• Wycieczka do Redy

     • Dnia 11 czerwca 2024 r. odbyła się wycieczka szkolna do Aquaparku w Redzie, w której uczestniczyły klasy Vb, VI i VII b oraz chętni uczniowie z innych klas.

      Nasi podopieczni mogli skorzystać z wielu wodnych atrakcji m.in. pakietu zjeżdżalni, basenu z falą, wielkiego wulkanu, rzeki z przygodami, zjeżdżalni familijnej oraz pontonowej, która prowadziła w podwodny świat, gdzie uczniowie w specjalnej rurze zamontowanej pod powierzchnią wody mogli podziwiać rekiny oraz inne stworzenia żyjące pod wodą. Po atrakcjach na basenie odwiedziliśmy Papugarnię, w której mogliśmy zobaczyć i nakarmić różne gatunki papug. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Gadolandu, gdzie dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy o wężach, jaszczurkach, krokodylach, drzewołazach, pająkach i różnych owadach. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zachwyceni wyjazdem i znakomicie się bawili.

      Opracowały: Gabriela Starostecka, Katarzyna Konwent, Małgorzata Bendyk, Kamila Koniecko

     • Prośba o wsparcie dla Kacpra

     •  

       

      https://www.siepomaga.pl/kacper-kurzawinski

       

      Kacperek Kurzawiński-Frączak, 11 lat

      Elbląg, warmińsko-mazurskie

      Kurczowe porażenie mózgowe, padaczka, stan po embolizacji wrodzonej malformacji tętniczo-żylnej tylnego dołu czaszki, wada genetyczna w genie KARS

      Rozpoczęcie: 25 kwietnia 2024

      Zakończenie: 22 lipca 2024

       

      24 607 zł (10,42%)

      Brakuje: 211 606 zł

      WesprzyjWsparło 281 osób

      Udostępnij

      Załóż skarbonkę

      Wpłać wysyłając SMS

       

      Przekaż mipodatku

      Numer KRS0000396361

      Cel szczegółowy 1,5%0532374 Kacper

      Sprawdź jak przekazać 1,5% podatku

      Ustaw przypomnienie o przekazaniu 1,5%

      Opis zbiórki

      Kacper to dzielny nastolatek, który mierzy się z długą listą diagnoz, utrudniających mu codzienne funkcjonowanie. Pierwsza z nich padła już w okresie prenatalnym. Wiedzieliśmy, że nasza codzienność przepełniona będzie walką o sprawność Kacpra, ale nie mogliśmy się poddać.

      U synka zdiagnozowano kurczowe porażenie mózgowe, padaczkę, malformację tętniczo-żylną tylnego dołu czaszki i wadę genetyczną w genie KARS.

      Przeszliśmy bardzo długą drogę, aż do teraz. Intensywnie walczymy o sprawność Kacperka… Rehabilitacje, wizyty, sprzęty rehabilitacyjne, suplementy i diety dają nam szansę na postępy!  Ja NIGDY nie stracę nadziei na to, że przyjdzie dzień, w którym mój syn stanie się choć trochę samodzielny.

     • Trzydniowa wycieczka klasy VII „a” do Krynicy Morskiej

     • Krynica Morska - to doskonałe miejsce do długich wycieczek i spacerów. Czyste powietrze pełne jodu, wiecznie zielone lasy sosnowo-bukowe oraz szerokie plaże przyciągnęły uczniów klasy VII ,,a”. Głównym celem wycieczki był przede wszystkim czynny odpoczynek nad morzem i wspólne spędzenie ostatnich dni przed zakończeniem roku szkolnego. Podczas wyjazdu nie zabrakło gier i zabaw na świeżym powietrzu. Największą atrakcją cieszyły się wyjścia na plażę oraz wieczorne konkursy. Poza walorami edukacyjnymi wspólny wyjazd sprzyjał lepszemu poznaniu się oraz integracji klasowej. Wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń, a także wesołych wspomnień.

      Opracowała:

      J. Franciuk

     • Psia Lekcja

     • W roku szkolnym 2023 / 2024 uczniowie klasy I ,,b” przystąpili do programu edukacyjnego o bezpieczeństwie dzieci i psów pt.„PSIA LEKCJA”. Dzięki organizatorowi tj. Stowarzyszeniu Zwierzęta Ludziom, program wprowadził uczniów w zagadnienia z obszaru:

      • Opieka nad psem.
      • Bezpieczne życie z psem.
      • Potrzeby psa.
      • Sposoby komunikacji psów.
      • Co to jest dogoterapia?
      • Jak pies może pomagać dzieciom w szpitalach?
      • Jak przygotować się na nowego psa w domu?
      • Jaki jest pies ze schroniska?

      Podczas realizacji zajęć uczniowie chętnie opowiadali o swoich pupilach oraz podejmowali dyskusję na temat emocji i potrzeb psów, sposobu komunikacji oraz zasad bezpiecznego zachowania przy psie. W ramach tego programu nasi „mali wolontariusze” przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom, które wraz ze swoimi pieskami zajmuje się prowadzeniem zajęć z dogoterapii dla dzieci w szpitalach. Udało się nam zebrać 63,18 złotych, a zebrana kwota została przekazana na konto Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom.

      Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazane na rzecz Stowarzyszenia pieniądze.

      Z pewnością zorganizowane zajęcia w ramach programu „PSIA LEKCJA” pozytywnie wpłynęły na świadomość dzieci w zakresie współpracy i relacji z psami.

      Opracowała:

      U. Staszewska

     • Zajęcia z wojskiem

     • W dniu 4 czerwca 2024 r. uczniowie klas 4 - 8 wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez żołnierzy Wojska Polskiego w ramach programu "Edukacja z wojskiem" dla uczniów szkół podstawowych. Program edukacyjno-obronny przygotowany i realizowany jest wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

      Żołnierze przeprowadzili szkolenie łączące teorię i działania praktyczne, których celem było podniesienie świadomości naszych uczniów w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności w sytuacjach kryzysowych.

      Uczniowie zapoznali się z zasadami alarmowania podczas zagrożenia, sposobami szukania i wzywania pomocy medycznej oraz podstawami ewakuacji i schronienia, a także nawykami udzielania pomocy.

                                                                                                                                       Aleksandra Sosnowska-Kessler

     • Dzień Talentów oraz Dzień Dziecka

     • W dniu 29 czerwca odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody z okazji Święta Szkoły pod hasłem Mikołaj Kopernik człowiekiem wielu talentów. Po oficjalnej części uczniowie z każdej klasy zaprezentowali swoje talenty. Mogliśmy podziwiać talenty sportowe, wokalne, plastyczne, wędkarskie i aktorskie. Największe brawa otrzymał uczeń klasy drugiej Franciszek Kurek, który zaprezentował rap o Koperniku oraz Łukasz Łukawski uczeń klasy VIII, który zaprezentował swój talent bokserski. Na zakończenie swoje umiejętności pokazali absolwenci naszej szkoły - Michał Lorbiecki i Michał Zamojcin w pokazie symulowanej walki karate.

      Po pokazie talentów uczniowie przeszli na szkolne podwórko, gdzie Rada Rodziców przygotowałą wiele atrakcji z okazji Dnia Dziecka.

    • Wyniki konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku
     • Wyniki konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku

     • Dnia 20 maja 2024 r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o życiu i dokonaniach Mikołaja Kopernika "Człowiek wielu talentów" związany z obchodami DNIA PATRONA naszej Szkoły.

      Uczniowie klas IV - VIII podzieleni na dwa przedziały wiekowe: IV-V oraz VI-VIII zmagali się z testem złożonym z zadań otwartych i zamkniętych o zróżnicowanym poziomie trudności.

      Laureaci konkursu:w grupie uczniów klas IV-V:

      I miejsce - Daria Gajewska-Cieśla z klasy V b

      II miejsce - Stanisław Szymański z klasy V a

      III miejsce - Jan Charyton z klasy IV

      w grupie uczniów klas VI-VIII

      I miejsce - Bartosz Sierzputowski z klasy VII a

      II miejsce - Łukasz Łukawski z klasy VIII

      III miejsce - Sebastian Tchorzewski z klasy VIII

      Dziękuję za udział w konkursie wszystkim uczestnikom i gratuluję laureatom!

      Anna Gudaniec

    • "Co kryje tajemnicza skrzynia?" - rozstrzygnięcie konkursu informatyczno-literackiego dla klas V-VI
     • "Co kryje tajemnicza skrzynia?" - rozstrzygnięcie konkursu informatyczno-literackiego dla klas V-VI

     •  

           W kwietniu i maju uczniowie klas V "a" i V "b" oraz VI wzięli udział w konkursie informatyczno-literackim "Co kryje tajemnicza skrzynia?".

           Zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi książki pt. "Skrzynia Władcy Piorunów" Marcina Kozioła. Jest to kryminał z wieloma zwrotami akcji, książka przygodowa pełna szyfrów i zagadek, a zarazem świetnie napisana biografia wielkiego wynalazcy Nikoli Tesli.

           Uczniowie, nie znając tytułu utworu, wysłuchali najpierw jego fragmentu i rozwiązali test sprawdzający umiejętność słuchania ze zrozumieniem.

           Na kolejnych lekcjach opracowali prezentację dotyczącą różnych bohaterów powieści. Musieli wykazać się kreatywnością, przewidzieć motywy postępowania i charakter postaci. W sumie każdy uczeń mógł zdobyć 25 punktów.
      Najwięcej punktów otrzymali następujący uczniowie:

      I MIEJSCE

      Bogumił Daczkowski, kl. VI - 22 p.

      II MIEJSCE

      Zofia Stepnowska, kl. V "a" - 21 p.
      Nikola Kluczkowska, kl. V "b" - 21 p.
      Natalia Guzy, kl. VI - 20 p.
      Kamil Wiśniewski, kl. V "b" - 20 p.

      III MIEJSCE

      Weronika Szwarc, kl. VI - 19 p.
      Piotr Podborowski, kl. V "a" - 18 p.
      Oliwia Nowicka, kl. VI - 18 p.
      Dominik Sparzak, kl. V "a" - 17 p.
      Nel Szlitter, kl. V "b" - 17 p.

      Gratulujemy wszystkim finalistom i zachęcamy uczniów do zapoznania się ze wszystkimi perypetiami bohaterów "Skrzyni Władcy Piorunów"! To dobra książka na wakacje!
      Ewa Szrepfer, Aleksandra Sosnowska-Kessler
       

     • Wizyta w pasiece

     • Dnia 24.05. 2024 r. uczniowie klasy I,,b” wybrali się na pieszą wycieczkę do pasieki Państwa Starosteckich w Janówku. W czasie drogi, wszyscy podziwiali uroki fauny i flory Kadyńskiego Lasu. Po dotarciu na miejsce, Pan Krzysztof podzielił się swoją pasją i w bardzo interesujący sposób omówił i pokazał budowę, rozwój i rodzaje pszczół. Podczas wizyty w pasiece pierwszaki dowiedziały się jak zbudowane są ule i jakie zwyczaje w nich panują. Wysłuchały opowieści o królowej pszczół, robotnicach oraz trutniach. Mogły dotknąć plastry pszczele i zobaczyć jak powstaje miód i wosk. Pan pszczelarz pokazał uczniom życie pszczół w ulu, narzędzia i ubrania do zajmowania się pszczołami i produkcji miodu. Każdy uczestnik spróbował miodu własnej roboty. Nie zabrakło atrakcji sportowych.  Pogoda dopisała, wycieczka była bardzo ciekawa. Oby więcej takich udanych wypraw.

      Serdecznie dziękuję Państwu Gabrieli i Krzysztofowi Starosteckim za miłe przyjęcie i dużą dawkę praktycznej wiedzy.

      Podziękowania również składam na ręce Państwa Patrycji i Tomasza Legiewicz za słodkości ofiarowane na rzecz klasy.

       

      Opracowała:

      U. Staszewska
       

     • Pierwsza pomoc

     • 23.05.2024r uczniowie klasy VI uczestniczyli w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy.

      Bardzo dziękujemy pracownikom Stacji Ratownictwa Morskiego w Tolkmicku za zorganizowanie zajęć.

    • "Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024" - podsumowanie Szkolnego Konkursu Literackiego dla Klas VII (klasyfikacja roczna)
     • "Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024" - podsumowanie Szkolnego Konkursu Literackiego dla Klas VII (klasyfikacja roczna)

     •       W bieżącym roku szkolnym odbyła się czwarta edycja konkursu literackiego "Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024".

            Uczniowie klas VII zrealizowali pięć zadań, które polegały na napisaniu wypracowań spełniających kryteria charakterystyczne dla danej formy wypowiedzi (list, rozprawka, opowiadanie twórcze). Prace były inspirowane różnymi tekstami kultury. Uczniowie musieli się w nich także wykazać znajomością różnych lektur obowiązkowych.

      WYNIKI ROCZNEJ RYWALIZACJI są następujące:

      I MIEJSCE:

      Izabella Szulc, kl. VII „a”      II MIEJSCE:

      Bartosz Sierzputowski, kl. VII „a”

      Anna Sępka, kl. VII „b”

       

      III MIEJSCE:

      Michalina Rogowska, kl. VII „a”

      Aleksandra Siemaszko, kl. VII „a”

      Maksymilian Uhryn, kl. VII „a”


      Wszyscy wyróżnieni otrzymają upominki!


      Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej edukacji!
                                                                                                 

       Ewa Szrepfer

    • „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024” – wyniki po piątym zadaniu
     • „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024” – wyniki po piątym zadaniu

     • W pierwszym tygodniu nauki po majówce siódmoklasiści zmierzyli się z piątym i zarazem ostatnim zadaniem w ramach rocznego konkursu „Mistrz Lekkiego Pióra 2023/2024”.

      Napisali rozprawkę uzasadniającą słuszność słów Williama Szekspira: „Najlepszych ludzi uformowało naprawianie własnych błędów”. W rozważaniach musieli odwołać się do wybranych lektur i obserwacji życia.

      Najlepiej poradzili sobie z tym zadaniem następujący uczniowie (można było zdobyć maksymalnie 18 punktów):

      KLASA VII „B”

      Anna Sępka - 16 p.

      KLASA VII "A"

      Nela Pawłowska - 13 p.
      Michalina Rogowska – 13 p.
      Aleksandra Siemaszko – 13 p.
      Izabella Szulc – 13 p.
      Maksymilian Uhryn - 13 p.

      Obszerne fragmenty najciekawszych prac zostały opublikowane w zakładce „Okiem ucznia” ( „Kącik literacki”).

      Gratulujemy!
      Ewa Szrepfer

     • Apel porządkowy klas I-III

     • Dnia 13.05.2024 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku odbył się apel młodszej grupy wiekowej tj. klas I-III. Podczas apelu Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz oraz Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka przekazały dzieciom kluczowe informacje dotyczące dni wolnych od zajęć dydaktycznych, w związku z egzaminami klasy ósmej. Przypomniano także zasady bezpieczeństwa, które obowiązują w naszej szkole. Szczególną uwagę zwrócono na temat bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu podczas zbliżającej się przerwy od zajęć szkolnych.

      W czasie spotkania nastąpiło podsumowanie przez Panią Jolantę Sadowską XXIV Wojewódzkiego Finału o Puchar Tymbarku.

      Na zakończenie, Pani Dyrektor oraz Pani Wicedyrektor pogratulowały naszym młodym sportowcom, życząc dalszych sukcesów w kolejnych startach.

       

      Opracowała:

      U. Staszewska

       

     • Dbam o Mój Z@sięg - warsztaty dla uczniów

     • W dniu 8 maja 2024 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas I- VIII poświęcone cyberbezpieczeństwu, higienie cyfrowej, fonoholizmowi (uzależnieniu od telefonu komórkowego) oraz innym e- uzależnieniom.                Zajęcia przeprowadzone zostały przez trenerki z fundacji „Dbam o Mój Z@sięg”. Z tą instytucją współpracujemy systematycznie i na stronie naszej szkoły  w zakładce SOC (Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo) umieszczamy na bieżąco materiały dostarczane przez fundację. Zachęcamy do korzystania z zamieszczonych informacji dotyczących technologii cyfrowej, z którą uczniowie obcują na co dzień. Zadaniem nas dorosłych jest czuwanie nad tym, aby młody człowiek „nie zagubił się w sieci”.

      Poniżej przedstawiamy plakaty, które otrzymaliśmy od fundacji: 10 TRIKÓW PATOINFLUENCERA to materiał edukacyjny nie tylko dla uczniów, ale przede wszystkim dla rodziców. Wiele dzieciaków chciałoby być osobami mającymi wpływ - influence.

      Małgorzata Bendyk

     • Orzeł Informatyczny - wyniki

     •  

       

      W styczniu 2024 r. dziesięcioro uczniów naszej szkoły z klas 2 - 7 wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Informatyczny", byli to następujący uczniowie:

      Karolina Machcińska

      Kajetan Machciński

      Kuba Mnich

      Jan Charyton

      Mateusz Szulc

      Weronika Starostecka

      Bogumił Daczkowski

      Sandra Dutkiewicz

      Szymon Siemaszko

      Filip Franciuk

      Dwoje z nich zostało Laureatami konkursu, a są to:

      Kajetan Machciński za zajęcie 24 miejsca w kategorii klas czwartych i Bogumił Daczkowski za zajęcie również 24 miejsce w kategorii klas szóstych.

      Gratulujemy uczniom rozwijania swoich pasji, odwagi i sukcesów.

      Aleksandra Sosnowska-Kessler

    • ”Mistrz Ortografii Klas V - VI 2023/2024” - wyniki po szóstym zadaniu
     • ”Mistrz Ortografii Klas V - VI 2023/2024” - wyniki po szóstym zadaniu

     • 7 maja 2024 r. uczniowie klas V i VI zmierzyli się z szóstym, już ostatnim  zadaniem konkursowym w ramach rocznej rywalizacji o tytuł "Mistrza Ortografii 2023/2024". Tekst dyktanda tworzyły fragmenty powieści pt. "Mirabelka" Cezarego Harasimowicza. To opowieść o drzewie, które rosło przy warszawskiej ulicy Nalewki, na Muranowie. Mirabelka jest tu narratorem i drzewem wyjątkowym, gdyż widzi, słyszy, czuje, a ponadto ma zdolność rozmawiania z dziećmi. O czym? Warto się o tym przekonać, tym bardziej że w perspektywie kolejne dni wolne i wakacje.

         Zadanie konkursowe sprawdzało umiejętność pisowni partykuły „nie” z różnymi częściami mowy. Maksymalnie można było otrzymać 67 punktów.

      Najwięcej punktów zdobyli następujący uczniowie:

      I MIEJSCE:

      Weronika Starostecka, kl. V „b” –58 p.

      II MIEJSCE:

      Szymon Stypułkowski, kl. VI – 57 p.

      III MIEJSCE:

      Piotr Podborowski, kl. V "a" - 55 p.

      Wiktor Sarapkiewicz, kl. V "a" - 55 p.

      Nadia Miszkowicz, kl. VI - 55 p.

      IV MIEJSCE:

      Szymon Siemaszko, kl. VI – 54 p.

      Sandra Dutkiewicz, kl. VI – 53 p

      Zofia Stepnowska, kl. V „a” – 53 p.

      Stanisław Szymański, kl. V „a” – 52 p.

      Laura Wrycza, kl. V „b” – 52 p.

      Dominika Sparzak, kl. V „a” – 51 p.

           Gratulujemy wszystkim finalistom! Wkrótce podsumowanie rywalizacji całorocznej!

      Organizatorzy

      Ewa Szrepfer, Aleksandra Sosnowska-Kessler

       

      Obrazek: https://wnaszejbajce.pl/mirabelka-wydawnictwo-zielona-sowa/

     • Brązowy medal na Mistrzostwach Polski

     • Mamy kolejny powód do dumy!!! Nasz uczeń klasy VI Bogumil Daczkowski brązowym medalistą Mistrzostw Polski w maratonie Kajakowym! W dniach 03 - 05.05.2024 w Wałczu odbyły się Mistrzostwa Polski w maratonie Kajakowym. Zawodnicy UKS Silvant Kajak Elbląg Bogumił Daczkowski i Arek Wieteska duet K2 młodzików zdobyli brązowy medal w wyścigu juniorów młodszych na dystansie 11,7 kilometra. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

      Katrzyna Konwent

     • Po majówce - w oczekiwaniu na kolejną

     •  Tegoroczna majówka była wyjątkowa - długa i słoneczna. Po powrocie do codziennych obowiązków i nauki możemy jeszcze wrócić do niej wspomnieniami, co umożliwią zabawne memy wybrane przez Tymona Sokulskiego z klasy VII "a". 

            Życzymy dużo uśmiechu!

      Ewa Szrepfer

     • Warsztaty edukacyjne w Sąpach - część 1

     • Dnia 30.04.2024 r.  klasa I ,,a”, I ,,b”, VII,,a” oraz VII ,,b” odwiedziły zagrodę edukacyjną ,,Ziołowy Dzbanek”. Gospodarstwo to położone jest w Sąpach, w gminie Młynary, w regionie warmińsko-mazurskim. Istotą działalności wyżej wymienionej zagrody edukacyjnej jest przybliżanie procesów zachodzących w naturalnym środowisku gospodarstwa wiejskiego. Wszystkie obiekty w zagrodzie służą prowadzeniu zajęć edukacyjnych i kultywowaniu tradycyjnych rzemiosł.

      Zwyczajem właścicieli, goście z Tolkmicka zostali przywitani kompotem i babeczkami własnej produkcji. Tego dnia uczestniczyliśmy w warsztatach pt. „Historia ziemniaka”. Warsztaty te odbywają się cykliczne. Składają się z trzech spotkań. Podczas pierwszego spotkania, mogliśmy sadzić i redlić ziemniaki. Nasi uczniowie w trakcie pobytu w Sąpach, poznali również tajniki produkcji mydła z wykorzystaniem ziół z pobliskiego ogrodu. Mieli możliwość karmienia zwierząt. Zobaczyli wyposażenie chat wiejskich w sprzęty codziennego użytku oraz narzędzia do prac w czasach przedwojennych i powojennych. Posłuchali o dobrodziejstwie ziół, które spotykamy na co dzień w lasach, łąkach i na działkach.

      Klasy starsze zaś uczestniczyły w warsztatach: ,,Technika zdobienia decupage” oraz ,,Malowania na szkle”. W ramach warsztatów decoupage każde dziecko wykonało samodzielnie ozdobną ramkę. Wszystkie gipsowe ramki prezentowały się wspaniale, a uczniowie wykazali się kreatywnością w komponowaniu motywów z użyciem serwetek. Uczniowie klas VII zamienili się także w profesjonalnych malarzy na szkle. Malowanie na szkle to niełatwa sztuka, ale uczniom udało się wykonać piękne prace. Powstały niezwykle kolorowe obrazy. Większość uczestników przeznaczy ramki, obrazy, mydelka na prezenty dla mam w związku ze zbliżającym się Dniem Mamy.

      Pogoda nam dopisała. Przeżyliśmy wspólnie wartościowe i piękne chwile. Niebawem, a mianowicie w czerwcu, ponownie zawitamy u Państwa Nisiewicz.

      Już odliczamy dni...

       

      Organizatorzy:

      M. Chojnacka

      J. Franciuk

      U. Staszewska

       

     • Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

     • 26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Akademię zaingurowało wejście pocztów sztandarowego i flagowego oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie miała miejsce część artystyczna, którą wypełniła okolicznościowa piosenka w wykonaniu klasy III oraz  program słowno-muzyczny w wykonaniu klas V "a" i  V "b" dotyczący genezy i znaczenia Konstytucji 3 maja. Po odśpiewaniu hymnu szkolnego głos zabrały Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz i Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka, życząc wszystkim bezpiecznego świętowania w czasie dni wolnych od zajęć szkolnych.

      Ewa Szrepfer, Katarzyna Konwent, Jolanta Sadowska