• Przed Świętem Zmarłych
     • Przed Świętem Zmarłych

     • W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych uczniowie klasy ósmej nie zapomnieli o miejscach pamięci tych, którzy tu mieszkali przed nami i z zaangażowaniem uczestniczyli w porządkowaniu cmentarza ewangelickiego w Kadynach.

    • Dzień Piżamy
     • Dzień Piżamy

     •  

      W dniu 28 października 2021 r. świętowaliśmy w naszej szkole „Dzień Piżamy”. Święto to było dla nas nowe, nietypowe. Było dużo zabawy, śmiechu i istna „rewia mody nocnej”. Przy tej zabawie pamiętaliśmy również o głównych bohaterach tego święta – chorych dzieciach. Dla nich piżama to często jedyne ubranie codzienne. Nasza placówka, w ramach tejże akcji charytatywnej zebrała kwotę 1206,44 zł. Zebrane pieniądze zostaną przekazane fundacji ,,GDY LICZY SIĘ CZAS”.  Celem zbiórki było wsparcie finansowe dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych.

      Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Pracownikom szkoły za wsparcie akcji. Pamiętajmy, że dobro wraca...

      Organizatorzy:

      Justyna Franciuk

      Urszula StaszewskaDzień p

    • Pierwsze spotkanie z innowacją ,,Rachmistrz kulinarny”
     • Pierwsze spotkanie z innowacją ,,Rachmistrz kulinarny”

     • W dniu dzisiejszym /tj.25 października/ odbyło się pierwsze spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej „Rachmistrz kulinarny”. Uczniowie klas piątych licznie przybyli na wyżej wymienione zajęcia. W takcie zajęć nauczyciele przedstawili uczniom różne sposoby na zamianę jednostek masy. Następnie uczniowie zostali zapoznani z przelicznikiem miar kuchennych, który jest niezwykle przydatny w kuchni. Uczniowie dowiedzieli się także, jak obliczyć wartości poszczególnych produktów, w przeliczeniu na szklankę, łyżkę oraz łyżeczkę.
      W przyswajaniu wiedzy pomocne okazały się filmy edukacyjne, a także quizy, w których dzieci uczestniczyły z wielką przyjemnością i zaangażowaniem.

      Udział w zajęciach pozwoli piątoklasistom rozwinąć zainteresowania kulinarne, nauczy organizacji pracy w kuchni, zdrowego odżywiania, zachowania higieny podczas przyrządzania posiłków, a także matematyki, która jest piętą Achillesa niejednego ucznia.

                                                         

      J. Franciuk

      U. Staszewska

    • Apel z okazji Dnia Nauczyciela
     • Apel z okazji Dnia Nauczyciela

     • W dniu 21.10.2021 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie z klas 7 a i 7 b wraz z wychowawcami oraz Panią Katarzyną Konwent przygotowali z tej okazji program artystyczny składający się z wierszy, piosenek i życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły. Z piosenką wystąpiły również uczniowie z klas: 4, 5 a i 5 b, które przygotowała Pani Justyna Franciuk. Po wystąpieniu uczniów Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz serdecznie podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę oraz wręczyła nagrody i kwiaty.

      Pani Dyrektor wręczając nagrody zacytowała słowa Alberta Hubbarda: "Jedna dobra maszyna potrafi wykonać pracę zwykłych ludzi, ale nie ma takiej maszyny, która mogłaby zastąpić pracę niezwykłego człowieka."

    • Wycieczka do Olsztynka
     • Wycieczka do Olsztynka

     • W dniu 30 września klasa II oraz V,,a” odbyły wycieczkę do Olsztynka. Celem wyjazdu było zwiedzanie Huty Szkła Artystycznego oraz Muzeum Budownictwa Ludowego.

      Podczas wizyty w Hucie Szkła, uczniowie odbyli lekcję teoretyczną.  Dowiedzieli się z czego powstaje szkło, i w jakiej temperaturze wyrabia się różne wyroby ze szkła. Następnie uczestniczyli w pokazie praktycznym. Pracownicy huty za pomocą specjalnych narzędzi (m.in. piszczeli) nadawali kształt swoim figurom ze szkła. Podczas tworzenia dzieł sztuki nie mogło zabraknąć artystycznej wyobraźni.  Każdy był podekscytowany i czekał na efekt finalny. 

      Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego. 

      Muzeum to zajmuje spory teren, więc aby obejrzeć zgromadzone tam obiekty, uczniowie odbyli dłuższy spacer. Zobaczyli domy mieszkalne, obiekty inwentarskie, gospodarcze, sakralne i przemysłowe z XIX w.

      Wszyscy uczniowie wrócili zadowoleni, pełni wrażeń, z różnymi ciekawostkami do przekazania rodzicom i krewnym.

      Serdeczne podziękowanie dla Pani Pedagog – Kamili Charytoniuk za pomoc w sprawowaniu opieki nad uczniami.

       

      Opracowała:

      U. Staszewska