• Sukces naszej Uczennicy
     • Sukces naszej Uczennicy

     • Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

      Informujemy, że Weronika Starostecka, uczennica klasy IV "a", zajęła drugie miejsce w regatach OPTYMIST w kategorii dziewcząt. Rywalizacja miała miejsce 25.09.2022 r. w ramach "XVI Mistrzostw Kartuz" - VIII Żeglarskiego Pucharu Kaszub. W szranki stanęło sześćdziesięcioro zawodników, więc tym bardziej gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych naszej młodej żeglarce.

      Z poważaniem

      Ewa Szrepfer

    • Wyjazd edukacyjny do Elbląga
     • Wyjazd edukacyjny do Elbląga

     •       W czwartek 22.09.2022 r. uczniowie klas IV „a”, V, VI „b” wzięli udział w  wycieczce do Elbląga, gdzie udali się pod opieką Pań: Ewy Szrepfer, Gabrieli Starosteckiej, Justyny Wilczyńskiej oraz Anny Brzeskiej. Poznali miasto od historycznej i artystycznej strony.

            Podzieleni na grupy zwiedzili Muzeum Archeologiczno-Historyczne, w którym obejrzeli eksponaty pochodzące ze średniowiecznej osady Truso. Podziwiali na przykład ręcznie robione okulary, instrumenty oraz przedmioty codziennego użytku. Z powojennej historii Elbląga reliktami okazały się dla uczniów radio czy gramofon, które  widzieli po raz pierwszy w życiu. Po wizycie w muzeum niektórzy wykazali się spostrzegawczością, wymieniając wiele obejrzanych eksponatów w ramach błyskawicznego konkursu.

            Kolejnym punktem na trasie zwiedzania była Galeria El, w której uczniowie pod kierunkiem przewodnika zapoznali się z charakterystycznymi cechami sztuki współczesnej. Ich ciekawość wzbudził zwłaszcza goryl, rzeźba przedstawiająca zagładę tych zwierząt w związku z działalnością człowieka. Na zakończenie uczniowie wykazali się kreatywnością, malując swoje sny i marzenia.

            Ostatnim i oczekiwanym z niecierpliwością punktem wycieczki była konsumpcja pizzy w restauracji „Pod Strzechą”. Uczniom dopisał apetyt po emocjonującym dniu.

            Swoje wrażenia z pobytu w Elblągu upamiętnili, robiąc wiele zdjęć.

            Dziękujemy również Pani Katarzynie Mikołajczak-Niemczuk za pomoc przy organizacji wycieczki.

    • Indywidualne Biegi Przełajowe
     • Indywidualne Biegi Przełajowe

     • W dniu 16 września w Pasłęku odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe. Uczniowie pod opieką pani Anety Szemplińskiej i pani Renaty Rzepnickiej, mieli do pokonania dwa dystanse: młodsi kl.II-IV - 400m, starsi kl.V-VIII - 800m.

      Naszą szkołę reprezentowali: Aurelia Stołycia, Maria Miszkowicz, Marcel Kurszewski, Jan Podborowski, Natalia Podborowska, Maria Chojnowska, Aleks Niemiec, Mateusz Szulc, Julian Zuchniewski, Dominik Sparzak, Oliwia Ulidowska, Weronika Starostecka, Sebastian Andryszczyk, Bogumił Daczkowski, Weronika Szwarc, Magdalena Rudak, Aleksandra Siemaszko, Marta Mostowiec, Maciej Janowicz, Judyta Gabiec, Natalia Sangowska, Justyna Guzy, Filip Mazur, Kamil Wronkowski, Łukasz Łukawski, Lena Danielewska, Maja Pawłowska, Miszko Wydymus, Karol Prusecki.

      Miejsca na podium wywalczyli:

      I miejsce    Mieszko Wydymus  kl.VIIIB

      II miejsce   Marcel Kurszewski   kl.II

      II miejsce   Natalia Podborowska  kl.III

       

      Wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę serdecznie dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

      Aneta Szemplińska

       

    • Dzień Kropki
     • Dzień Kropki

     • 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole owe święto obchodziliśmy 16.09.2022 r. Nie obyło się bez prezentacji krótkometrażowego filmu na temat książki Petera Reynolds ,,The Dot”.

      W tym roku szkolnym nauczyciele matematyki naszej szkoły postanowili włączyć do świętowania wszystkich uczniów. Tego dnia podczas lekcji matematyki uczniowie bawiąc się "Kropką" podejmowali różnorodne, atrakcyjne i nie zawsze łatwe wyzwania matematyczne.

      Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji - prace plastyczne wykonane wyobraźnią naszych uczniów.
      To był wspaniały dzień!  Wszystkim uczniom tego dnia matematyka sprawiła wiele radości, a nam nauczycielom dała satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

      Po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć w siebie!!

       

       

      Organizatorzy:

      J. Franciuk

      U. Staszewska

    • Bez pracy nie ma kołaczy - warsztaty edukacyjne w Sąpach
     • Bez pracy nie ma kołaczy - warsztaty edukacyjne w Sąpach

     • W dniu 16 września klasa III, IV ,,b” , VI,,a” i VI,,b” odwiedziły zagrodę edukacyjną ,,Ziołowy Dzbanek”. Gospodarstwo to położone jest w Sąpach, w gminie Młynary, w regionie warmińsko-mazurskim. Istotą działalności wyżej wymienionej zagrody edukacyjnej jest przybliżanie procesów zachodzących w naturalnym środowisku gospodarstwa wiejskiego. Wszystkie obiekty w zagrodzie służą prowadzeniu zajęć edukacyjnych i kultywowaniu tradycyjnych rzemiosł.

      Zwyczajem właścicieli tj. Państwa Nisiewicz, zostaliśmy przywitani kompotem i babeczkami własnej produkcji. W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w warsztatach pt. „Historia ziemniaka – część 3”, ,,Dojenie krowy”  oraz ,,Lepienie z gliny”.  Na zakończenie wszyscy uczniowie uczestniczyli w obchodach ,,Święta Ziemniaka”.

      Nie obyło się bez ogniska i pieczonych kiełbasek. Nieodłącznym elementem wizyty była możliwość beztroskiej zabawy na świeżym powietrzu. Tak zaplanowana rozrywka była oderwaniem się od codzienności i powrotem do tradycji, jaką kiedyś przecież było spędzanie czasu na zewnątrz. Pogoda nam dopisała. Przeżyliśmy wspólnie wartościowe i piękne chwile. Efektem naszej ciężkiej pracy było przywiezienie ze sobą ziemniaków, masła oraz skarbonek.

       

      Serdeczne podziękowania dla Pani Pedagog - Kamili Koniecko za pomoc w pracach na gospodarstwie oraz w sprawowaniu opieki nad uczniami.

       

      Organizatorzy:

      J. Franciuk

      K. Konwent

      U. Staszewska

    • Alex jesteśmy z Tobą!!!
     • Alex jesteśmy z Tobą!!!

     • Z okazji urodzin życzymy absolwentowi naszej Szkoły Alexowi Andryszczykowi wszystkiego najlepszego, wspaniałych kolegów, uśmiechu na co dzień, spełnienia marzeń oraz nieskończonej ilości wygranych meczów!!!

      Z okazji urodzin sukcesów wszelkich, byś nie bał się marzyć o rzeczach wielkich, o Złotej Piłce, o transferze do Barcelony – ale nie martw się,
      w Barkasie Tolkmicko też zostaniesz doceniony! Wszystkiego najlepszego!

      Alex jesteśmy z Tobą!!!

      Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, uczniowie i dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tolkmicku

     • Wakacyjne wspomnienia

     •      Rozpoczął się nowy rok szkolny, ale wciąż żywe są wakacyjne wspomnienia. Przywołujemy różne zdarzenia. Humorystycznych sytuacji i spostrzeżeń dotyczą memy, które wybrali Tymon Sokulski i Maciej Janowicz, uczniowie klasy VI „a”. Zostały opublikowane w zakładce „Okiem ucznia” („Humor”).

           Zapraszamy do chwili relaksu i życzymy dobrej zabawy!

      Ewa Szrepfer

     • O bezpieczeństwie i innych „ważnych sprawach”... czyli pogadanka z Policją.

     • Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, dlatego ogromnie ważne dla nas jest poczucie bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole i edukacja w zakresie bezpieczeństwa. 

      W dniu dzisiejszym uczniowie klasy I mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Komendy Policji w Tolkmicku. asp. szt. Marcinem Licą.

      Pan policjant poruszył tematykę bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz omówił korzyści wynikające z noszenia odblasków.

      Wszyscy uczniowie otrzymali odblaski, które od razu zostały przyczepione do plecaków. 

      A. Sierzputowska