• KAJAKARSTWO – MOJA PASJA
     • KAJAKARSTWO – MOJA PASJA

     • Bogumił Daczkowski, klasa V

       

      KAJAKARSTWO – MOJA PASJA

      Cześć!

            Opowiem krótką historię o mojej pasji.

            Moja przygoda zaczęła się w 2020 roku na obozie sportowym, jedną z atrakcji było pływanie kajakiem turystycznym. Bardzo mi się to spodobało, więc od razu po powrocie do domu z tatą zaczęliśmy poszukiwanie klubu i rozpocząłem treningi w UKS Silvant Kajak Elbląg w październiku tego samego roku.

            Na początku nie szło mi za dobrze, nie potrafiłem utrzymać równowagi i ciągle wpadałem do wody. Moje umiejętności szybko wzrastały, jednak w zimę musieliśmy trenować w sali, dlatego nie pływałem na Kanale Elbląskim. Na szczęście mój klub jako jeden z dwóch w Polsce posiada basenik kajakowy, w którym możemy trenować wiosłowanie w kajaku czteroosobowym.

            Pierwsze zawody odbyły się w Poznaniu na Malcie i w Sztumie, na których największym osiągnięciem było samo dopłynięcie do mety. W tym czasie cały czas trenowałem, a moje umiejętności się powiększały.

            Moje pierwsze medale zdobyłem w 2022 roku. Na zawodach w Wałczu zająłem drugie miejsce w K2, czyli kajaku dwuosobowym. Kolejną nagrodę zdobyłem w Elblągu na zawodach zorganizowanych przez mój klub, zająłem wtedy pierwsze miejsce w kajaku czteroosobowym.

            Tej zimy treningi były bardzo wyczerpujące, trenowaliśmy sześć razy w tygodniu po trzy godziny, aby dobrze przygotować się do tegorocznego sezonu. Były one opłacalne, bo zdobyłem dwa złote i dwa srebrne medale, a to jeszcze nie koniec stawania na podium!

            Kajakarstwo jest sportem ogólnorozwojowym, zdobyłem wiele nowych umiejętności i jeszcze więcej przyjaciół. Zawsze mogę polegać na moich trenerach i kolegach,  jestem im za to wdzięczny.

            Uważam, że każdy może spróbować swoich sił w tym sporcie niezależnie od wieku ani płci!

                                                                                                   

    • TO DOPIERO WYCZYN!
     • TO DOPIERO WYCZYN!

     • Miło nam poinformować, iż 20 maja 2023 roku podczas I memoriału im. Ryszarda Jękota w Człuchowie nasz uczeń klasy V - BOGUMIŁ DACZKOWSKI, zawodnik klubu UKS Silvant Kajak Elbląg, wywalczył złoty medal w dwójkach juniorów na 1000 metrów.

      Informacja o sukcesach młodych kajakarzy ukazała się również w Elbląskiej Gazecie Internetowej.

      Oto fragment artykułu:

      Na co dzień nasza uwaga skierowana jest w kierunku starszych kajakarzy Silvantu Kajak. Warto jednak rzucić okiem, jak radzą sobie następcy Przemysława Rojka.

      Dziś (20 maja) młodzi elbląscy kajakarze rywalizowali w Człuchowie na I memoriale im Ryszarda Jękota. To pierwsze zawody upamiętniające szkoleniowca z Człuchowa. Elbląscy kajakarze człuchowskie regaty wykorzystali jako jeden z elementów przygotowań do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Na zawodach zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

      Pierwsze miejsce i złoty medal wywalczyła młodziczka Emilia Micha na dystansie 2000 metrów. Elblążanka nad srebrną medalistką miała 30 metrów przewagi na mecie. Kolejne złoto dla Silvantu zdobyła dwójka Arkadiusz Wieteska oraz Bogumił Daczkowski na 1000 metrów.

      Niewiele do medalu zabrakło chłopakom w jedynkach na 1000 metrów. Bogumił Daczkowski był czwarty z niewielką stratą do podium, jego partner z osady zameldował się na mecie na szóstym miejscu.

      - Widać, że młody narybek w Silvancie zaczyna deptać po piętach starszym kolegom - skomentował Wojciech Załuski, prezes Silvant Kajak Elbląg.

      Kolejnym sukcesem Bogumiła jest srebrny medal w dwójkach juniorów na 200 metrów zdobyty 27.05.2023 roku podczas memoriału im. Mariana Matłoki w Wałczu.

      Bogumił, jesteśmy pod wielkim wrażeniem!!!

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Katarzyna Konwent

       Źródło:

       https://mobi.portel.pl/sport/narybek-z-silvantu/134334,

      https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0wW9UKRb5ZrPmVhtVJBa4zSvzh5CYdFE3a9cWr1cwu41Hcb7oaJYTtKsqSFKtPu5gl&id=100063555099251

    • Wycieczka klasy III do Warszawy
     • Wycieczka klasy III do Warszawy

     • 5 czerwca 2023 roku uczniowie klasy III wraz z opiekunami wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki było zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami stolicy oraz samym miastem, a także rozpowszechnienie aktywnej formy wypoczynku. Podczas trzydniowej wyprawy mieliśmy okazję zobaczyć: Stadion Narodowy, Sejm, Senat, Stadion Legii, Belweder, Telewizję Polską, Stare Miasto , Manufakturę Lizaków, Pałac Króla Jana III w Wilanowie, Łazienki Królewskie, Polskie Radio oraz wiele innych atrakcji.

      Pełni wrażeń opuściliśmy Warszawę. Wycieczka bardzo się nam podobała, ponieważ dowiedzieliśmy się dużo o historii Polski. Stolica Polski jest ciekawym miastem, w którym mogliśmy zobaczyć nie tylko stare budynki, królewskie zamki i pałace, ale również współczesne wieżowce, upiększające miasto. Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do Tolkmicka, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

      Serdeczne podziękowanie za pomoc w sprawowaniu opieki dla Pani Marleny Ebertowskiej oraz Pani Justyny Franciuk.

       

      Opracowała:

      U. Staszewska

    • Festyn z okazji Dnia Dziecka
     • Festyn z okazji Dnia Dziecka

     • 1 czerwca 2023 roku Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku zorganizowała festyn rekreacyjno-sportowy z okazji Dnia Dziecka. Słoneczna pogoda sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu. Na tolkmickiej plaży czekało na dzieci mnóstwo atrakcji: dmuchane zamki, paintball, mini rozgrywki w piłkę nożną, fryzury na życzenie z kolorowymi warkoczykami, popcorn. Ukoronowaniem imprezy była piana party. Każde dziecko znalazło więc coś dla siebie.

      Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie, poświęcony czas i humor!

      Do zobaczenia za rok!

       

    • Trzydniowa wycieczka klasy VI „a” do Krynicy Morskiej
     • Trzydniowa wycieczka klasy VI „a” do Krynicy Morskiej

     • Krynica Morska - to doskonałe miejsce do długich wycieczek i spacerów. Szczególne położenie - od północy Morze Bałtyckie, od południa Zalew Wiślany - tworzy niepowtarzalny klimat. Czyste powietrze pełne jodu, wiecznie zielone lasy sosnowo-bukowe, szerokie plaże przyciągnęły uczniów klasy VI a. Był to wyjazd integracyjny. Integracja była widoczna na różnych płaszczyznach: rozgrywek na boisku do piłki plażowej, podczas grilla, wspólnych spacerów oraz zabawy w wodach Bałtyku. Piękno okolicy podziwialiśmy z: tarasu widokowego „Góra Pirata” oraz Latarni Morskiej. Mieliśmy wspaniały widok na morze, Zalew Wiślany, wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej oraz Frombork.

       

      Opracowała: J. Franciuk

      Źródło obrazka w nagłówku: https://allegro.pl/oferta/krynica-morska-12468963758

    • Podziękowanie dla Rady Rodziców
     • Podziękowanie dla Rady Rodziców

     • Szanowna Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku,

      W imieniu wszystkich dzieci Zepołu Szkolno - Przedszkolnego w Tolkmicku składamy serdeczne podziękowania Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Aleksandrze Szagale, Pani Elżbiecie Ćwiklińskiej, Pani Marlenie Ebertowskiej oraz pozostałym Rodzicom za przygotowanie i ogromne zaangażowanie podczas WSPANIAŁEGO DNIA DZIECKA!Dziękujemy również Pani Dyrektor Biblioteki w Tolkmicku Pani Ewie Niewiadomskiej, Pani Dorocie Lorbieckiej oraz Pani Sylwii Dolnej - Tkacz za moc atrakcji, uśmiech na twarzy dzieci i niezapomniane chwile!!!

      Pięknie dziękujemy,dzieci, dyrekcja oraz grono pedagogiczne Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Tolkmicku

       

      Obrazek: canva.com

    • „Zajęcia z Panem Kleksem” - lekcja biblioteczna
     • „Zajęcia z Panem Kleksem” - lekcja biblioteczna

     •       9 i 10 maja 2023 r. uczniowie klas IV „a” i IV „b” wzięli udział w „Zajęciach z Panem Kleksem”. Były to lekcje biblioteczne przygotowane przez Bibliotekę Publiczną im. K. I. Gałczyńskiego w Tolkmicku w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Zajęcia poprowadziła Pani Dorota Lorbiecka.

            Dzieci podzielone na zespoły uczestniczyły w różnych zabawach i grach edukacyjnych wzorowanych na nietypowych lekcjach z udziałem tytułowego bohatera książek Jana Brzechwy. Nagrodą za poprawne wykonanie zadań były również kolorowe piegi jak w szkole profesora.

            Czwartoklasiści wykazali się kreatywnością i szybkością działania.

      Ewa Szrepfer

     • Wycieczka do Gdańska

     •       11 maja 2023 r. uczniowie klas IV i V pojechali na wycieczkę do Centrum Nauki Hevelianum oraz Muzeum Drugiej Wojny Światowej w Gdańsku.

            W Centrum Nauki Hevelianum uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Znajdź sprawcę”, poznali tajemnice nauki, zwiedzając interaktywne wystawy ulokowane w dziewiętnastowiecznych zabudowaniach dawnego militarnego fortu.

            W Muzeum Drugiej Wojny Światowej czternaście metrów pod ziemią dzieci poznały  historię ludności cywilnej żyjącej w czasie okupacji. Służyły temu nie tylko artefakty, ale również nowoczesne technologie. Wiedza ta została wzbogacona przez panią przewodnik o różne ciekawostki.

            Ostatnim punktem programu był zakup pamiątek oraz konsumpcja lodów i bubble tea, która okazała się największym przebojem wśród uczniów.

            Następnie wszyscy zmęczeni, ale w dobrym nastroju udali się w drogę powrotną do domu.

       

      Katarzyna Konwent, Ewa Szrepfer, Justyna Wilczyńska

       

    • "Kosmiczne tematy" - konkurs recytatorski dla uczniów klas IV i V
     • "Kosmiczne tematy" - konkurs recytatorski dla uczniów klas IV i V

     •  16 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas IV i V "Kosmiczne tematy". Wzięło w nim udział piętnaścioro uczestników. Uczniowie zaprezentowali wiersze oraz jeden fragment prozy o tematyce związanej dosłownie lub w przenośni z kosmosem.

            Recytacje oceniało jury w składzie: Pani Barbara Łysko, Pani Aleksandra Szagała, Pani Dorota Lorbiecka.

            Komisja wyróżniła następujących uczniów:

      I MIEJSCE:

      Weronika Starostecka - kl. IV "a"
      Maria Jaroszek-Czerwienko - kl. IV "a"
      Stanisław Szymański - kl. IV "a"

      II MIEJSCE:

      Maja Janowicz - kl. IV "b"

      III MIEJSCE:

      Nadia Miszkowicz - kl. V
      Piotr Podborowski - kl. IV "a"

      WYRÓŻNIENIE:

      Julia Idzikowska - kl. IV "a"
      Bartosz Libura - kl. IV "a"
      Dominik Sparzak - kl. IV "a"
      Wojciech Prusecki - kl. IV "a"
      Laura Wrycza - kl. IV "b"

      NAGRODA SPECJALNA ufundowana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy im. K.I. Gałczyńskiego w Tolkmicku.

      Weronika Starostecka - kl. IV "a"
      Maria Jaroszek-Czerwienko - kl. IV "a"
      Stanisław Szymański - kl. IV "a"

      W konkursie wzięli także udział:

      Adam Różański - kl. IV "a"
      Anna Prądzyńska - kl. V
      Sandra Dutkiewicz - kl. V
      Kewin Dutkiewicz - kl. V

            Wszystkim wyróżnionym i uczestnikom gratulujemy!

      Fundatorem nagród i dyplomów dla uczniów była Rada Rodziców, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. K.I. Gałczyńskiego w Tolkmicku oraz sponsorzy.

      Z poważaniem
      Ewa Szrepfer, Aleksandra Sosnowska-Kessler, Katarzyna Mikołajczak-Niemczuk, Justyna Wilczyńska

       

      Źródło obrazka w nagłówku: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/o-kosmosie-nalezy-uczyc-juz-na-wczesnym-etapie-z-ta-wiedza-jest-roznie,457320.html

    • "Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023" - podsumowanie rocznego konkursu
     • "Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023" - podsumowanie rocznego konkursu

     • Dobiegła końca roczna rywalizacja w ramach konkursu "Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023".

            Uczniowie z klas VI "a" i VI "b" zrealizowali siedem zadań sprawdzających wiedzę i umiejętności z języka polskiego: redagowanie dłuższych wypowiedzi pisemnych (różne formy - opowiadanie z opisem przeżyć wewnętrznych, charakterystyka, list), znajomość zasad ortograficznych, wybranych lektur, pojęć teoretycznoliterackich, umiejętności językowe.

            Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

      I MIEJSCE
      Izabella Szulc, kl. VI "a" - 112 p.

      II MIEJSCE
      Bartosz Sierzputowski, kl. VI "a" - 107 p.

      III MIEJSCE
      Maksymilian Uhryn, kl. VI "a" - 103 p.
      Luiza Lebioda, kl. VI "b" - 102 p.
      Nela Pawłowska, kl. VI "a" - 101 p.

            Wszystkim wyróżnionym gratulujemy polonistycznych kompetencji!

      Nagrody dla uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców oraz sponsorzy.

       

      Z poważaniem
      Ewa Szrepfer

       

      Źródło obrazka: https://www.facebook.com/PRYMUSZgorzelec/

    • "Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023" - wyniki po siódmym zadaniu
     • "Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023" - wyniki po siódmym zadaniu

     •      17 maja 2023 roku uczniowie klas szóstych zmierzyli się z siódmym zadaniem w ramach rocznego konkursu "Szóstoklasista Prymus Polonista 2022/2023".

            Sprawdzili swoje umiejętności ortograficzne, pisząc dyktando zawierające wyrazy z "ó/u", "rz/ż", "ch/h".

            Najlepiej napisali następujący uczniowie:

      KLASA VI "a":

      Nela Pawłowska - 99%
      Izabella Szulc - 99%
      Wojciech Chojnowski - 99%
      Wiktor Skowroński - 98%
      Bartosz Sierzputowski - 96%
      Martyna Chojnowska - 95%
      Wiktor Miszkowicz - 94%
      Maksymilian Uhryn - 93%
      Michalina Rogowska - 92%
      Tymon Sokulski - 91%
      Aleksandra Siemaszko - 91%

      KLASA VI "b":

      Antoni Świerczyński - 99%
      Anna Sępka - 93%

            Wszystkim ekspertom ortograficznym gratulujemy!

      Z poważaniem
      Ewa Szrepfer
       

      Źródło obrazka w nagłówku: https://sp45.gdynia.pl/sukces-w-gdynskim-konkursie-ortograficznym-mistrz-ortografii-junior/

    • Finał Wojewódzkiego Turnieju o Puchar Tymbarku
     • Finał Wojewódzkiego Turnieju o Puchar Tymbarku

     • 18.05.2023 dwie drużyny klas I - III z naszej szkoły wzięły udział w XXIII Finale Wojewódzkim Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku, który odbył się na stadionie w Iławie. 

      Nasi zawodnicy znaleźli się w gronie dwudziestu finalistów powiatowych rozgrywek i walczyli naprawdę bardzo dzielnie. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów wiele upominków i pamiątkowe medale. Z pewnością udział w takim sportowym wydarzeniu na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

      Drużyny naszej szkoły wystąpiły w następującym składzie: 

      U8 – klasa I (Franciszek Kurek, Maksymilian Kurszewski, Franciszek Nowicki, Różenski Antoni, Sidor Miłosz, Uhryn Marcel, Wielesik Szymon)

      U10 – klasa II i III (Betka Borys, Brzeziński Alan, Gaj Filip, Kurszewski Marcel, Nienierza Igor, Podborowska Natalia, Ryzhko Timofiy, Sidor Oliwier, Sierzputowski Wojciech, Tchorzewski Mateusz).

      Bardzo dziękuję Pani Natalii Nienierza, która w zastępstwie Pani Jolanty Sadowskiej poprowadziła drużynę starszą oraz Pani Joannie Kurszewskiej i Panu Maciejowi Różeńskiemu, którzy byli cudownymi, wspierającymi asystentami trenera.

      Agata Sierzputowska ☺

    • My dream town – kreatywni trzecioklasiści!
     • My dream town – kreatywni trzecioklasiści!

     • W kolejnym cyklu KREATYWNI TRZECIOKLASIŚCI uczniowie klasy III przygotowali i opracowali  plan swojego wymarzonego miasta. Prace zostały opatrzone opisem miejscowości w języku angielskim. Każdy z uczniów musiał wykazać się znajomością słownictwa związanego z nazwami sklepów oraz instytucji w mieście, a także konstrukcją There is/There are…

      I tym razem nie zabrakło dzieciom fantastycznych pomysłów!

      Powstały niezwykle atrakcyjne, wielobarwne i  niepowtarzalne plany wymarzonych miast.

      Gratuluję uczniom klasy III kreatywności!

      Anetta Gulbertowicz

       

    • Kolonie letnie
     • Kolonie letnie

     • KOLONIE 2023

       

      Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7-14 lat na kolonie letnie, które w tym roku organizujemy w KRYNICY ZDROJU w terminie od 23 lipca do 2 sierpnia.

      Zapewniamy wykwalifikowaną kadrę wychowawców oraz 10 noclegów w Ośrodku Wypoczynkowym "Hajduczek", zlokalizowanym w Krynicy Zdroju.

      Przewidujemy wiele atrakcji m.in.:

      - wjazd Koleją Gondolową na Jaworzynę Krynicką

      - niezapomniane chwile w Aquaparku Poprad na Słowacji

      - wspinaczkę lub zjazd tyrolką w Krynickim Parku Linowym

      - wycieczkę na Górę Parkową i zjazdy na Rajskich Ślizgawkach

      - wycieczkę na wieżę widokową ścieżką w koronach drzew

      - zjazdy sankostradą

      oraz wiele innych.

      Koszt kolonii wynosi 2.650 zł.

     • Dzień Książki

     • W dniu 15 maja 2023 r. z okazji Światowego Dnia Książki I Praw Autorskich pod hasłem "Moja, Twoja, Nasza - BIBLIOTEKA!" cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tolkmicku - uczniowie z przedszkolakami i nauczycielami zebrała sie na placu przed ratuszem. Tam odbyły się prezentacje poszczgólnych grup przedszkolnych i klas szkolnych na temat przeróżnych książek, były plakaty, stroje z bajek, były piosenki, wierszyki, uczniowie klasy 8a powiedzieli wszystkim dlaczego warto czytać książki. Wszyscy wzięli również udział w paradzie ulicami Tolkmicka, nad której bezpiczeństwem czuwała policja oraz straż pożarna.

      Dziękujemy uczniom i nauczycielom za przygotowanie prezentacji.

      Dziękujemy Pani Ewie Niewiadomskiej - Dyrektorowi Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Tolkmicku oraz wszystkim paniom bibliotekarkom za zorganizowanie uroczystości z okazji Dnia Książki I Praw Autorskich.

    • Wycieczka do Biblioteki w Elblągu
     • Wycieczka do Biblioteki w Elblągu

     • „…Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Jest otwarta na wszystkich. Zawsze można znaleźć w Niej coś ciekawego dla siebie. …”

      W dniu 10 maja 2023 r. uczniowie z klas 7, 8a i 8b uczestniczyli w wycieczce do Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramch ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”.

      Uczniowie zostali oprowadzeni po Bibliotece Młodego Czytelnika Bulaj oraz po połączonym z nią oddziałem biblioteki dla dorosłych mieszczącej sie przy ulicy św. Ducha. Dowiedzieli się, że w przyszłości, kiedy będą uczęszczali do szkoły ponadpodstawowej w Elblągu powinni zapisać się do biblioteki oraz jak to zrobić, zapoznani zostali również z regulaminem biblioteki.

      Organizatorem i sponsorem wycieczki była Bibloteka Miejska w Tolkmicku, bardzo dziękujemy Paniom Ewie Niewiadomskiej i Aleksandrze Szagale za ciekawe zajęcia i życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Tygodnia Bibliotek.

      Źródło obrazka w nagłówku: https://www.se.pl/elblag/biblioteka-elblaska-ponownie-otwarta-zasady-bezpieczenstwa-o-ktorych-musisz-pamietac-aa-6mhb-ewvf-d4Qk.html

    • Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
     • Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

     • W dniu 28 kwietnia 2023 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Spotkanie całej społeczności szkolnej w sali gimnastycznej rozpoczęło się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Podczas akademii wystąpili uczniowie z klasy 5, których przygotowały panie: Justyna Wilczyńska, Katarzyna Mikołajczak-Niemczuk i Beata Misztal. Uczniowie przypomnieli historię z 3 maja 1791 r. oraz zaśpiewali piosenki patriotyczne mówiące o tym czasie.

      "3 maja 1791 roku Sejm Wielki, zwołany w październiku 1788 roku, uchwalił Konstytucję Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie i drugą -po amerykańskiej- na świecie. Konstytucja 3 Maja przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną, wprowadzała zasadę trójpodziału władzy. Wyrazicielem suwerennej woli narodu miał być dwuizbowy Sejm.

      Już w dwa dni po uchwaleniu Konstytucji dzień 3 maja uznano za święto narodowe, które później z powodu niewoli kraju zostało na długi czas zawieszone. W 1792 roku rozpoczęła się bowiem wojna polsko-rosyjska w obronie Konstytucji 3 Maja. Ostatecznie doszło do okupacji Polski, obalenia Konstytucji i drugiego rozbioru państwa.

      Święto 3 Maja zostało przywrócone  w II Rzeczypospolitej Polskiej w kwietniu 1919 roku. Zdelegalizowane przez okupantów niemieckich i sowieckich podczas II wojny światowej, zakazane było również w PRL.

      Od 1990 roku  3 Maja ponownie jest oficjalnym świętem narodowym Polaków."(https://www.gov.pl/web/mswia/229-rocznica-uchwalenia-konstytucji-3-maja) 

    • Powiatowy Turniej BRD
     • Powiatowy Turniej BRD

     • Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie

      Dnia 26 kwietnia br. w Godkowie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale Powiatowego Turnieju BRD.
      Podczas turnieju musieli wykazać się znajomością teorii dot. ruchu drogowego, przejechać tor przeszkód oraz tor w miasteczku ruchu drogowego, jak również wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
      Drużyna z naszej szkoły wywalczyła III miejsce.

      Uczniowie reprezentujący szkołę w rozgrywkach:

      Oliwia Nowicka - kl.5
      Weronika Sparzak - kl.6b
      Bogumił Daczkowski - kl.5
      Szymon Siemaszko - kl.5
      Mateusz Siemaszko - kl.5

      Dodatkowo Szymon Siemaszko zajął I miejsce w grupie młodszej (klasy V i VI ) osiągając najlepszy indywidualny wynik!

      Gratulujemy!!!
      Jolanta Sadowska - koordynator SC BRD

    • Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Nożną o Puchar Tymbarku
     • Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Nożną o Puchar Tymbarku

     • W czwartek 20 kwietnia odbyły się Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Nożną o Puchar Tymbarku. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny : dziewcząt i chłopców, które zajęły II miejsce. Gratulujemy!!! 

       

      W skład drużyn wchodzili następujący uczniowie":

      SZYMON SIEMASZKO

      DOMINIK SPARZAK

      OLIWIER PIOTROWSKI

      BOGUMIŁ DACZKOWSKI

      MATEUSZ SIEMASZKO

      SEBASTIAN ANDRYSZCZYK

      PIOTR PODBOROWSKI

      ADAM ULIDOWSKI

      ANNA PRĄDZYŃSKA

      NIKOLA KLUCZKOWSKA

      OLIWIA NOWICKA

      WERONIKA STAROSTECKA

      WERONIKA SZWARC

      OLIWIA ULIDOWSKA

      MAJA JANOWICZ

      SANDRA DUTKIEWICZ

       

    • Szkolne Rozgrywki w Piłkę Koszykową 2023
     • Szkolne Rozgrywki w Piłkę Koszykową 2023

     • Zakończyliśmy Szkolne Rozgrywki w Piłkę Koszykową 2023. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym" w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII. Po wyrównanej walce kolejność miejsc jest następująca:

      Grupa młodsza

      I miejsce klasa VI a

      II miejsce klasa V

      III miejsce klasa VIb

      IV miejsce klasa IVa

      V miejsce klasa IVb

      Grupa Starsza

      I miejsce klasa VIII b

      II miejsce klasa VII

      III miejsce klasa VIII a

      Gratulujemy!!!

      W trakcie rozgrywek trwał również konkurs na najlepszego strzelca.

      Wyniki są następujące:

      Lista najlepszych strzelców w Szkolnych Rozgrywkach w Piłkę Koszykową 2023 - grupa młodsza

      1.Tymon Sokulski 50 p.

      2. Bogusław Daczkowski 22 p.

      3.Wojciech Chojnowski 17 p

      4.Piotr Podborowski 15 p.

      5.Adam Ulidowski 14 p.Szymon Szulc 14 p.

      6.Michalina Rogowska 12 p.

      7.Dominik Sparzak 10 p.

      8.Izabela Szulc 8p.Nadia Siedlar 8p.Bartosz Sierzputowski 8p.Marta Mostowiec 8p.

      9.Szymon Siemaszko 6p.

      10. Wiktor Miszkowicz 4p.

      Maksymilian Uhryn 2p.

      Sebastian Andryszczyk 2p.

      Weronika Sparzak 2p.Sandra Dutkiewicz 2p.

      Julia Rzymska 2p.

      Weronika Starostecka 2p.

      Julian Zuchniewski 2p.

      GRATULUJEMY!!!

      Lista najlepszych strzelców w Szkolnych Rozgrywkach w Piłkę Koszykową 2023 - grupa starsza

      1. Łukasz Łukawski 20 p.

      2. Dawid Zyśkowski 16 p.

      3. Natalia Sangowska 12 p.

      4. Bartosz Chmielewski 8p.

      5. Mieszko Wydymus 6p.

      Daniel Kamiński 6p.

      Konrad Staszewski 6p.

      6.Justyna Guzy 2p.

      Maja Nienierza 2p.

      Kamil Wronkowski 2p

      Łukasz Popiołek 2p.

      GRATULUJEMY!!!