• Dzień Kobiet
          • Dzień Kobiet

          • 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Mimo, że jego ranga, w porównaniu z minionymi okresami, znacznie spadła, co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. W ten wyjątkowy dzień zostały one powitane kwiatami oraz drobnymi upominkami. Zarówno w klasach jak i na szkolnych korytarzach było czuć wyjątkową atmosferę.

             

            Opracowała:

            U. Staszewska

          • Polacy – bohaterowie nauki

          • Dnia 04.03.2023  roku uczniowie klasy VIII,,a”  stworzyli wystawę przedstawiającą osiągnięcia i dorobek polskich naukowców takich jak: Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska – Curie, Ignacy Łukasiewicz, Jan Czochralski itd.

            Autorzy prac prezentując sylwetki wybranych osobistości oraz ich wyjątkowe osiągnięcia pragnęli przypomnieć rolę i znaczenie nauki w życiu każdego człowieka.

            Z tego względu, subiektywny klucz doboru postaci zawierał się w przeświadczeniu, że zarówno w szeroko rozumianych dziedzinach humanistycznych, jak i matematyczno – przyrodniczych wybrane osoby były naukowcami, którzy w sposób znaczący wpłynęli na naukę powszechną w ogóle.

            Na wystawie zaprezentowano postaci, których badania realizowane były nie tylko na polskich uniwersytetach, lecz których osiągnięcia były na tyle wyjątkowe, że na stałe zapisały się w historii nauki światowej, a ich nazwiska nieodłącznie wiążą się z kulturą polską.

             

            Opracowała:

            U. Staszewska

        • Festiwal Nauk Kopernika
          • Festiwal Nauk Kopernika

          • W klasie VIII ,,b” odbył się ,,Festiwal Nauk Kopernika”. Podczas festiwalu ósmoklasiści mogli zaprezentować  postery na temat patrona naszej szkoły. Wszystkie wykonane postery były wykonane z ogromną starannością. Naszym uczniom z pewnością nie brakuje pomysłowości. Dzięki posterom mogliśmy  poznać życiorys i dokonania Kopernika.

             

            Opracowała:

            U. Staszewska

        • Tropem Wilczym
          • Tropem Wilczym

          • W niedzielę 5 marca 2023 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym. Bieg odbył się w Kamionku Wielkim, organizatorem biegu był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim. 

            Miejsca na podium wywalczone przez uczniów ze szkoły w Tolkmicku to:

            1 miejsce - Aleksandra Olszewska, klasa VIIIb

            2 miejsce - Mieszko Wydymus klasa VIIIb

            3 miejsce - Łukasz Popiołek klasa VIIIa

            Poza podium bieg ukończyli: Maja Nienierza klasa VIIIb, Justyna Guzy klasa VIIIb i Łukasz Łukawski klasa VII.

            Gratulujemy i dziękujemy Uczniom za udział w tak ważnym wydarzeniu upamiętniającym historię bohaterów

        • Żeglarstwo
          • Żeglarstwo

          •  

                    Chciałabym opowiedzieć Wam o jednej z moich pasji.

                    Zaczęło się to w 2019 roku. Pewnego dnia poszłam na spacer do portu, gdzie moi kuzyni żeglowali na małych łódkach. Teraz wiem, że nazywają się Optymisty. Zainspirowało mnie to. Chciałam się nauczyć czegoś nowego. Po jakimś czasie zrozumiałam, że dobrze się czuję na wodzie.

                   Najpierw pływałam bez żagla, co było dosyć męczące. Na następnych zajęciach miałam już żagiel. Rodzice byli zszokowani, ponieważ nie spodziewali się, że poradzę sobie w tak szybkim tempie.                                                                    

                    Po roku odbyły się zawody żeglarskie we Wdzydzach, gdzie zajęłam trzecie miejsce. Byłam z siebie dumna, ponieważ dobrze sobie poradziłam. Z  tych zawodów wróciłam nie tylko z pucharem, ale także z większym doświadczeniem.

                    Myślicie, że na tych zajęciach jest nudno? Nieprawda! Kiedy jesteś na łódce, musisz cały czas myśleć, jaka jest siła wiatru, jak ustawić łódkę do niego oraz w którym kierunku żagiel jest ustawiony. Trzeba również uważać na innych.

            W listopadzie ubiegłego roku razem z czwórką innych członków naszego klubu poleciałam do Hiszpanii na tydzień. Gdy wysiedliśmy z samolotu, ku naszemu zdziwieniu było bardzo ciepło. Trenowaliśmy w mieście o nazwie Torrevieja. Port zrobił na nas ogromne wrażenie, był ogromny. Widzieliśmy luksusowe jachty, ogromne promy oraz wielkie żaglówki. Musieliśmy uważać, żeby nikt z nas nie zderzył się z nimi. Po zajęciach nie siedzieliśmy w hotelu, tylko wychodziliśmy w góry, pływaliśmy na SUP-ach oraz wieczorem wychodziliśmy na spacer. Wszyscy wrócili z Hiszpanii zadowoleni. Mam nadzieję, że coś takiego się powtórzy.

             Niektórzy się mnie pytają, czy się boję, a ja odpowiadam: ,, Czasem się boję, lecz nigdy się nie dowiem, czy tak naprawdę jest, jeśli nie spróbuję”.

            W czasie wszystkich zawodów z 2022 roku były zliczane punkty do ogólnopolskiej klasyfikacji. Mimo że nie było mnie na niektórych zawodach, to i tak  na około stu dziesięciu zawodników znalazłam się na dziesiątym miejscu, a wśród dziewcząt na szóstym.

            Dzięki żeglarstwu staję się bardziej cierpliwa oraz uczę się nowych rzeczy. Podoba mi się również wielki dmuchany banan, który jest podczepiony do motorówki, wywracanie łódek do góry dnem, a przy okazji kąpiel. Niestety trzeba uważać na silny wiatr oraz na wysokie fale.

            Bardzo podobają mi się zajęcia, niestety chodzi na nie mało osób z Tolkmicka.

             

            Weronika Starostecka, klasa IV „a”

        • Konkurs klasowy w klasie IV "a" na pożegnanie z lekturą
          • Konkurs klasowy w klasie IV "a" na pożegnanie z lekturą

          • 24 lutego 2023 roku na zakończenie cyklu zajęć poświęconych powieści "Dziewczynka z Szóstego Księżyca" Moony Witcher w klasie IV "a" odbył się konkurs klasowy, w którym drużyny uczniowskie wykazały się wiedzą na temat utworu.

            Po trzech rundach klasyfikacja przyjęła następującą postać:

            I miejsce - 50 p.:

            -W. Starostecka, J. Idzikowska, A. Różański, A. Gmys,

            II miejsce (dwie drużyny) - po 35 p.:

            -W. Sarapkiewicz, J. Zuchniewski, A. Beliavskyi, M. Jaroszek-Czerwienko;

            -P. Podborowski, O. Stodulski, V. Marchuk, V. Datska,

            III miejsce - 30 p.:

            - Z. Stepnowska, D. Sparzak, S. Szymański, O. Ulidowska, W. Prusecki.

            Uczniowie rywalizowali z zaangażowaniem i klasą! Gratulujemy!

            Ewa Szrepfer

        • „Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023” – wyniki po piątym zadaniu
          • „Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023” – wyniki po piątym zadaniu

          • W związku z przypadającym 21 lutego Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego uczniowie klas szóstych mieli okazję zmierzyć się z poleceniami sprawdzającymi umiejętności językowe z zakresu frazeologii, składni, fleksji, ortografii, pojęć literackich. Było to również piąte zadanie w cyklu „Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023”.

                  Najwięcej punktów uzyskali następujący uczniowie  (maksymalnie do zdobycia – 18 p.):

            KLASA VI „A”:

            Izabella Szulc – 15 p.

            Nela Pawłowska – 14 p.

            Wiktor Skowroński – 14 p.

            Filip Franciuk – 13 p.

            Maciej Janowicz – 13 p.

            Wiktor Miszkowicz – 13 p.

            KLASA VI „B”:

            Antoni Świerczyński – 14 p.

            Weronika Sparzak – 13 p.

                  Gratulujemy!

             

            Ewa Szrepfer

            Źródło obrazka: https://pixabay.com/pl/photos/ksi%C4%85%C5%BCka-literatura-strona-3033196/
        • Konkurs na Film propagujący postać i osiągnięcia Mikołaja Kopernika
          • Konkurs na Film propagujący postać i osiągnięcia Mikołaja Kopernika

          • Z przyjemnością informujemy, że konkurs na „ Film propagujący postać i osiągnięcia Mikołaja Kopernika” został rozstrzygnięty!

            Celem konkursu było pogłębianie wiedzy na temat życia i działalności Mikołaja Kopernika, a także promowanie nauki oraz rozwijanie zainteresowań informatycznych wśród uczniów, stymulowanie kreatywności i logicznego myślenia, propagowanie multimedialnych technologii w praktycznym zastosowaniu, dostarczenie uczniom satysfakcji z sukcesu. 

            Zwycięzcą został Szymon Jon (kl. VIII ,,a”).

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Na zwycięzcę konkursu czeka atrakcyjna nagroda, którą ufundowała Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku.

            Serdeczne podziękowanie dla Rady Rodziców za pomoc przy organizacji konkursu.

             

            Organizatorzy:

            Justyna Franciuk

            Urszula Staszewska

             

        • Urodziny Mikołaja Kopernika
          • Urodziny Mikołaja Kopernika

          • .

            Mikołaj Kopernik - patron naszej szkołyurodził się 19 lutego 1473, w tym, tj. 2023 roku, obchodzimy okrągłą 550 rocznicę jego urodzin. Dlatego jest to dobra okazja, aby przypomnieć sobie, czym zasłużył się ten człowiek, że wspominamy go ponad pół tysiąca lat po jego urodzeniu.

            Mikołaj Kopernik urodził się w Toruniu - ukończył studia na Akademii Krakowskiej, na Uniwersytecie w Bolonii i  Padwie, a na Uniwersytecie w Ferrarze obronił doktorat prawa kanonicznego. Po powrocie do Polski pracował jako prawnik, urzędnik, dyplomata, lekarz i niższy duchowny katolicki, doktor prawa kanonicznego, zajmujący się również astronomią i astrologią, matematyką, ekonomią, strategią wojskową, kartografią i filologią. Bywa też nazywany fizykiem i filozofem.

            Kopernik jest najbardziej znany jako astronom – twórca heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego i prawdopodobnie pierwszy heliocentryk w Europie od czasów starożytnej Grecji. Autor dzieła "De revolutionibus orbium coelestium" ("O obrotach sfer niebieskich") przedstawiającego szczegółowo jego wizję Wszechświata. Prace Kopernika dokonały przełomu i wywołały jedną z najważniejszych rewolucji naukowych od czasów starożytnych, nazywaną przewrotem kopernikańskim.

            W uznaniu wybitnych zasług Mikołaja Kopernika na polu astronomii dzień jego urodzin ustanowiono Dniem Nauki Polskiej.

            (źródło tekstu: pl.wikipedia.org/wiki/Miko%C5%82aj_Kopernik
            źródło obrazka: https://portal.umk.pl/pl/article/urodziny-kopernika-wyklad-on-line)

             

        • Tort dla Mikołaja Kopernika
          • Tort dla Mikołaja Kopernika

          • W tłusty czwartek w naszej szkole zrobiło się bardzo, bardzo słodko. A wszystko za sprawą konkursu kulinarnego pt. „Tort dla Mikołaja Kopernika”.

            Celem niniejszego konkursu było pogłębianie wiedzy na temat życia i działalności Mikołaja Kopernika, w związku ze zbliżającą się 550 rocznicą urodzin,  zaprezentowanie talentu kulinarnego oraz dostarczenie uczniom satysfakcji z sukcesu.

            Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły sześciu Rodzin. Autorzy prac konkursowych wykazali się nietuzinkowymi rozwiązaniami twórczymi, dokładnością i starannością wykonania prac.

            Po długich naradach jury konkursowe (wszyscy obecni uczniowie oraz grono pedagogiczne) wybrało zwycięskie prace.

             

            Oto lista zwycięzców:

            I miejsce

            Wojciech Sierzputowski z Rodziną (kl. II)

            II miejsce

            Jan Charyton z Rodziną (kl. III)

            III miejsce

            Tomasz Idzikowski z Rodziną (kl. II)

             

            Serdeczne podziękowanie dla pozostałych uczestników konkursu:

            - Filipa Gaja z Rodziną (kl. II)

            - Maksa  i Marcela Kurszewskich z Rodziną (kl. I i kl. II);

            - Karoliny i Kajetana Machcińskich z Rodziną (kl. I i kl. III).

             

            Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody.

             

            Serdeczne podziękowanie dla Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku  za pomoc przy organizacji konkursu.

             

            Organizatorzy;

            Justyna Franciuk

            Urszula Staszewska

        •  Lekcja z Kopernikiem
          • Lekcja z Kopernikiem

          •        W związku z przypadającą w 2023 roku 550 rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika,  realizując zadanie z programu „Szkoła Przyjaciół Kopernika", uczniowie klasy VI ,,a”  uczestniczyli w specjalnych zajęciach poświęconych postaci Mikołaja Kopernika, jego odkryciu i działalności.

                     W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, że wszechstronnie wykształcony uczony zajmował wysokie stanowiska kościelne, działał też na polu medycyny, prawa, a także zajmował się strategią wojenną. Jego największe dokonania związane były z geometrią, ekonomią, a przede wszystkim z astronomią. Z uzyskanych informacji, uczniowie dowiedzieli się, że Kopernik nieustannie szukał odpowiedzi na pytanie: jak właściwie zbudowany jest świat? Wynikiem badań nieba i licznych obserwacji, które prowadził we Fromborku jest ukończone w roku 1541 dzieło „De revolutionibus orbium coelestium - o obrotach sfer niebieskich”. To ono rozpowszechniło teorię heliocentryczną, a o Mikołaju Koperniku do dziś mówi się, że wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, zaprzeczając utrwalonemu do czasów Renesansu porządkowi świata.

             

            Opracowała:

            Urszula Staszewska

        • Nasi najlepsi
          • Nasi najlepsi

          • Przedstawiamy uczniów, którzy w pierwszym semestrze roku szkolnego 2022/23 osiągnęli najlepsze wyniki w nauczaniu i zachowaniu.

            Uczniowie klas 1 - 3 przedstawieni są w kolejności alfabetycznej.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naukowych :)

            Klasa 8a

            1. Judyta Gabiec  -  średnia ocen  5,50, zachowanie wzorowe
            2. Konrad Staszewski -  średnia ocen  5,43, zachowanie wzorowe
            3. Karolina Gronkowska -  średnia ocen  5,36, zachowanie wzorowe

            Klasa 8b

            1. Wiszowaty Miłosz -  średnia ocen  5,00, zachowanie wzorowe

             

            Klasa 6a

            1. Szulc Izabella -  średnia ocen  5,67, zachowanie wzorowe
            2. Franciuk Filip -  średnia ocen  5,64, zachowanie wzorowe
            3. Sierzputowski Bartosz -  średnia ocen  5,33, zachowanie wzorowe
            4. Rogowska Michalina -  średnia ocen  5,25, zachowanie wzorowe
            5. Siemaszko Aleksandra -  średnia ocen  5,17, zachowanie wzorowe
            6. Uhryn Maksymilian -  średnia ocen  5,17, zachowanie wzorowe
            7. Pawłowska Nela -  średnia ocen  4,92, zachowanie wzorowe
            8. Janowicz Maciek -  średnia ocen  4,75, zachowanie bardzo dobre

             

            Klasa 6 b

            1. Lebioda Luiza -  średnia ocen  5,30, zachowanie bardzo dobre
            2. Sparzak Weronika -  średnia ocen  4,92, zachowanie  wzorowe

             

            Klasa 5

            1. Szymon Stypułkowski- średnia ocen 5,83, zachowanie wzorowe;
            2. Szymon Siemaszko- średnia ocen 5,75, zachowanie bardzo dobre;
            3. Bogumił Daczkowski- średnia ocen 5,42, zachowanie bardzo dobre;
            4. Nadia Miszkowicz - średnia ocen 5,17, zachowanie wzorowe.
            5. Anna Prądzyńska - średnia ocen 5,08, zachowanie bardzo dobre;
            6. Mateusz Siemaszko - średnia ocen 5,00, zachowanie bardzo dobre.
            7. Sebastian Brzeski - średnia ocen 4,83, zachowanie bardzo dobre;
            8. Natalia Guzy - średnia ocen 4,75, zachowanie bardzo dobre;

             

            Klasa 4a

            1. Starostecka Weronika -  średnia ocen  5,82, zachowanie wzorowe
            2. Stepnowska Zofia -  średnia ocen  5,64, zachowanie wzorowe
            3. Libura Bartosz -  średnia ocen  5,36, zachowanie bardzo dobre
            4. Sparzak Dominik -  średnia ocen  5,36, zachowanie wzorowe
            5. Podborowski Piotr -  średnia ocen  5,18, zachowanie bardzo dobre
            6. Marchuk Victoriia -  średnia ocen  4,91, zachowanie bardzo dobre
            7. Szymański Stanisław -  średnia ocen  4,91, zachowanie bardzo dobre
            8. Prusecki Wojciech -  średnia ocen  4,82, zachowanie wzorowe

             

            Klasa 4b

            1. Wiśniewski Kamil -  średnia ocen  5,73 wzorowe
            2. Kluczkowska Nikola - średnia ocen  5,64, zachowanie wzorowe
            3. Wrycza Laura-  średnia ocen  5,64 wzorowe
            4. Szlitter Nel -  średnia ocen  5,45, zachowanie wzorowe
            5. Brzeska Magdalena -  średnia ocen  5,27, zachowanie wzorowe
            6. Janowicz Maja -  średnia ocen  5,27, zachowanie wzorowe
            7. Cymański Michał -  średnia ocen  5,18, zachowanie bardzo dobre
            8. Piotrowski Oliwier 5,18, zachowanie wzorowe
            9. Feszak Adam-  średnia ocen  5,10, zachowanie bardzo dobre
            10. Gajewska-Cieśla Daria -  średnia ocen  4,91, zachowanie wzorowe

             

            Klasa I

            1. Kurek Franciszek
            2. Machcińska Karolina
            3. Nowicki Franciszek
            4. Różeński Antoni
            5. Sidor Miłosz
            6. Uhryn Marcel
            7. Wielesik Szymon

             

            Klasa II

            1. Brzeziński Alan
            2. Chmielewska Maja
            3. Irula Rivas Lena
            4. Kurszewski Marcel
            5. Mikołajczyk Filip
            6. Miszkowicz Maria
            7. Ostrowska Kornelia
            8. Podgórski Alex
            9. Sierzputowski Wojciech
            10. Tchorzewski Mateusz
            11. Ulidowska Lena
            12. Urbanowicz Seweryn

             

            Klasa III

            1. Charyton Jan
            2. Greń Nikola
            3. Maćkiewicz Kacper
            4. Podborowska Natalia
            5. Sidor Oliwier
            6. Szulc Mateusz
            7. Wilczyński Marcin

             

             

        • Dzień Babci i Dziadka
          • Dzień Babci i Dziadka

          •  

                     Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich Babć i Dziadków.

                     20 stycznia odbyła się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku wspaniała uroczystość przygotowana przez uczniów klas I - III naszej szkoły. Na wstępie, Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz i Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka przywitały wszystkich gości ciepłymi słowami oraz złożyły serdeczne życzenia. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat". W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa.

                     Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę, taniec, mogły  podziękować kochanym Babciom i Dziadkom za trud włożony w ich wychowanie.

             

            Serdeczne podziękowanie dla Rodziców, którzy przygotowali słodki poczęstunek na w/w uroczystość.

             

            Opracowała:

            U. Staszsewska

        • Urodzinowy tort dla Mikołaja Kopernika
          • Urodzinowy tort dla Mikołaja Kopernika

          • Lubisz piec? Masz w swojej kuchni sprawdzone przepisy? Ten konkurs jest dla Ciebie i Twojej Rodziny! Zapraszamy Was do wzięcia udziału w naszym konkursie na najbardziej pomysłowy tort /ciasto z okazji 550 rocznicy urodzin Kopernika. Szczegóły w regulaminie poniżej.

             

            KONKURS „TORT DLA MIKOŁAJA KOPERNIKA”

             

             

            REGULAMIN KONKURSU

            CEL KONKURSU

            Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy na temat życia i działalności Mikołaja Kopernika, zaprezentowanie talentu kulinarnego oraz dostarczenie uczniom satysfakcji z sukcesu.

            Informacje z przebiegu konkursu: regulamin, wyniki, komunikaty będą publikowane na stronie internetowej szkoły – https://www.sptolkmicko.szkola.pl/ oraz w dzienniku elektronicznym Librus (ogłoszenia).

             

            POSTANOWIENIA OGÓLNE

            1. Konkurs prowadzony jest pod nazwą „Tort dla Mikołaja Kopernika” i zwany jest w dalszej części regulaminu „Konkursem”.

            2. Organizatorem Konkursu i fundatorem nagród jest Zespół Szkolno – Przedszkolny , Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku.

            3. W Konkursie mogą brać udział uczniowie klas I – III oraz ich Rodziny.

            5. Każde zgłoszenie Uczestnika do Konkursu na warunkach określonych w Regulaminie jest jednoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją treści Regulaminu.

             

            PRZEDMIOT I CZAS TRWANIA KONKURSU

            1. Zadanie konkursowe polega na upieczeniu ciasta lub innego wypieku, który tradycyjnie jest podawany podczas urodzin.

            2.  Każda praca zgłoszona w konkursie musi być pracą wykonaną własnoręcznie.

            3. Praca konkursowa  może być tworzona zbiorowo.

             

            4. Ocenie podlegać będą: pomysłowość, smak i estetyka wykonania.

            5. Uczestnicy zobowiązani są do dostarczenia wypieku w dniu 16.02.2023 r. /czwartek/ do godziny 7.40 (budynek szkoły przy ulicy Szpitalnej 6, sala nr 34, p. Urszula Staszewska).

            6. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

            7. Oceny prac dokona powołane jury oraz uczniowie klas I - III  podczas przerwy.

            8. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone 16 lutego 2023 roku na stronie internetowej szkoły oraz w dzienniku elektronicznym Librus (ogłoszenia).  Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na najbliższym apelu po ogłoszeniu wyników.

            11. Uczestnicy Konkursu zobowiązani są do dostarczenia do organizatora (osobiście) zgody rodziców na udział w konkursie oraz publikację wizerunku i przetwarzanie danych osobowych (druk należy odebrać od organizatorów konkursu).

            Uzupełnioną i podpisaną zgodę należy dostarczyć do p. Urszuli Staszewskiej do dnia 11.02.2023 r.

            12. Prace biorące udział w Konkursie staną się własnością szkoły i zostaną skonsumowane podczas przerwy przez uczniów klas I – III w czasie obchodów 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

             

            UCZESTNICTWO W KONKURSIE

            1. Uczestnictwo w Konkursie jest nieodpłatne. Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest upieczeniu ciasta lub innego wypieku, który tradycyjnie jest podawany podczas urodzin.

            2. Elektroniczne zgłoszenie przez Rodzica udziału  dziecka w Konkursie (wiadomość, dziennik elektroniczny Librus) powinno zawierać informacje:

            - imię i nazwisko ucznia, klasę.

            Zgłoszenie należy dokonać poprzez wiadomość na Librusie (do p. Urszuli Staszewskiej) do dnia 10.01.2023 r.

             

             POSTANOWIENIA KOŃCOWE

            1. Przystępując do konkursu opiekun prawny uczestnika Konkursu, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dziecka w celu przeprowadzenia konkursu.

            2. Decyzja jury jest ostateczna i nie ma od niej odwołania.

            3. Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.

            4. Szczegółowych informacji udzielają: p.Urszula Staszewska i p.Justyna Franciuk

            Źródło obrazka: https://portal.umk.pl/pl/article/urodziny-kopernika-wyklad-on-line
        • KONKURS NA FILM PROPAGUJĄCY POSTAĆ I OSIĄGNIĘCIA MIKOŁAJA KOPERNIKA
          • KONKURS NA FILM PROPAGUJĄCY POSTAĆ I OSIĄGNIĘCIA MIKOŁAJA KOPERNIKA

          • Lubisz nagrywać filmy? Galeria wideo w Twoim smartfonie pęka w szwach? – zatem ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Konkurs skierowany jest do uczniów z klas IV – VIII szkoły podstawowej. Najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz opublikowane na stronie naszej szkoły. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdziecie w poniższym regulaminie.

             

             

            KONKURS NA FILM PROPAGUJĄCY POSTAĆ I OSIĄGNIĘCIA MIKOŁAJA KOPERNIKA

             

             

            REGULAMIN KONKURSU

             

            CEL KONKURSU

            Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy na temat życia i działalności Mikołaja Kopernika, a także promowanie nauki oraz rozwijanie zainteresowań informatycznych wśród uczniów, stymulowanie kreatywności i logicznego myślenia, propagowanie multimedialnych technologii w praktycznym zastosowaniu, dostarczenie uczniom satysfakcji z sukcesu.

            Informacje z przebiegu konkursu: regulamin, wyniki, komunikaty będą publikowane na stronie internetowej szkoły – https://www.sptolkmicko.szkola.pl/

             

            POSTANOWIENIA OGÓLNE

            1. Konkurs prowadzony jest pod nazwą „ Film propagujący postać i osiągnięcia Mikołaja Kopernika” i zwany jest w dalszej części regulaminu „Konkursem”.

            2. Organizatorem Konkursu i fundatorem nagród jest Zespół Szkolno – Przedszkolny , Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku.

            3. W Konkursie mogą brać udział uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej.

            4. Każde zgłoszenie Uczestnika do Konkursu na warunkach określonych w Regulaminie jest jednoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją treści Regulaminu.

             

            PRZEDMIOT I CZAS TRWANIA KONKURSU

            1. Zadanie konkursowe polega na przygotowanie filmu w dowolnej konwencji (np. fabularny, animowany, poklatkowy itd.).

            2. Film należy dostarczyć na nośniku USB do p. Urszuli Staszewskiej (USB będzie zwrócone uczestnikowi po przegraniu filmu).

            3. Konkurs rozpoczyna się dnia 20.01.2023 r. i kończy się w dniu 10.02.2023 r.

            4. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

            5. Oceny prac dokona powołane przez Organizatora Konkursu jury.

            6. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone 12 lutego 2023 roku na stronie internetowej szkoły oraz w dzienniku elektronicznym Librus (ogłoszenia).  Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na najbliższym apelu po ogłoszeniu wyników.

            7. Uczestnicy Konkursu zobowiązani są do dostarczenia do organizatora (osobiście) zgody rodziców na udział w konkursie oraz publikację wizerunku i przetwarzanie danych osobowych (druk należy odebrać od organizatorów konkursu).

            Uzupełnioną i podpisaną zgodę należy dostarczyć do p. Urszuli Staszewskiej do dnia 10.01.2023 r.

            8. Najlepsze prace biorące udział w Konkursie zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły.

             

            UCZESTNICTWO W KONKURSIE

            1. Uczestnictwo w Konkursie jest nieodpłatne. Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest przygotowanie filmu w dowolnej konwencji (np. fabularny, animowany, poklatkowy itd.). Wszystkie materiały wykorzystane w projekcie (fotografie, rysunki, dźwięki) powinny pochodzić             z własnych zbiorów, biblioteki dostępnej w programie/aplikacji  lub muszą być wykonane własnoręcznie w obrębie programu lub w dowolnym programie. Należy wykorzystane materiały dołączyć w formie elektronicznej do zgłoszonej pracy. W przypadku materiałów pobranych                z Internetu muszą być one udostępnione na podstawie licencji do ponownego wykorzystania, do ponownego wykorzystania w celach niekomercyjnych oraz do ponownego wykorzystania w celach niekomercyjnych z możliwością modyfikacji. W tym wypadku do pracy należy dołączyć plik ze spisem takich materiałów wraz z podaniem źródła.

            2. Elektroniczne zgłoszenie udziału  (wiadomość, dziennik elektroniczny Librus) w Konkursie powinno zawierać informacje:

            - imię i nazwisko ucznia, klasę.

            Zgłoszenie należy dokonać poprzez wiadomość na Librusie (do p. Urszuli Staszewskiej) do dnia 06.02.2023 r.

             

             POSTANOWIENIA KOŃCOWE

            1. Przystępując do konkursu opiekun prawny uczestnika Konkursu, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dziecka w celu przeprowadzenia konkursu.

            2. Decyzja jury jest ostateczna i nie ma od niej odwołania.

            3. Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.

            4. Szczegółowych informacji udzielają: p.Urszula Staszewska i p.Justyna Franciuk

          •  RYMCERZE z projektem NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA w naszej szkole

          • 18 stycznia gościliśmy w naszej szkole rapera Bęsia oraz Dj Yonasa, którzy tworzą zespół o nazwie Rymcerze. Są oni twórcami ogólnopolskiej kampanii przeciwdziałania uzależnieniom i przyczynom przestępczości „Nie Zmarnuj Swojego Życia” . Wraz z Fundacją Edukacja z Wartościami realizują projekt mający na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń związanych z używkami i propagują wartości chrześcijańskie. Ambasadorami projektu są znane osoby ze świata kultury i  sportu  m.in.: Jerzy Dudek, Maciej Musiał, Tomasz Adamek, Marcin Kwaśny.

            Podczas spotkania z młodzieżą raperzy podzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazali  treści profilaktyczne i pozytywny komunikat „bez zadęcia i patosu” również w swoich hip – hopowych kawałkach. Nasi uczniowie również mogli pokazać swój talent podczas występów wokalnych.

            To był dla wszystkich bardzo wartościowy czas, który wielu skłonił do przemyśleń i refleksji na temat swojego życia.

        • Zimowe lekcje muzyki
          • Zimowe lekcje muzyki

          •      W środę i czwartek, czyli 11 i 12 stycznia 2023 roku, uczniowie klas czwartych i ósmych wraz z Paniami Renatą Rzepnicką, Aleksandrą Sosnowską-Kessler, Katarzyną Konwent i Ewą Szrepfer uczestniczyli w Elblągu w „Zimowych lekcjach muzyki z Elbląską Orkiestrą Kameralną”.

                  Poza wysłuchaniem znanych utworów z zakresu muzyki klasycznej zapoznali się z różnymi instrumentami smyczkowymi, które prezentowali muzycy. Opowiedzieli też o swoich funkcjach w orkiestrze. Z kolei wybrani uczniowie otrzymali zadanie przeczytania tekstu we wskazanym tempie, co nawiązywało do określonego tempa muzycznego. Potem odpowiadali na pytania dotyczące wiedzy muzycznej przekazanej podczas spotkań.

                  Były to na pewno nietypowe lekcje muzyki.

            E. Szrepfer

        • "Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023" - wyniki po czwartym zadaniu
          • "Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023" - wyniki po czwartym zadaniu

          •  

                  W poniedziałek 16.01.2023 roku uczniowie zmierzyli się z czwartym zadaniem w ramach rocznego cyklu "Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023".

                  Tym razem musieli wykazać się znajomością bajek Ignacego Krasickiego oraz umiejętnością ich odbioru. Do zdobycia mieli aż 43 punkty.

                  W tej rywalizacji najlepsi okazali się następujący uczniowie:

            KLASA VI "a":

            Maciej Janowicz - 38 p.

            Bartosz Sierzputowski - 37 p.

            Filip Franciuk - 36 p.

            Izabella Szulc - 33 p.

            Maksymilian Uhryn - 33 p.

            KLASA VI " b":

            Antoni Świerczyński - 35,5 p.

            Weronika Sparzak - 33,5 p.

            Anna Sępka - 33 p.

            Michalina Zbiciak - 33 p.

             

            Gratulujemy!

            Ewa Szrepfer

             

        • Wyróżnienie w konkursie wokalnym
          • Wyróżnienie w konkursie wokalnym

          • Z radością informujemy, że Stanisław Szymański, uczeń klasy IV "a", otrzymał wyróżnienie (kategoria: klasy IV - VIII szkoły podstawowej) w Świątecznym Konkursie Wokalnym Muzycznej Kurtyny 2022 realizowanym w wersji on-line. Zaśpiewał pastorałkę "W drodze do stajenki". Został przygotowany przez Panią Agnieszkę Szymańską.

            Gratulujemy!

            Ewa Szrepfer