• Solidarni z Ukrainą
     • Solidarni z Ukrainą

     • Uczniowie z klasy 7a stworzyli galerię z własnoręcznie wykonanych obrazków wyrażających solidarność z Ukrainą. Zapraszamy wszystkich uczniów do wykonania obrazka do naszej galerii, można je tworzyć na kartce lub w programie graficznym. Gotowe prace proszę przesyłać na ola.kessler@sptolkmicko.szkola.pl

    • Dzień Kolorowej Skarpetki
     • Dzień Kolorowej Skarpetki

     •  

      21 marca to ważna data. Tego dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa, często zwany Dniem Kolorowej Skarpetki. Duża część naszego szkolnego społeczeństwa nałożyła kolorowe skarpetki, po to, by pokazać, że nikt nie jest dziwny, jesteśmy po prostu różni, a to jedynie może uczynić nas jeszcze bardziej wyjątkowymi. Ta symboliczna data przypomniała o tym, że wszyscy powinniśmy dbać o równe szanse w społeczeństwie. W ten sposób mogliśmy okazać swoją solidarność oraz chęć zintegrowania się z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21, czyli tymi, którzy mają trzeci dodatkowy chromosom w dwudziestej pierwszej parze.

      Niech więc 21 marca będzie świętem radosnym, kolorowym, pozbawionym barier, by dla każdego człowieka było miejsce i nikomu nie brakowało powodów do uśmiechu i radości! Okazujmy szacunek wszystkim, nie tylko tego dnia, ale i przez cały rok!

       

      U. Staszewska

    • Pierwszy Dzień Wiosny
     • Pierwszy Dzień Wiosny

     • Początek wiosny to radosny okres, który przynosi ze sobą wyjątkowe tradycje i obyczaje. Przyroda budzi się do życia i coraz więcej czasu spędzamy na powietrzu, co cieszy szczególnie dzieci.

      W poniedziałek, 21 marca 2022, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje, zaś na podwórku szkolnym nie zabrakło skrzynek ozdobnych z bratkami.

      Klasy I-III doskonale bawiły się na boisku szkolnym. Ruch na świeżym powietrzu sprawił uczniom wielką radość. Dzieci miały możliwość upieczenia smacznej kiełbaski.

      Jesteśmy przekonani, że starania naszych wspaniałych uczniów sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.

      U. Staszewska

    • Dzień Liczby Pi
     • Dzień Liczby Pi

     • 14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy. Zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość.

      W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto. Uczniowie przyłączyli się do świętowania, przygotowując plakaty promujące „Dzień Liczby Pi”. Podczas zajęć matematycznych uczniowie dowiedzieli się ważnych informacji i ciekawostek o liczbie Pi. 

      Podczas zajęć z innowacji pedagogicznej ,,Rachmistrz Kulinarny” uczniowie przygotowywali własnoręcznie pizzę. Najpierw przyglądali się jak robi się ciasto, a potem każdy, pod okiem nauczycielek, wykonał dla siebie pizzę i dekorował ją według własnego pomysłu. Na każdej pizzy widniała postać solenizantki dzisiejszego dnia tj. liczba Pi.

      Uczniowie, jak zawsze, chętnie uczestniczyli w zajęciach. Towarzyszyło temu dużo emocji i zabawy!

      Święto Pi, niewątpliwie, miało walory dydaktyczne, ale był to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia.

       

      U. Staszewska

    • Konkurs Ekologiczny ,,Dbam o to, co mam”
     • Konkurs Ekologiczny ,,Dbam o to, co mam”

     • Celem konkursu jest przede wszystkim zmiana świadomości, stylu życia i codziennych nawyków poprzez zbieranie odpadów w zamieszkiwanej przez siebie okolicy. Pierwszym elementem jest dostrzeżenie problemów odpadów. Drugim natomiast pokazanie, jak prostymi działaniami można to zmieniać. Im więcej osób w różnorodny sposób będzie brało udział w konkursie, tym większy sukces naszej akcji.


      Aby wziąć udział w konkursie, należy:

      • wypełnić formularz uczestnictwa,

      (czy to będzie praca indywidualna, czy zbiorowa, każdy Rodzic / Opiekun prawny wypełnia formularz swojego dziecka)

      • za pośrednictwem aplikacji Messenger przesłać trzy zdjęcia do organizatorów                                                    (U. Staszewska/ J. Franciuk):

      - przestawiające miejsce przed sprzątaniem,

      - przedstawiające miejsce po sprzątaniu,

      - przedstawiające uczestników ze wszystkimi zebranymi śmieciami.

      Uczestnikami naszego konkursu mogą zostać:

      • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku wraz z Rodzicami lub Opiekunami prawnymi zamieszkującymi na obszarze działania, którzy ukończyli 18 rok życia, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych i zapoznali się z niniejszym Regulaminem i zaakceptowali jego treść.
      • Organizator przewiduje pracę indywidualną lub pracę w zbiorową (maksymalnie 4 osoby) 
      1. terminy

      Na zgłoszenia konkursowe czekamy od 11.03.2022 r. do 15.03.2022 r.

      Czas trwania konkursu od 16.03 2022 r. do 30.03.2022 r.

      Uwaga!

      Zebrane odpady trzeba pozostawić w jednym z następujących punktów:

      • punkt nr 1 – ul. Szkolna 20 (na przeciwko bramy wjazdowej, przy słupie)
      • punkt nr 2 – ul. Sportowa 3 (pod bramą składowiska odpadów segregowanych)

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

      U. Staszewska

      J. Franciuk

      regulamin_konkursu_ekologicznego.pdf

      ​​​​​​​

      Źródło obrazka w nagłówku: https://sp3.sierpc.pl/xvii-edycja-konkursu-ekologicznego-mazowieckie-krajobrazy-dla-uczniow-szkol-podstawowych-z-terenu-wojewodztwa-mazowieckiego/37949/konkurs-ekologiczny/


    • Dzień Kobiet
     • Dzień Kobiet

     •  

      W polskim kalendarzu sporo jest dni, które bywają okazją do miłych spotkań czy gestów,  a spośród nich wszystkich taką szczególną datą jest na pewno Dzień Kobiet. Wewnątrz naszej szkolnej społeczności, chłopcy zawsze starają się pamiętać o tym dniu.  W tym roku było podobnie. Wszystkie kobietki małe i duże czuły się dziś wyjątkowo. Śmiechu było, co nie miara, a dzień upłynął w miłej atmosferze. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tak miłego dnia, a kochanym Paniom raz jeszcze składamy moc najserdeczniejszych życzeń. Obyście spełniły wszystkie swoje marzenia i zarażały nas optymizmem każdego dnia.

       

      U. Staszewska

    • Granty PPGR - wniosek gminy zaakceptowany
     • Granty PPGR - wniosek gminy zaakceptowany

     • Wniosek Gminy Tolkmicko złożony w ramach konkursu grantowego Programu Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR” został pozytywnie oceniony i oczekuje na podpisanie umowy grantowej.

      W naborze prowadzonym przez Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko, uprawnieni Mieszkańcy, zainteresowani otrzymaniem sprzętu komputerowego dla swoich dzieci, złożyli prawidłowo 87 wniosków.

      Jednocześnie informuję, że Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko w imieniu mieszkańców, którzy fizycznie nie posiadali dokumentu potwierdzającego zatrudnienie krewnego w PGR, wystąpił do archiwum Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o potwierdzenie ww. faktu. Niestety do dnia dzisiejszego nie uzyskano informacji zwrotnej, stąd też decyzją Centrum Projektów Polska Cyfrowa oświadczenia wnioskodawców, którzy nie mieli potwierdzonego faktu zatrudnienia krewnego w PGR, nie mogły zostać rozpatrzone pozytywnie.

      W ramach projektu w Gminie Tolkmicko sfinansowany zostanie zakup sprzętu na łączną kwotę ponad 383 tys. zł. Po podpisaniu umowy grantowej Gmina przystąpi do prac przetargowych w celu wyboru dostawcy sprzętu.

      Lista osób, które otrzymają grant jest dostępna w sekretariacie urzędu pod nr tel. 55231-61-21

      Szczegółowe informacje pod nr tel. 55231-61-21 wew. 15 w godz. 13:00-15:00.