      Nawiązując do najwybitniejszych postaci w historii polskiej nauki, oprócz Kopernika warto wspomnieć o takich postaciach jak Jan Heweliusz, Ignacy Łukasiewicz, Maria Skłodowska-Curie czy Stefan Banach. Ich osiągnięcia, poczynając od teorii heliocentrycznej po odkrycia w dziedzinach chemii i matematyki, są fundamentem, na którym buduje się dzisiejsza polska nauka.

      Ustawę o ustanowieniu Dnia Nauki Polskiej prezydent Andrzej Duda podpisał 3 lutego 2020 r., co jest wyrazem uznania dla wkładu polskich naukowców w ponad tysiącletnią historię naszego narodu i państwa. Nauka, jako kluczowy impuls rozwoju intelektualnego, społecznego i gospodarczego, stanowi fundament, na którym Polska buduje swoją przyszłość.

      Źródło: https://bialykruk.pl/wydarzenia/dzien-nauki-polskiej--swieto-upamietniajace-dokonania-polskich-naukowcow

     • Walentynkowe obchody Dnia Babci i Dziadka

     • Dzień Babci i Dziadka to dla wszystkich wnuków niezwykle ważne kartki w kalendarzu! I choć styczeń już za nami, dopiero teraz mieliśmy okazję zaprosić Babcie i Dziadków na obchody tych dni do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Tolkmicku. 

      Na wstępie, Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz i Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka przywitały wszystkich gości ciepłymi słowami oraz złożyły serdeczne życzenia. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat". W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa.

      Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę, taniec, mogły podziękować kochanym Babciom i Dziadkom za trud włożony w ich wychowanie.

      Dziękujemy za przybycie i życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom zdrowia, wielu chwil radości i ogromnej miłości najbliższych.

       

      Serdeczne podziękowanie dla Rodziców, którzy przygotowali słodki poczęstunek na w/w uroczystość.

       

      Opracowała:

      U. Staszewska

     • Walentynki

     •           Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.

                Dla uczniów naszej szkoły ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze jest nam razem. Już od samego rana po szkole kursowała walentynkowa poczta – roznoszone były walentynkowe liściki oraz lizaki.

                Dzień świętego Walentego to święto, które pokazuje nam, jak bardzo ważną rzeczą w życiu człowieka jest posiadanie obok siebie drugiej osoby, która pomoże nam w każdej sytuacji. Pamiętajcie jednak, aby o szacunku do drugiego człowieka i okazywaniu miłości bliskim pamiętać zawsze, nie tylko jeden dzień w roku. Pokazujcie sobie nawzajem, jak bardzo wartościowymi ludźmi jesteście, a będzie żyło się Wam lepiej.

       

      Opracowała:

      U. Staszewska

     • Tłusty czwartek

     • Tłusty czwartek to najsłodszy i najbardziej kaloryczny dzień w roku. Jest on zwiastunem końca karnawału. Tradycja mówi, że tego dnia trzeba zjeść choćby jednego pączka, bowiem jest to gwarancją pomyślności w obecnym roku.

      W naszej szkole, dzięki hojności Rodziców oraz Rady Rodziców, tłusty czwartek minął na słodko - z pysznymi, lukrowanymi pączkami, faworkami i oponkami. Wszystkie słodkości błyskawicznie znikały z talerzy, co świadczy o tym, jak były pyszne! Zakończenie karnawału było więc nie tylko udane, ale też smaczne.

      To był niesamowicie słodki dzień!

       

      Opracowała:
      U. Staszewska

       

    • Książka na walentynki
     • Książka na walentynki

     • Hejka!

       

           Chciałabym polecić Wam idealną książkę na walentynki autorstwa Kelsey Hartwell pt.”11 Papierowych Serc”.

           Powieść przedstawia historię idealnego życia Elli. Ma cudownych przyjaciół, rodzinę i niesamowitego chłopaka. Jednak wszystko zmienia się w momencie wypadku samochodowego. Dziewczyna budzi się w szpitalu, nie pamiętając tragicznego wydarzenia ani jedenastu tygodni przed nim. Nie rozumie też, dlaczego postanowiła zakończyć swój związek.

           Rok później nastolatka zaczyna otrzymywać papierowe serca od tajemniczego wielbiciela. Zawierają one wskazówki mające przypomnieć Elli życie przed wypadkiem. Zabierają ją w podróż, której nawet nigdy by sobie nie wyobraziła. Podążanie za papierowymi sercami jest najbardziej spontaniczną rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobiła. Dziewczyna zamierza za pomocą nowo poznanego przyjaciela dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest jej tajemniczy wielbiciel. Nastolatka w tej niezwykłej podróży przełamuje swoje lęki i przede wszystkim tworzy nowe wspomnienia.

           Gdyby ktoś by mnie zapytał o idealną książkę na walentynkowy wieczór, na pewno poleciłabym ”11 Papierowych Serc”. Jest to piękna i wzruszająca opowieść. Kiedy ją czytałam, uśmiech sam pojawiał mi się na twarzy. Historia Elli motywuje do radzenia sobie z problemami i pokazuje, że nigdy nie jest wszystko stracone.

       

      Nadia Miszkowicz, kl. VI

     • Wyjazd do Multikina

     • W piątek, 19 stycznia 2024 r. w ramach zbliżających się ferii zimowych uczniowie klasy I,,b”, IV, V ,,a” oraz V,,b”  wraz z wychowawcami udali się do Multikina w Elblągu na film „Akademia Pana Kleksa”.

      Po zakończeniu projekcji wróciliśmy do autokaru pełni wrażeń i entuzjazmu. Wszyscy dzielili się swoimi przeżyciami, a rozmowy o filmie towarzyszyły nam przez całą drogę powrotną do Tolkmicka.

      Wycieczka do kina była nie tylko doskonałą rozrywką, ale także inspirującym doświadczeniem. Dzięki temu filmowi, przekonaliśmy się, że należy wierzyć we własne umiejętności. Wiara w siebie oraz we własne możliwości jest kluczowa w osiąganiu wytyczanych celów i spełnianiu marzeń.

       

      Opracowała:

      U. Staszewska

     • Apel podsumowujący I semestr nauki

     • W czwartek, 18 stycznia 2024 r. na forum klas I-III odbył się apel podsumowujący I semestr nauki. Na spotkaniu Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz i Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka  wyczytały nazwiska uczniów wyróżnionych, ze względu na naukę i zachowanie. Wyczytani uczniowie wystąpili na środek holu, gdzie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

      W trosce o zimowe bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły, przypomniano zasady bezpiecznego zachowania podczas zabaw zimowych. Po omówieniu spraw związanych z bezpieczeństwem, Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor, życzyły wszystkim uczniom  ciekawych, pełnych nowych wrażeń i odpoczynku ferii zimowych. 

      Obie Panie Dyrektor zachęciły uczniów do czytania książek, mając na uwadze słowa Wisławy Szymborskiej, iż „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

       

      Opracowała:

      U. Staszewska

    • "Mistrz Ortografii Klas V - VI 2023/2024" - wyniki po czwartym zadaniu
     • "Mistrz Ortografii Klas V - VI 2023/2024" - wyniki po czwartym zadaniu

     •       15 stycznia 2024 r. uczniowie klas V i VI zmierzyli się z czwartym zadaniem konkursowym w ramach rocznej rywalizacji o tytuł "Mistrza Ortografii 2023/2024".

            Tekst dyktanda tworzyły fragmenty powieści "Nie do pary" Ewy Nowak. To słodko-gorzka opowieść o dziewczętach i chłopcach, o ich marzeniach i pragnieniach, o rozterkach i dylematach. Lekka, dowcipna, ale też podejmująca ważne tematy.

            Szesnastoletni Alek przeżywa okres buntu. Potwierdzenia własnej wartości szuka głównie w oczach płci przeciwnej, co prowadzi do kontaktów z wieloma dziewczynami.
      W końcu chłopiec całkowicie się gubi w swoich uczuciach. Wplątuje się w niezręczne sytuacje, a zarazem traci poczucie bezpieczeństwa, bo rozpada się jego rodzina.

           Czy Alkowi uda się wyjść na prostą i zrozumieć, co jest w życiu ważne? Warto się przekonać i sięgnąć po tę pozycję w czasie ferii.

           Czwarte zadanie konkursowe sprawdzało umiejętność pisowni wyrazów z „rz” i „ż”. Maksymalnie można było otrzymać 64 punkty.

      Najwięcej punktów zdobyli następujący uczniowie:

      I MIEJSCE:

      Sebastian Brzeski, kl. VI – 64 p.

      II MIEJSCE:

      Bogumił Daczkowski, kl. VI – 60 p.
      Nadia Miszkowicz, kl. VI - 59 p.

      III MIEJSCE:

      Weronika Starostecka, kl. V "b" - 57 p.
      Wiktor Sarapkiewicz, kl. V "a" - 56 p.
      Sandra Dutkiewicz, kl. VI - 56 p.
      Anna Prądzyńska, kl. VI – 56 p.
      Szymon Siemaszko, kl. V "a" - 56 p.
      Magdalena Rudak, kl. VI - 55 p.
      Wojciech Prusecki, kl. V "a" - 55 p.
      Zofia Stepnowska, kl. V "a" - 55 p.

      IV MIEJSCE:

      Piotr Podborowski, kl. V "a" - 52 p.
      Julian Zuchniewski, kl. V "a" - 52 p.
      Laura Wrycza, kl. V "b" - 52 p.
      Weronika Szwarc, kl. VI - 51 p.
      Dominik Sparzak, kl. V "a" - 50 p.


           Gratulujemy wszystkim finalistom i życzymy powodzenia przy następnym zadaniu w lutym!

      Organizatorzy
      Ewa Szrepfer, Aleksandra Sosnowska-Kessler

    • Prymusi w klasach I - III
     • Prymusi w klasach I - III

     • Przedstawiamy uczniów klas I - III, którzy w I semestrze 2023/24 wyróżnili się bardzo dobrymi wynikami w nauce i zachowaniu. Uczniowie w poszczególnych klasach przedstawieni są w kolejności alfabetycznej. 

      Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom!

      Klasa 1a

      1. Niemiec Zofia

      2. Osiak Klaudia

      3. Siemaszko Maja

      4. Waś Karolina

      5. Węgrzynowska Anita

      6. Zbiciak Elżbieta

       

      Klasa 1b

      1. Kamińska Gabriela

      2. Koniecko Zuzanna

      3. Legiewicz Klaudia

      4. Miszkowicz Maksymilian

      5. Rosiak Hanna

      6. Rogowska Bogna

      7. Stołycia Emilia

      8. Sulińska Aleksandra

      9. Wieczorek Zuzanna

      10. Wronkowski Tymon

       

      Klasa 2

      1. Nowicki Franciszek

      2. Różeński Antoni

      3. Sidor Miłosz

      4. Uhryn Marcel

       

      Klasa 3

      1. Brzeziński Alan

      2. Chmielewska Maja

      3. Irula Lena

      4. Kurszewski Marcel

      5. Miszkowicz Maria

      6. Ostrowska Kornelia

      7. Sierzputowski Wojciech

    • Przedstawiamy naszych prymusów w klasach 4 - 8
     • Przedstawiamy naszych prymusów w klasach 4 - 8

     • Przedstawiamy uczniów z klas IV - VIII naszej szkoły wyróżniających się w nauczaniu i zachowaniu w I semestrze 2023/24.

      Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom!

      klasa 4a

          imię i nazwisko                      średnia ocen           zachowanie

      1, Sidor Oliwier                             5,45                      bardzo dobre

      2, Charyton Jan                            5,36                      bardzo dobre

      3. Szulc Mateusz                          5,36                      bardzo dobre

      4. Podborowska Natalia               5,09                      wzorowe

      5. Wilczyński Marcin                     5,09                      bardzo dobre

      6, Greń Nikola                               4,91                     wzorowe

      7. Majkowska Lena                       4,91                      bardzo dobre

      8. Maćkiewicz Kacper                   4,82                      bardzo dobre

       

      klas 5a

      1. Stepnowska Zofia                     5,58                       wzorowe

      2. Sparzak Dominik                       5,25                       wzorowe

      3. Podborowski Piotr                     5,17                       bardzo dobre

      4. Prusecki Wojciech                     5,00                       wzorowe

      5. Idzikowska Julia                        4,75                       wzorowe

       

      klasa 5b

      1. Wiśniewski Kamil                         5,58                     wzorowe

      2. Starostecka Weronika                  5,50                     wzorowe

      3. Cymański Michał                          5,33                     wzorowe

      4. Kluczkowska Nikola                      5,25                    wzorowe

      5. Szlitter Nel                                    5,17                    wzorowe

      6. Feszak Adam                                5,09                   bardzo dobre

      7. Piotrowski Oliwier                         5,08                    wzorowe

      8. Wrycza Laura                               5,00                    wzorowe

      9. Brzeska Magdalena                      4,83                     wzorowe

      10. Janowicz Maja                            4,75                     wzorowe

       

       

      klasa 6a

      1. Daczkowski Bogumił                       5,50                   wzorowe

      2. Siemaszko Szymon                         5,50                  wzorowe

      3. Stypułkowski Szymon                      5,50                  wzorowe

      4. Miszkowicz Nadia                            5,42                  wzorowe

      5. Prądzyńska Anna                             5,17                  wzorowe

      6. Guzy Natalia                                    5,00                  wzorowe

       

      klasa 7a

      1. Franciuk Filip                                    5,62                  wzorowe

      2. Szulc Izabella                                   5,29                  wzorowe

      3. Sierzputowski Bartosz                      5,07                  wzorowe

      4. Rogowska Michalina                        5,00                  wzorowe

      5. Uhryn Maksymilian                          4,79                   bardzo dobre

     • Podsumowanie akcji charytatywnej

     • Na przełomie listopada i grudnia 2023 r.  w naszej szkole odbył się kiermasz ciast. Społeczność szkolna miała okazje kupić i spróbować pysznych wypieków przygotowanych przez Rodziców uczniów klas IV – VIII.  Łącznie zebrano 2713,50 zł. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczono na wsparcie 4-letniego chłopca - Wiktora Ratajczak.

      Link do zapoznania się z historią Wiktorka i jego nierówną walką o zdrowie: https://www.siepomaga.pl/wiktorek-ratajczak

      Wszystkim Rodzicom zaangażowanym w akcję charytatywną z całego serca  DZIĘKUJEMY!

      Serdecznie podziękowania kieruję również na ręce uczennic klasy VII ,,a”, które w każdy wtorek stanęły na wysokości zadania podczas trwania kiermaszu.

       

      Opracowała:

      J. Franciuk

     • Wigilie klasowe

     • Wigilia klasowa to wspaniały moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd oraz wspólnym posiłku wprowadzić wszystkich w magiczny świat Świąt Bożego Narodzenia. 21 grudnia w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas życzenia składane sobie nawzajem oraz posiłki przygotowane przez rodziców. Na wszystkich twarzach gościł uśmiech i zadowolenie.

      Opracowała: 

      Justyna Franciuk

     • Konkurs recytatorski „Co echo niesie w lesie…”

     • Nauczyciele  klas I-III  Szkoły Podstawowej w Tolkmicku byli organizatorami konkursu recytatorskiego organizowanego w naszej placówce dla uczniów klas młodszych oraz dzieci z przedszkola Bajkowy Las.

      Współorganizatorami konkursu było NADLEŚNICTWO ELBLĄG.

      Tematem przewodnim  był las: zwierzęta, rośliny, pory roku, grzyby, ochrona lasów, itp.
       

      Cele konkursu:

      • prezentacja i promowanie młodych talentów,
      • popularyzacja piękna i kultury języka polskiego,
      • odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych,
      • kształtowanie wrażliwości na piękno poezji w języku ojczystym,
      • wzbogacanie słownictwa.

       

      Jurorzy ocenie poddali następujące elementy:

       

      • Właściwy dobór repertuaru zgodny z tematem konkursu.
      • Oryginalność wyboru i interpretacji tekstu
      • Bezbłędne opanowanie pamięciowe tekstu
      • Staranna wymowa
      • Prawidłowa artykulacja i akcentowanie wyrazów
      • Właściwa modulacja głosu i tempo wygłaszanego tekstu
      • Oryginalność występu

      Dzieci z przedszkola mogły się  przebrać się do prezentacji wiersza.

       

      Wyniki konkursu:

      Kategoria: PRZEDSZKOLE

       

      1 miejsce - Piechocki Mikołaj

      2 miejsce - Prusecka Agata

      2 miejsce - Rudnicka Urszula

      2 miejsce - Waś Bartłomiej

      3 miejsce - Nienierza Antonina

      3 miejsce - Kucewicz Anna

      3 miejsce - Wojnar Hanna

      3 miejsce - Ostrowska Agata

       

      Kategoria:   UCZNIOWIE KLAS 1

       

      1 miejsce - Węgrzynowska Anita - kl.1a

      2 miejsce - Koniecko Zuzanna - kl.1b

      2 miejsce - Siemaszko Maja - kl.1a

      2 miejsce - Niemiec Zofia - kl.1a

      3 miejsce - Rosiak Hanna - kl.1b

      3 miejsce - Kamińska Gabriela - kl.1b

       

      Kategoria:   UCZNIOWIE KLAS 2-3

       

      1 miejsce - Brzeziński Alan - kl.3

      1 miejsce - Kurszewski Marcel - kl.3

      2 miejsce – Ostrowska Kornelia - kl.3

      2 miejsce - Miszkowicz Maria - kl.3

      3 miejsce - Hołubiuk Blanka - kl.2

      3 miejsce - Różeńska Pola - kl.2

       

      Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Elbląg i Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie na każdym etapie oraz rodzicom, za pomoc w wyborze wierszy  i opanowywaniu ich na pamięć.

       

      Organizatorzy:

      Jolanta Sadowska

      Agata Sierzputowska

      Marzena Chojnacka

       

     • „Pasztety, do boju” - szkolny wyjazd do Teatru Komedia w Warszawie.

     • Pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, czynni jak i będący na zasłużonym odpoczynku, obejrzeli sztukę w Teatrze Komedia w Warszawie, napisaną na podstawie przebojowej książki dla młodzieży „Pasztety, do boju!” Clémentine Beauvais.

      To pełna humoru i kolorów opowieść o problemach nastolatek i nastolatków: dorastaniu, akceptacji, emocjach, rodzinie, relacjach w szkole i w domu. To historia o skali i mocy hejtu, ale też o wielkiej sile przyjaźni, miłości i odwagi.

      To przedstawienie dla nastolatków i starszej młodzieży, i dla nauczycieli, i dla rodziców, i dla tych, którzy dzieci nie mają…

      Oglądając sztukę można się na nim wyśmiać, wypłakać i wyjść z teatru innym, silniejszym, piękniejszym, wrażliwszym, wzmocnionym, przekonanym o tym, że można poradzić sobie w każdej trudnej sytuacji, bo nie jesteśmy sami z problemem...

      W perypetiach trzech nastolatek, które zostają okrzyknięte najbrzydszymi dziewczynami w okolicy,  można dostrzec wiele własnych trosk. Postawa bohaterek, które się nie załamują i wyruszają w szaloną wyprawę rowerową przez pół kraju (sprzedając po drodze paszteciki!), to szeroki uśmiech do widzów z przesłaniem tolerancji, życzliwości, empatii.

      W scenicznej adaptacji „Pasztetów…” akcentowane zostało, że bezduszność ciągłych ocen, konkursów i rywalizacji, która tak dotyka młodzież, w istocie towarzyszy nam całe życie.

      Pełna dowcipu inscenizacja zrealizowana w Komedii to okazja do pozytywnego, międzypokoleniowego dialogu o poczuciu własnej wartości, uczuciach, mierzeniu się ze światem.

      Na scenie Komedii zobaczyliśmy: Mirellę Burcewicz (dziewczynę z Tolkmicka), Magdalenę Duszak, Ewę Sadowską, Katarzynę Zielińską, Annę Stelę, Artura Chamskiego, Jamesa Malcolma i Kamila Studnickiego.

       

      PS.

      Pragnę nadmienić, że przedstawienie ,,Pasztety, do boju!" na 27. edycji Festiwalu Korczak DZISIAJ w Warszawie zdobyły nagrodę im. Stefanii Wilczyńskiej, a na dodatek, bardzo niespodziewanie,  pierwszy raz w historii festiwalu przyznano nagrodę aktorską. Trafiła ona w ręce Mirelli  Burcewicz, za rolę Mirelli Tarskiej.

      Jak zaznaczyła główna aktorka: „...To wielkie święto i radość. Spektakl jest ważny, potrzebny i wyjątkowy. Kto był, ten wie. Kto nie był... to wie, co ma robić 😉…”

       

      Jolanta Sadowska

    • „Mistrz Ortografii Klas V-VI 2023/2024” – wyniki po trzecim zadaniu
     • „Mistrz Ortografii Klas V-VI 2023/2024” – wyniki po trzecim zadaniu

     • 19 grudnia 2023 r. uczniowie klas V i VI zmierzyli się z trzecim zadaniem konkursowym w ramach rocznej rywalizacji o tytuł "Mistrza Ortografii 2023/2024".

      Tekst dyktanda dotyczył Alicji, głównej bohaterki powieści pt. "Pozłacana rybka" Barbary Kosmowskiej. Nastolatka musiała poradzić sobie z rozwodem rodziców, śmiercią bliskiej osoby, zawodem miłosnym i stawić czoło innym poważnym problemom – to dobra lektura dla młodzieży i dorosłych.

      Trzecie zadanie konkursowe sprawdzało umiejętność pisowni wyrazów z „ó” i „u”. Maksymalnie można było otrzymać 81 punktów.

      Najwięcej punktów zdobyli następujący uczniowie:

      I MIEJSCE:

      Stanisław Szymański, kl. V „a” – 80 p.
      Bogumił Daczkowski, kl. VI – 80 p.
      Anna Prądzyńska, kl. VI – 80 p.


      II MIEJSCE:

      Sebastian Brzeski, kl. VI – 79 p.
      Szymon Siemaszko, kl. VI – 79 p.
      Wojciech Prusecki, kl. V „a” – 78 p.
      Weronika Starostecka, kl. V „b” – 78 p.      III MIEJSCE:

      Julia Idzikowska, kl. V „a” – 77 p.
      Zofia Stepnowska, kl. V „a” – 77 p.
      Wiktor Sarapkiewicz, kl. V „a” – 77 p.
      Nadia Miszkowicz, kl. VI – 77 p.
      Laura Wrycza, kl. V „b” – 76 p.
      Szymon Stypułkowski, kl. VI – 76 p.

      Dominik Sparzak, kl. V „a” – 74 p.
      Weronika Szwarc, kl. VI – 73 p.
      Julian Zuchniewski, kl. V „a” – 72 p.
      Jakub Chojnowski, kl. VI – 72 p.
      Sandra Dutkiewicz, kl. VI – 72 p.


      Gratulujemy i życzymy powodzenia przy następnym zadaniu w styczniu 2024 roku!

      Organizatorzy
      Ewa Szrepfer, Aleksandra Sosnowska-Kessler

     • Apel porządkowy

     • 19 grudnia 2023 r. na forum klas I-III odbył się apel porządkowy. W czasie apelu przypomniano zasady bezpieczeństwa, które obowiązują w naszej szkole. Szczególną uwagę zwrócono na temat bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu podczas zbliżającej się przerwy świątecznej. Po omówieniu spraw związanych z bezpieczeństwem Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz i Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka złożyły wszystkim uczniom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Obie Panie Dyrektor zachęciły uczniów do czytania książek, mając na uwadze to, iż regularne czytanie rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację i funkcję pamięci.

       

      Opracowała:

      U. Staszewska

     • „Jak zostać Świętym Mikołajem 3”

     • W poniedziałek 18 grudnia 2023 r. w ramach zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy I,,b”, IV oraz VII,,a”  wraz z wychowawcami udali się do Cinema City w Elblągu na film „Jak zostać Świętym Mikołajem 3”. Celem naszej wycieczki było wzmocnienie więzi koleżeńskiej, a także kształtowanie  wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej.  Pełni wrażeń, w doskonałych humorach wróciliśmy do domu.

       

      Opracowała:

      J. Franciuk

      A. Gudaniec

      U. Staszewska

    • Wyjazd edukacyjny do Elbląga
     • Wyjazd edukacyjny do Elbląga

     • 8 grudnia na klasy V „a”, V „b” i VI wraz z opiekunami czekało w Elblągu wiele atrakcji. Najpierw uczniowie wysłuchali koncertu piosenek z bajek Disneya w Zespole Szkół Muzycznych. Wokaliści nawiązali świetny kontakt z publicznością. Potem w Multikinie uczniowie obejrzeli film pt. „Wonka”, którego bohaterem był znany im  i lubiany bohater lektury „Charlie i fabryka czekolady” R. Dahla.

           To był dzień pełen wrażeń.

      Ewa Szrepfer

       

    • „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024” – wyniki po drugim zadaniu
     • „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024” – wyniki po drugim zadaniu

     •  

           29 listopada bieżącego roku siódmoklasiści zmierzyli się z drugim zadaniem w ramach rocznego konkursu „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024”.

           Napisali opowiadanie twórcze inspirowane obrazem „Babel 2” Jerzego  Dudy-Gracza. Musieli przy tym pamiętać o sposobach wzbogacających tę formę wypowiedzi.

           Najlepiej poradzili sobie z tym zadaniem następujący uczniowie (można było zdobyć maksymalnie 13 punktów):

      Izabella Szulc, kl. VII „a” – 10 p.

      Maksymilian Uhryn, kl. VII „a” – 9 p.

      Luiza Lebioda, kl. VII „b” – 9 p.

           Obszerne fragmenty najciekawszych prac zostały opublikowane w zakładce „Okiem ucznia” ( „Kącik literacki”).

      Gratulujemy!

      Ewa Szrepfer